Tainted Grail: Pád Avalonu

xxxxxxxxxo hodnoceno 259x (Seznam vlastníků)

Tainted Grail: Pád Avalonu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Krzysztof Piskorski
Marcin Świerkot
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Deska hráče (kroutí se)

Ahoj,

začaly se mi jakoby kroutit desky hrdinů (nebyly nikde ve vlhku)

Máte někdo podobnou zkušenost ?
__________________________________________________________________________
The Renegade

Deskoherní koutek
https://www.facebook.com/deskohernikoutek/
20.9.2020 19:39:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Ew

Desky
Ja mám zatiaľ v pohode ale je pravda že mám pri nich hodený ten malý sáčok na poholcovanie vlhkosti či čo to je :D

20.9.2020 20:31:19

Ano
Jo, já mám ty desky hráčů lehce zkroucené již od vybalení z krabice. Narovnat je asi moc nepůjde. Zkusím je zatížit na nějakou dobu a uvidíme jestli to trochu pomůže.

20.9.2020 20:53:54

ano

bohužel je mám taky zkroucené od novoty :(

20.9.2020 21:09:47

Ano
Taky tak, od vybalení (chvíli po něm). Nemyslím si, že jsem je měl ve vlhku, ale hraju za Beora a ta je prohnutá docela dost, ostatní mírně. Docela mě to štve :) ten sáček na pohlcení vlhkosti jsem vyhodil, ale stejně u toho hodně sedím, tak ji mám venku, takže by mi to asi nepomohlo :D

21.9.2020 00:56:16

Ano

Deska Beor to samé. Nemyslím, že je to přílišnou vlhkostí, když se zkroutila už po vytažení z krabice. Prostě špatné technické provedení, ale co už :)

21.9.2020 10:26:38

Také
U verze z KS. Prohlo se mi to docela dost. Zatížil jsem desky na několik dní těžkými knihami a je to lepší.

21.9.2020 10:40:10

...
Zkousel to uz nekdo reklamovat?

21.9.2020 10:40:12

ano

Bohužel ten samý problém
Pokušel jsem se zatížit na druhý den se deska znovu prohla

21.9.2020 13:02:47

Ano

přidávám se do klubu... po týdnu od vybalení je to jako luk

21.9.2020 18:46:12

...
Mírně se mi začínají taky kroutit.

21.9.2020 20:27:29

Desky

Mám ten sám problém. Chtělo by to trochu víc péče od výrobce. Figurky nádhera ale u desek horší materiál. To by dělat nemělo

21.9.2020 21:48:10

Porovnání
Moje KS EN verze krásně rovná. Všechny desky po dlouhé době. Žádný problém.

Kamarád mi půjčil CZ verzi a všechny desky má pokroucené.

16.11.2020 02:18:21

Cz verzia
Ja mám hru od Albi a hráčske dosky sú v poriadku.

Vlado "Kasi" z KE

16.11.2020 07:12:27

...
CZ verze a kroutí se...

16.11.2020 07:17:56

IN

Re
Je to jen muj osobni nazor a domenka, ale podle me to nema co delat s vyrobcem, ale vlhkosti. Papir se proste pri urcite vlhkosti zacne kroutit. Zkuste nechavat v krabici ty sacky pohlcujici vlhkost a treba se kroutit nebudou. Ale jak rikam, jen muj nazor, ktery pozoruju na ruznych hrach.
----------------------
Majitel liščí krabice

16.11.2020 08:58:27

IN
Bez uspechu. Pres dva tydny jsem mel dve desky na stole a dve v zavrene krabici a pokroutili se vsechny. Spis, jak se vyrabeli v nekolika varkach, tak se jim nektere povedli a jine ne.

16.11.2020 11:05:56

...
Mám desky z KS EN verze z první vlny, vše naprosto v pohodě.

16.11.2020 11:23:43

Pokud by to bylo vlhkem,
tak se pokroutí i jiná papír. Nejen hráčské desky. Tady vlhko na vině nebude...

16.11.2020 15:56:27

:-(
Pokroutily se mi i ty co mám na stole i ty co jsou s tím "pytlíkem" v krabici

a právě mě to dost mrzí, protože to nevypadá moc dobře na stole, jedna deska se tak kroutí, že s toho vypadává karta postavy.

A třeba Scythe s jeho deskami je naprosto OK (a to mám ty krabice v podstatě vedle sebe (a to si scythe zažil i stěhování v zime a ve sněhu :-) )
__________________________________________________________________________
The Renegade

Deskoherní koutek
https://www.facebook.com/deskohernikoutek/

18.11.2020 14:16:48

trochu
Já mám desky mírně zkroucené od začátku - bylo to tak už při vybalení, ale nic tak hrozného, jako píše Jeny. Vlastně bych to nenazval "zkroucené" ale spíš "prohnuté" (jako by diagonálně).
Jde o estetickou věc - když deska leží na stole, tak jeden roh je ve vzduchu. Přičítal jsem to problému s výrobou a tomu, jak je ta deska dvojitá.

18.11.2020 15:42:56

Kroucení
Myslím že kroucení desek bude vadou výroby. Jak tady jiní psali - v Scythe jsou taky dvouvrstvé desky a tam si nikdo na kroucení nestěžoval. Tady skoro všichni. A taky je problém jen u CZ verze, u EN verze taky psali bez problémů. Takže jenom vlhkostí to určitě nebude. Spíš špatná výrobní várka.

18.11.2020 15:51:59

Creatides
S tím Scythe to není úplně pravda, jeden print run se taky kroutil.
U TG:PA se mi desky taky trochu kroutí, ale v zásadě to ničemu nevadí, protože výřezy pro kostičky jsou tak přesné, že v nich kostky drží parádně.
---
Time Slug Studio

18.11.2020 15:59:32

Creatides
Já mám KS (anglickou) verzi a moji zkušenost si můžeš přečíst dole :-)

18.11.2020 16:55:45

Výjimky
Dobře, každé pravidlo má své výjimky že... ale když si přečtu zdejší diskuzi tak to zhruba platí viz. třeba co psal Špatňák a další. CZ verzi má v pořádku mizivé množství lidí. A k Scythu - kolik lidí si na to stěžovalo? Myslím že taky mizivé procento. Hrál jsem s kámošem jeho verzi Scythu a byla v pohodě. Prostě si myslím že to není jenom vlhkostí ale už při výrobě bylo něco špatně. Navíc pokroucené desky jsem již vytáhl z krabice při rozbalení a krabice byla ve fólii takže se tam extra moc vlhkosti těžko mohlo dostat a navíc tam byl i ten sáček na pohlcení vlhkosti. A to že je to pokroucené už při vybalení taky psalo více lidí. Takže asi tak.

18.11.2020 17:15:31

Vlhkost
Mně se takto jednou hodně výrazně zkroutila velká deska od hry Cyclades. Mám v domě o něco vyšší vlhkost, než je třeba v paneláku a deska byly krásně rovná (zvyklá na moji vlhkost). Jednou jsem hru vzal jinam, do půdního prostoru, kde bylo moc teplo a vzduch byl pocitově velmi vysušen. Za 2 hodiny po skončení hraní jsem se nevěřícně díval na desku, která byla viditelně prohnutá (okraje odstávaly). Doma jsem ji pak asi týden rovnal pod zátěží.

Tainted grail mi tak 2 měsíce ležel doma a pak jsem jej vzal na první hraní v topné sezóně do klubovny, kde je také nižší vlhkost než u mě. Již si nepamatuji v jakém stavu byly desky na začátku, ale po 5 hodinách kdy jsme skončili a já to uklízel, už jsem si všiml toho prohnutí, tak nevím jestli se jednalo o ten samý případ jako s kykládami.

Prostě co chci říct - co když desky byly vyrobeny v továrně s určitou vlhkostí, ale pak jsou vystaveny ne postupné, ale prudké změně vlhkosti - přiveze mi DPD a já hned doma vybalím - nemůže se jednat o tohle ?

EDIT: Ještě jsem našel na BGG vyjádření jednoho výrobce her:
"Dear all,
We are aware of this concern. It is due to differences in atmospheric moisture between the place of manufacture and the place of delivery. The problem is more marked on the first boxes sent to Essen and when the game is exposed to the sun or high temperature (which was the case in Essen). This concern varies greatly depending on the period of the year we produce ... Everything comes back in order when the boards are subject to significant weight as explained by Fredrik. We are studying the possibilities so that this does not happen anymore ....
Sébastien, Pearl Games"

Nevím jestli TG vyráběli v Číně a ve které továrně, ale letos tam měli někteří výrobci takové vlhko, že např. vyrobili plesnivou šarži Folklore Affliction a budou ji teď celou tisknout znovu...

18.11.2020 17:33:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Vysoké napětí Albi
Vysoké napětí Albi
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas