Jízdenky, prosím!

xxxxxxxxoo hodnoceno 337x (Seznam vlastníků)

Jízdenky, prosím! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Alan R. Moon
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Trans Ameroca

Ahoj, chtěl bych se zeptat jaký rozdíl v hratelnosti je mezi Ticket to ride a Trans America, možná někdo hrál obě a bude to vědět :) princip mi přijde podobný ale Trans America jsem nehrál, díky Primorf
10.9.2016 20:05:30

Rozdíly
Tyhle ty hry mají společné to, že se snažíš spojit kolejemi svá města. Rozdíl je v tom, že v TTR si na to musíš nasbírat ty správné karty, musíš odhadnout tu správnou chvíli, kdy stavět, ať ti trasu nezabere soupeř, musíš víc přemýšlet, plánovat. Na rozdíl od toho v TA každé kolo umístíš koleje, ty máš jisté, nemusíš moc plánovat, trochu se díváš kde staví soupeři, protože vlastně stavíte spolu a můžeš využívat i to, co postavili oni. Hry mám obě a obě mám rád. Závěrem bych řekl, že TTR je trošku vážnější, ale pořád si zachovává punc rodinné, pohodové a vcelku jednoduché hry. TA je taková skoro párty hra, výhoda, že se dá hrát až v 6, je jednodušší.

10.9.2016 21:17:08

Vlaky
skyfire to popsal myslím dostatečně.
Za mne. Kromě toho, že jde o téma vlaků - konkrétně stavbu železnic mezi městy, je herní zážitek úplně o něčem jiném. Proto mám také obojí a ani jednoho bych se nevzdal (nádherná rodinná záležitost vs. hodně příjemný filler).
TTR jsi tedy hrál. TA je rychlá hra, kde je zábavné v každém kole reagovat na měnící se situaci na plánu. Z důvodu, že bez využití kolejí soupeřů se neobejdeš, do hry vstupuje rozhodně víc náhoda. Náhoda v tom, kdo jaká města má spojit a jak moc ti nebo jiným svou činností nahraje. Jeden z hráčů může třeba hodně nahrát jinému (jiným) a tím jim v podstatě vyhrát kolo. Tohle má vyvažovat právě hra na více kol.
Tedy jestli chceš být pánem svého osudu/score, tak to pro tebe asi nebude. My to rádi hrajeme na konci večera, když už nejsou síly na složitější hry :-).
Koukni tu na pravidla a zapřemýšlej nebo zkus zajít někam zahrát.

11.9.2016 23:44:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

 Alicematic Heroes (poštovné v ceně)
Alicematic Heroes (poštovné v ceně)
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas