Tainted Grail: Pád Avalonu

xxxxxxxxxo hodnoceno 259x (Seznam vlastníků)

Tainted Grail: Pád Avalonu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Krzysztof Piskorski
Marcin Świerkot
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kapitola 8 + 9 spoiler

Priznavam se, tady jsem cheatoval jak za starych casu iddqd a idkfa. Uprime receno nechapu jak bych me Tiuthanem projit a nezdechnout tam.. holy shit... Well played dear AR...
29.9.2020 09:04:21

cheat
Já cheatnul pouze jednou :-) Je to opravdu MASAKR, víceméně o náhodě, ale kdo jednou projde, tak už ví a napříště se může připravit. Co mě osobně(pardon) nasralo, že Červ nemůže používat čáry - takže těch 30 nastřádaných čar mi bylo k ničemu:-) Proč?!

5.10.2020 13:24:17

Masakr

Ja tam vlezd docela odhodlane ale twe vypadl jsem jak zpraskanej pes.. :)) myslim ze to tam neni easy pro nikoho... :))

5.10.2020 14:41:38

celyl
Při první hře jsem za Červa nehrál, tak jsem si zákazu čar ani nevšiml. Teď při druhé hře Červa v družině máme, tak to bude těžší. Navíc Červ bez čar skoro nic nezahraje.
Ve hře je několik momentů, kdy jste potrestaní, pokud se vám daří. Jednou, že máte moc jídla a cenností, podruhé, že máte moc předmětů a v závěru za to, že se blíží konec hry. Nelíbí se mi to a nemá to žádné opodstatnění. Otázka PROČ je na místě. Přijde mi to stejné jak v práci, když ukážu, že něco umím, tak jsem za to po zásluze potrestán a dostanu úkoly na víc oproti tomu, kdo se zašívá. Určitě by byl herně logičtější limit zdrojů i předmětů.
Souhlasím s tím, že ten kdo ví do čeho jde má výhodu. Taky se všechny kapitoly 1-7 snažím hrát tak, abych byl na 8 a 9 kapitolu připravený.

5.10.2020 16:57:23

Rubberbanding
Me to srovnavani urovne hrou nevadi. Vnimam to tak, ze hra srovnava grind hracu a vyvojari mohou lepe odhadnout jake prekazky hracum do cesty polozit aby to pro ne byla porad vyzva.

5.10.2020 18:45:30

Tuathan - vč. spoilerů
SPOILERY všude:
Prošli jsme Tuathanem (hra 2 hráčů) a celkem v pohodě (při prvním průzkumu jsme provedli nějakou "odvážnou" akci, kde jsme sice získali 2 žetony výpravy, ale jedna postava utrpěla 4 zranění a 3 hrůzy - od té doby jsme šli na jistotu - pokud něco dávalo žeton výpravy, tak dál jsme to nezkoumalo a brali žeton a konec průzkumu).

Co mě ale nejvíc zaráží, je jedna z lokací, kde ihned při "Propadáš šílenství" si obnovíš hrůzu a výdrž a při "Umíráš" si obnovíš zdraví a výdrž. Co brání hráči v tom, aby postavy celý sběr žetonů výpravy udělali v této lokaci - pokud postava propadne šílenství či zemře, tak se vyléčí a získá i výdrž.
Samozřejmě závisí také na tom, kdy se tato lokace vylosuje - my ji měli cestou tam jako 4. a cestou zpět jako 3. (takže to jsme si tam nasbírali 6 žetonů výpravy).
Nebo jsem něco přehlédl?
Hm, napadá mě vlastně jen jedno omezení - počet žetonů výpravy je ve hře 4 - a tím je i omezen i sběr těchto žetonů, nelze jich mít více?

Ještě otázka navíc - jak vyhodnotit při návratu z Tuathanu řádkový hod 5-6 (tj. táhnou se 2 náhodná fialová střetnutí a vybere se horší) + vlastnictví Pohřební masky (při tažení náhodného fialového střetnutí se táhnou 2 a jedno se vybere)?

Na závěr poznámka k tomu, co bylo dříve napsáno: Červ přece nemůže používat čáry pouze v jedné lokaci z pěti. A ty efekty platí vždy pouze pro lokaci, kde se postavy nachází, když přejdou do další, tak už platí nové podmínky nové lokace.

6.12.2020 13:26:39

Vybíráme z Bazaru

Pyramids
Pyramids
Akt. cena: 145 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas