Kvedlalové z Kvedlinburku

xxxxxxxxxo hodnoceno 305x (Seznam vlastníků)

Kvedlalové z Kvedlinburku - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Wolfgang Warsch
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Připomínka 3 kroků

Ahojte, na společné desce (počitadlo VB) jsou hezky znázorněné kroky, které je potřeba na konci každého kola/vaření provést (hod kostkou, vyhodnocení žetonů, …).

Pořád se nám stává, že různě zapomínáme na 3 kroky, které bohužel znázorněné nejsou

  • Posunout plamínek
  • Nastavit krysí kámen
  • Otočit novou kartu jasnozření

Hledal jsem někde něco ve stylu nálepky, pro doplnění kroků na konci kola, ale ani tady ani na BGG jsem ve filech nic takového nenašel.

Nikdo jste nic takového neřešili? Nezapomínáte posouvat plamínek?

19.9.2023 09:44:05

Ne, nic takového jsme neřešili.

19.9.2023 10:30:10

Ahoj, posun plamínku je přece hlavním ukazatelem kol na počítací desce, navíc u lampiček 2, 3 a 6 jsou další elementy, vstupující postupně do hry (žlutá a fialová kniha, resp. přidání bílého žetonu do pytlíku).

Na kontrolu krysích ocásků (dívám se přece, jak si po každém kole stojím) a tím i umístění krysího kamene a otočením nové karty si během hraní několika her zvyknete. Upřímně, nám se to taky jednou stalo po vytažení hry po několika letech :) Ale samolepky bych asi nedělal.

19.9.2023 14:59:19

My totiž vždy když dovaříme, tak přecházíme k těm vytištěným krokům. No a po posledím kroku, nákupu kapky/lektvarů za rubíny, jdeme všichni zase vařit.

A pak si někdo vzpomene “jo, ještě krysí kámen”.

A pak si někdo vzpomene “a posouval někdo plamínek nebo ne?”.

A pak při vaření někdo řekne “jo a kartu jsme netočili”.

Takže jsem si udělal mentální pravidlo “před každým vařením nezapomenout zkontrolovat 3 věci”. No a pak 2 uělám a bádám, která je ta 3. 

Je pravda že s počtem hraní se tohle zlepšuje, ale říkal jsem si proč měli autoři hry potřebu připomenout mi hod kostkou, ale ne otočení karty, například…

21.9.2023 16:11:30

@vatioz Přesně tyto věci také zapomínáme, a to jsme to hráli fakt už mockrát. Je to asi malá chyba designu, že to tam někam nedali.

24.9.2023 22:17:16

Vybíráme z Bazaru

Citadela z roku 2022 a roz. Metropole
Citadela z roku 2022 a roz. Metropole
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas