Talisman: Krvavý měsíc

xxxxxxxxxo hodnoceno 47x (Seznam vlastníků)

Talisman: Krvavý měsíc - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: REXhry
Fantasy Flight Games
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kvalita překladu

Nevíte někdo náhodou, jaká je tady kvalita překladu? S rozšířeními Podzemí a Smrtonoš jsem byl poměrně nespokojený, tak by mě zajímalo, jestli u Krvavého měsíce (případně Lesního království) došlo k nějakému zlepšení. Děkuji!

27.12.2021 15:58:05

Asi rozved, co presne ti na tom prekladu vadilo? 

Rypnuti: pokud jses schopen posoudit kvalitu prekladu, proc si nekoupis original? 

27.12.2021 16:05:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Překlad je od Rex her. Je  výborný. Můžeš si ho s klidem pořídit. Jak Lesní království tak Krvavý měsíc a Ledový chlad.

Souhlasím, že Podzemí má špatný překlad.   Smrtonoš je o něco lepší, ale taky nic moc. Je to škoda, že Blackfire nenavázal na názvosloví, které bylo vytvořeno v základní hře. 

27.12.2021 18:24:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak z Podzemí stačí vybrat karty Sestra osudu, která má doplňovat osud a ne přídávat vůli nebo Mudrc, která v českém překladu nedává smysl vůbec. A u Gobliních nájezdníků, kteří jsou tam 3krát tak mají mít sílu 5,7 a 9, ale v české verzi mají všechny kopie sílu 5….ano celkový překlad Podzemí je odfláklý a od tohoto rozšíření už jsem všechny ostatní rozšíření koupil v AJ.

28.12.2021 11:39:27

Snažili jsme se dělat vše pro to, aby to bylo přeložené dobře a fungovalo to s překladem základu od BF, který jsme přebrali a upravovali jen minimálně (samozřejmě jsme nesahali do názvosloví). Myslím, že se to povedlo. Jen poznámka na okraj, pokud po rozšíření toužíš, doporučujeme relativně spěchat, rozšíření mizí rychle a bohužel kbůli právům nemůžeme dělat dotisk…

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

30.12.2021 11:31:01

Napsat že překlad se povedl je docela odvaha. Nehejtuju překlady speciálních slov. Spíš faktické chyby! Lovkyně upírů - kdykoliv navstivis hřbitov, můžeš si místo hodu kostkou vzít jednu kartu setkání. S přihlédnutím na fakt, že lovkyně má přesvědčení dobré, tudíž by na hřbitově měla přijít o život je tahle schopnost úplně k nicemu. V originále : whenever you visit a graveyard you May Draw one advanture Card instead od resolving the instruction on the Space. Čili pokud vstoupí lovkyně upírů na pole hřbitov může místo toho co je napsáno na hracím poli lízat kartu setkání. Pro chytrolina co se ptal proč si kupujeme hry s českým překladem když umíme anglicky - často nehraju hru sám ale i třeba s dětmi.

4.8.2022 19:00:55

Vybíráme z Bazaru

VÁLKA O PRSTEN 2.ed - PÁNI STŘEDOZEMĚ + STROMOVOUS
VÁLKA O PRSTEN 2.ed - PÁNI STŘEDOZEMĚ + STROMOVOUS
Akt. cena: 2999 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas