Tiny Epic Dinosaurs

xxxxxxxxoo hodnoceno 14x (Seznam vlastníků)

Tiny Epic Dinosaurs - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Galakta
Gamelyn Games
Autoři: Scott Almes
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Solo mod obtiaznost

Ahojte,

dari sa vam porazit AI v solo mode… bezne? Myslim si ze je strasne silne a malo by mat nejaky postih vo finalnom skorovani (napr. plosne 2 body za dinosaura), kedze ked ide AI prve skoro vzdy dostane 2 dinosaurov, takze na zaver ma but 20+ bodov za dinosaurov alebo splni kontrakty, ak nie su v public kontraktoch zrovna fialove dinosaury. A je jedno ci to hrate podla toho co potrebujete dane kolo spravit, alebo ucelovo blokujete AI, tym ze date rangera tam kde este AI nie je a viete ze budete potrebovat nieco z daneho bloku.

Napr. poacher ma uplne rozbije, breeder je celkom OK, ale tam som prehral 2x o 5-6 bodov, scientist a poacher su az na urovni cheatingu. Ak nahodou vyhram/tesne prehram, tak aj  to len preto ze prve prve kolo ma 2z3 public kontraktov podmienku fialoveho, takze tam som neohrozeny. Bezne 1 kontrakt AI splni. Ak su potom 3 public kontrakty naraz s fialovym dinom tak ma hrac vyhodu tzn. kontrakty som umyselne nesplnil kym som nemal aj svoj private, lenze ak su 2z3 bez fialoveho, tak tam 2 kola po sebe zobralo AI spolu 4 kontrakty, co skoro nie je sanca dorovnat a ked stale blokujem AI aby nemal dinosaurov zadarmo, tak nemam priestor budovat park. 

Priklad. Vezmem dinosaura, AI zablokuje zasoby. Potrebujem splnit kontrakt, takze bud presuniem dinosaura do parku (ak som vzal dinosaura), alebo potrebujem splnit kontrakt.. AI blokne blok C - expanzia parku. Teraz mam 1 rangera, a 1 lead rangera. Lead rangera mam kde pouzit, ale obycajny ranger vacsinou prepadne. Pubilc kontrakt bez fialoveho dina je 50:50 ze to clovek stihne pred AI, ktore dostava dinosaurov len tak a automaticky plni kontrakt na zaciatku dalsieho tahu.

Fakt ze AI ma ist prve odzaciatku hru dost skomplikuje kym nema ludsky hrac 5 rangerov, kedy su to 2 lead rangeri + 3 obyc. Vo finalnom bodovani ma AI bezne splnenych bud 5 kontraktov a poloprazdny park, alebo 4 konktrakty a park na 80% plny, cize za dinosaurov dostane vela bodov a v pripade remizy vyhrava lebo ma token poradia.

Hratelnejsie mi to pride s house rule:

1, AI splni max 1 kontrakt za kolo, overuje sa na zaciatku AI tahu (nie kedykolvek)

2, Hrac zacina s tokenom prveho hraca, aby na zaciatku vytvoril nejaky nadskok.

3, Aj dino v prepravnej klietke sa da pouzit na kontrakt.

 

8.10.2023 13:04:43

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Cottage Garden (Zahrada)
Cottage Garden (Zahrada)
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas