Vítejte ve svém vysněném domově

xxxxxxxxxo hodnoceno 142x (Seznam vlastníků)

Vítejte ve svém vysněném domově - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 100
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 25 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Blue Cocker Games
Broadway Toys LTD
REBEL.pl
SD Games
Autoři: Benoit Turpin
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Porovnání s Kartografy nebo Tukany

Dokázal by někdo stručně porovnat s #Kartografové a #Stezky tukanů

Mám obě výše zmíněné, obě mě baví. Má smysl k nim přibrat starší #Vítejte ve svém vysněném domově nebo už je v něčem překonána? 

 

2.1.2022 19:03:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Myslím že nejlepší je počkat si na #Welcome to the Moon ;-)

2.1.2022 20:52:54

A kde ju chceš kúpiť? Hra je vypredaná a dotlač nebude  :-(

2.1.2022 21:29:26

@springb vzhledem k tomu, ze je jazykove nezavisla, tak vezmu klidne anglickou ;)

@Creatides #Welcome to the Moon urcite taky prijde na radu, ale tema baracku je hodne chytlave, proto se ptam ;)

3.1.2022 12:19:41

Pokud máte rádi tyhle flip&write a hrajete je hodně, tak do toho určitě jděte. Rychle na stole, rychle vysvětleno. Partie do dvaceti min. Plus je k tomu asi 6 rozšíření, která jsou pěkně tematická a každé nějakou drobnou mechanikou příjemně ozvláštňuje základní hru.

3.1.2022 14:24:01

@cartas Pro mě zrovna téma stavění bazénků u snobských vil moc není. Ale mám rád tyto kreslící hry proto mám Tukany i Kartografy ale víc něž domov mě zaujalo kolonizování měsíce takže pro mě jasná volba místo domova a už se na něj moc těším.

3.1.2022 15:16:26

Mám doma Kartografy i Vítejte a za mě má smysl oboje, je to pro mě dostatečně odlišné. Není to jen tematické zasazení, ale i samotné herní “plány” a způsob zapisování se liší, do Kartografů se zapisuje (no, spíš kreslí) v podstatě na prázdný papír, zde už je předtištěná prázdná čtvrť. U Vítejte je první hra rychleji vysvětlená i zahraná, ale je to víc solitérní hra ve smyslu, že v žádné části hry se nezakresluje do plánu jiného hráče. Ale řekl bych, že u Kartografů se nad jednotlivými tahy přemýšlí mnohem víc, na odreagování je spíš lepší Vítejte. :) I sólo se oboje hraje dostatečně odlišně. A jazyková nezávislost je také výhoda, polská verze stojí o polovinu méně než anglická…

3.1.2022 16:38:46

Ja vám to ještě ztizim ;-) znate už #Corinth ? :-D

stezky ani kartografy jsem nehrála, ale vítejte miluji kvůli té jednoduchosti a corinth je sice roll&write (vy jste chtěl doporučit flip) , ale je to taaak super;-)

3.1.2022 23:46:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Za mě jsou Stezky tukanů a Kartografové lepší než Vítejte… Psaní čísel vzestupně mě po pár hrách přestalo bavit. 

Určitě bych doporučil Ganz schön clever které je sice bez tématu, ale hraje se výborně.


 

4.1.2022 04:56:53

Mame doma Welcome i Kartografy, hrajeme oboje. Kartografy vic jako party hru a Welcome vic jako premysleci hru. Podle me se v jedne herni domacnosti uzivi obe hry ;-)

4.1.2022 08:20:15

Jen doplním, že “Vítejte” jsem si samozřejmě pořídil a úplně v pohodě koexistuje s Katrografy i Tukany :D

Takže pokud vás baví “čmárací hry”, tak do této také jděte…

Hrajeme je zhruba stejně často. Žádná významně nezaostavá.

Ale kdybych je přecejen měl nějak seřadit, tak
1. Kartografové (samozřejmě s pastelkami)
2. Vítejte… (je k tomu spousta jazykově nezávislých rozšíření a jedno i zadarmo)
3. Stezky tukanů

30.10.2022 17:43:54

Vybíráme z Bazaru

Stuff of Legends - KS
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas