Jízdenky, prosím!: Japonsko a Itálie

xxxxxxxxoo hodnoceno 17x (Seznam vlastníků)

Jízdenky, prosím!: Japonsko a Itálie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Jízdenky, prosím!
Jízdenky, prosím!: Evropa
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Vlaky
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Alan R. Moon
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Prosím, podělte se o dojmy? Stojí za to koupit pro velké fanoušky TTR? Díky.
21.3.2020 22:48:48

Hráli jsme včera, ve dvou hráčích. Dvakrát Itálii, dvakrát Japonsko. A předtím jsme hráli jen Evropu. 

Grafika obou map je nádherná. Itálie mi přijde trošku obtížnější na orientaci, ale můj protihráč to měl obráceně. V obou mapách odpadá používání nádraží z původní hry. V Itálii přibývají trajekty, kdy může hráč používat divokou kartu barevného vlaku, nebo je tu nová karta, která onu kartu nahrazuje pro trajekty nadvakrát. Taky jsou tu zajímavé jednosměrky do sousedních zemí na severu, takže jak tu cestu postaví jeden, druhý se tam nedostane. 

V Japonsku trajekty nejsoi, ani tunely (v Itálii taky tunely nejsou). Ale přibývají rychlovlaky, které hráči staví společně a můžou je i využívat k získání vysněného cíle. Body za stavbu rychlovlaku ale případnou jenom tomu kdo staví nejvíce, další o body přichází. K tomu je méně vagónů a rychlovlaků taky není hodně, takže je tu mnohem více strategie. Mezi Evropou, Itálií a Japonskem mi přijde, že Japonsko má nejvíce strategie vůbec a je sice na delší hraní, ale zároveň je nezáživnější. 

Ale zase, hrajeme ve dvou, ve více hráčích jsme zatím nezkoušeli, u Japonska ve více hráčích přibývá zajímavé hodnocení za postavení rychlovlaků, ale zároveň mi mapa nepřijde pro 5 hráčů dost velká, nevím no. Pro více hráčů by mohla být super Itálie. Určitě se tam všichni poperou o trajekty a o jednosměrky, ale to bude ze hry dělat mnohem větší zábavu a mohla by tak být mnohem soutěživější než Japonsko. 

Obecně bych řekla, že je to skvělé rozšíření. Trochu mi vadí, že se hra nedá hrát samostatně bez základní hry, krabice je na to velká dost. Přijde mi, že by si ji spousta lidí užila i bez předchozí zkušenosti s Jízdenkami. 

30.3.2024 09:36:53

Vybíráme z Bazaru

Black Rose Wars: Rebirth 2024 Core game KS
Black Rose Wars: Rebirth 2024 Core game KS
Akt. cena: 65 €
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas