Unmatched: Souboj v mlze

xxxxxxxxoo hodnoceno 75x (Seznam vlastníků)

Unmatched: Souboj v mlze - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Chris Leder
Justin D. Jacobson
Rob Daviau
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

divné už v pravidlech

Česká pravidla v příkladu souboje uvádí, že Holmes použil Levý hák a Drákula “Jako vítr”…  Pak se Drákula přesunul. A níže je napsáno, že Holmes již dodatečný efekt nemůže vyhodnotit, protože již drákula na sousedním poli není… (Pravidlo karty: “Stojí-li Holmes na poli sousedícím s protivníkovým bojovníkem, tento bojovník utrží dvě zranění) Ale zároveň vedle Holmese stojí drákulova nevěsta (Nikoli sestra teda, jak udává překlad nebo i autor) Jakto, že nelze vyhodnotit efekt karty na ní, jelikož nikde není uvedeno, na koho by měl být použit… A  že bvyl útok hákem veden na Drákulu ještě přece neznamená, že takto zadané pravidlo by nemohlo platit i na další sousedící postavu.. (Pravidla určují, že hlavní postava je “Hrdina” a vedlejší ”pomocník", takže bojovník je každým z nich…) Kde je joba?

25.1.2022 19:48:32

@Johanson v cz pravidlech chybí kousek věty : Now, Counterpunch resolves.Dracula is no longer adjacent to Holmes, so she can’t deal any damage to him. One of the Sisters is adjacent to Holmes, but Counterpunch only affects the fighter involved in the attack, so the card ends up having no effect.

To znamená ,že efekt se dá použít jen na bojovníka který byl v souboji.

25.1.2022 20:23:18

Bastacka. Díky, projhel jsem anglická pravidla a je to tak. No nečekal jsem takovou jobu v překladu od Albi.. Celkem bych řekl, že je to dost zásadní informace a jejím vynecháním v pravidlech tím dělá z Holmese pro hráče poněkud naskylenějšího hrdinu, než jakým by měl být…  No a bůh ví ještě koho.. když se nad tím tak zamyslím.  Občas je to s překladem těžké, ale vynechat to zrovna cv pravidlech, kde se vedle na to na obrázku dívám, je přeci jen smutné, až nedbalé a lajdácké.

25.1.2022 21:46:33

@Johanson no ono je to tam napsáno,i když trochu jinak. "Nyní Anna vyhodnotí efekt Levého háku. Musí uštědřit 2 zranění předem zvolenému bojovníkovi na
sousedícím poli."

“předem zvolenému bojovníkovi” tím je myšleno ,bojovník co byl v souboji. 

25.1.2022 22:11:15

&Bastacka - To jo. Jenže to pořád může znamenat, že bych už na začátku kola, označil útok na Drákulu a zároveň nahlásil, že budu post akci vyhodnocovat na sestru. No, jako protože je mi jasné, že pak během hraní takováhle debata musí zákonitě přijít… 

26.1.2022 07:48:26

@Johanson : Já myslím, že je to tam celkem jasně napsané. A podle mě i tahle situace v pravidlech byla ukázána proto, aby hráči připomněli, že musí ctít původní cíl. Je pár karet, které umožní zranit i jinou postavu (než na kterou se původně útočilo), ale tam je to vždy jasně napsáno. 

---
Time Slug Studio

26.1.2022 08:48:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Ew

Mne tam nic divne neprislo … v Akcii utok…v kroku 1 vyberies bojovnika na ktoreho utocis a na neho sa vztahuju ostatne efekty ak nieje na karte napisane inak ako je napriklad karta Neviditelneho muza  - chuť po pomste …po boji: pokud se Neviditelny muz nachazi na poli s zetonom mlhy, VSICHNI bojovnici protivnika nachazejici se na polich s ostatnimi zetony mlhy utrzi 1 zraneni.

26.1.2022 11:42:12

Vybíráme z Bazaru

Dominion - 3. vydání
Dominion - 3. vydání
Akt. cena: 560 Kč
Končí za: 7 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas