Summoner Wars (druhé vydání): Mistrovská sada

xxxxxxxxoo hodnoceno 37x (Seznam vlastníků)

Summoner Wars (druhé vydání): Mistrovská sada - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Colby Dauch
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad Rozšířeních

Zdravím,

jelikož se Mindok k rozšířením nemá ( a doufám, že teď už názor nezmění :D ) tak jsem se rozhodl, že přeložím tyto rozšíření:

  • Cloaks = Rebelové
  • Crimson Order = Karmínový Řád
  • Deepwood Groaks = Kvákalové z Hvozdorostu
  • Eternal Council = Věčná Rada
  • Forged = Zkouťáci
  • Fungal Dwarves = Plísňoví Trpaslíci
  • High Elves = Vznešení Elfové
  • Mountain Vargath = Horští Vargathové
  • Obsidian Dwarves = Obsidiánoví Trpaslíci
  • Phoenix Elves = Fénixovi Elfové
  • Sand Goblins = Píseční Goblini
  • Shadow Elves = Stínoví Elfové
  • Skyspear Avians = Opeřenci z Oštěblohy
  • Swamp Orcs = Orkové z Bažiny
  • Tundra Orcs = Orkové z Tundry
  • Wayfarers = Poutníci
  • + Promo → Mercenaries = Žoldáci (6x)
  • ++ Přehled pro tvorbu balíčků

Nyní máte k dispozici dalších 16 národů + Žoldáky

Plán 2024 - Květen : 

  • Storm Goblins = Bouřkoví Goblini
  • Shimmersea Fey = Třpytkomořské Víly

TVORBA : Každý jednotlivý balíček jednoho národa se skládá z :

  • 1 x Vyvolavač (Zadní strana udává startovní rozložení) 
  • 3x Hrdina
  • 2x Epická událost 
  • 6x Standartní událost (3 druhy po dvou) 
  • 16x Běžná jednotka (4 druhy po čtyřech) 
  • 2x Startovní běžná jednotka (Uvedena na kartě vyvolavače) 
  • 1x Portál (10hp - startovní)
  • 3x Portál (5hp)

Celkem : 34 karet na jeden balíček národa 

27.7.2023 08:05:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Aktualizace k 6.12.2023

  • Soubor nyní bude obsahovat všechny karty pro daný balíček frakce ( Pro zjednodušení tvorby )
  • Děkuji @Stikus za pomoc s překladem a jeho postřehy
  • Několik karet bylo upraveno, aby pro účely tvorby balíčků souhlasil jejich název s originálním překladem od Mindoku. 

Soupis opravených karet kvůli chybě:

  • Varn - Horští Vargathové
  • Psionický rytíř - Věčná Rada
  • Plísňová bestie, Obludnost - Plísňoví Trpaslíci
  • Do temnoty, Onyxová kniha - Stínoví Elfové

Soupis opravených karet kvůli názvosloví:

  • Strýček Sparks, Všechny standartní události (Píseční Goblini)
  • Pekelná kovárna a Pekelné události jsou nyní Démonické (Obsidiánoví Trpaslíci)
  • Kultisti jsou nyní Sektáři (Karmínový Řád)
  • Rádce citadely je nyní Hradní rádce (Věčná Rada)

Jakékoli postřehy, nápady, chyby (i ty gramatické) prosím stále hlašte.

Děkuji

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

6.12.2023 12:57:32

Já mám rád velmi tuto hru. Byl jsem rád, že se mi podařilo zkompletovat první edici - teď si nenechávám ujít každý balíček, co vyjde - škoda, že (co vím) to má jen jeden eshop u nás. Není tak konkurence ceny :-) … ale co bych rád - kdyby se dělal nějaký hromadný tisk těchto překladů. Je to fakt hezké, v grafice, kdyby to někdo začal organizovat, jsem rozhodně jeden ze zájemců (bez ohledu na vlastnictví anglického originálu).

7.12.2023 12:22:10

Ahoj,

chtěl bych taky poděkovat za úžasně zpracované překlady. Skvěle vymyšlený je ten název Opeřenci z Oštěblohy - ke stylu ilustrací dokonale sedí. Myslím, že ani pan Kantorek by to nepřeložil lépe.

K těm plánovaným Kvákalům (mimochodem taky super název) - neznělo by líp Kvákalové z Hlubokohvozdu (nebo Temnohvozdu), než Hlubokohvozdní Kvákalové?

A nakonec jen drobné pošťouchnutí k aletrnativnímu názvu Opeřenců - nic takového jako kopitník v češtině neexistuje - je buď kopiník (bojovník užívající kopí), nebo kopytník (zvíře, které má na nohách kopyta).   

13.12.2023 12:17:52

Aktualizace k 13.12.2023

  • Děkuji @3blackrose3  za pomoc s překladem a jeho postřehy.

Soupis opravených karet kvůli chybě:

  • Ava - Opeřenci z Oštěblohy
  • Porozumění - Věčná Rada

@mamil Rádo se stalo, jsem rád, že se ti to líbí. Pan Kantorek byl skoro bůh, takže by to určitě zvládl lépe.

K názvu nových frakcí - určitě to zní lépe, děkuju za nápad a ponaučení s těmi kopiníky, neuvěřitelné, že jsem to celý život používal špatně, obdobné jako Tetřevi Honzlovci :D

Pro všechny - budu rád, když mi své nápady k názvu nových frakcí sem budete psát, názvy uvedené v základním příspěvku berte jako prvotní nástřel. 

Děkuji

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

13.12.2023 13:02:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Následující 2 frakce vyjdou během ledna, první nástřel překladu už je hotový, pokud chcete, tak na to můžete kouknout a dopsat nějakou tu poznámku k překladům.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1g_MrHeFFiuUHafk6_FJXMB9-E3en8MduwBl_1R_W4hM/edit#gid=0

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

2.1.2024 16:52:55

@Derecho nevím, který obchod myslíš, ale já minimálně kupoval jak z https://www.tlamagames.com/ tak i z https://www.tlapkashop.cz/ a popřípadě teda ze slovenského https://www.ludopolis.cz/ 

14.1.2024 13:18:58

Aktualizace k 16.01.2024

Dnes byly dvě nové frakce zveřejněny, proto jsem se do toho pustil a již mám hotovo. Po schválení souborů si tak budete moci vytvořit a zahrát dvě nové frakce : 

  • Deepwood Groaks → Kvákalové z Hvozdorostu
  • Forged → Zkouťáci

Navíc! Byl přidán nový žoldák - po aktualizaci jej naleznete ve stejném souboru jako ostatní žoldáky (nyní jich tedy bude 5).

  • Veldimax the Great → Veldimax Veliký

Jakékoli postřehy, nápady, chyby (i ty gramatické) prosím stále hlašte.

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

16.1.2024 10:57:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Aktualizace k 19.01.2024

Včera byl zveřejněn další žoldák jako promo karta - po aktualizaci ji naleznete ve stejném souboru jako ostatní žoldáky (nyní jich tedy bude 6).

  • Tress

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

19.1.2024 08:32:16

@Rinter Myslel jsem Ludopolis. Na osatních mají jen některá rozšíření, pouze Ludopolis má všechna. Včetně plastových žetonů, playmatu… atd. Vše mám :-) jen říkám - je to kapku dražší - beru po dvou rozšířeních, co vždy vyjdou zaráz a tisícovka pryč pokaždé, takže už v tom mám hodně peněz. A přestože mám prozatím vše, co anglicky vyšlo (a chci v tom pokračovat, protože i druhou edici chci mít kompletní jako tu první) tak bych ještě jednou chtěl velmi poděkovat @bounty za český překlad a opakovat toužebné přání nějakého hromadného tisku. Já si to nechám jinak vytisknout někde sám a budu to mít drahé :-( 

19.1.2024 10:59:42

@Derecho aha, já myslel nové balíčky. ty tam jsou vždy

20.1.2024 19:44:29

Zkuste Svět deskových her.

https://www.svet-deskovych-her.cz/produkty?fProduct=summoner+wars

 

Mají taky všechno a ceny lepší, než má Ludopolis a odesílají okamžitě po zaplacení..

21.1.2024 20:40:05

V květnu vyjdou další a pro mě poslední frakce 

  • Storm Goblins = Bouřkoví Goblini
  • Shimmersea Fey = Třpytkomořské Víly

Už teď se ví, že vydají i další sadu, na podzim vyjdou Filth a Guild dwarves. Ty už překládat budu jen pokud budete mít zájem. Další sezóna frakcí se mi už nevejde do základní krabice :D

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

1.2.2024 09:17:36 | Upraveno autorem (porovnej)

@bounty za mě bude zájem vždycky, díky moc za to, co děláš

14.2.2024 13:45:01

@DownCZE  :)

Aktualizace k 16.02.2024

  • Děkuji znovu @Stikus za pomoc s překladem a jeho postřehy

Soupis opravených karet kvůli chybě:

  • Titan, Hellmaw, Chladící vylepšení, Strážní Ozubotron - Zkouťáci
  • Myrrden, Lektvar Hbitosti, Lektvar Síly- Kvákalové z Hvozdorostu
  • Baron Daemar - Karmínový Řád
  • Hledejte horizont - Poutníci

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

16.2.2024 13:09:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, v první řadě chci poděkovat za to, žeděláš práci Mindoku. :) Moc si toho vážím. V druhé řadě bych se chtěl zeptat, jestli máte nějaký oblíbený obchod, odkud ty anglická rozšíření pro druhou edici kupujete?

17.2.2024 06:18:04

prosím váas keď výjdu posledne rozšírenia, neplánuje niekto spoločný tisk? pridal by som sa

poprípade nedalo by sa pripnúť do každého pdf-ka ešte 4 karty portálov? je to do pdf neviem pridať nijako a chcel by som si frakciu vytlačiť aj s portálmy - nechce sa mi hľadať vždy pred hrou portály ale chcem mať balíčky pokope,…. poprípade ak tak vytvoriť jednú A4s portálmy - 6 portálov tých menších a 3 tie vačšie - a budem mať hneď na 2 frakcie.

19.2.2024 07:21:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak po delší odmlce se nám to už blíží, 14ctého by měly vyjít frakce : Storm Goblins, Shimmersea Fey.

Překlad v grafice můžete očekávat do konce měsíce. Osobně mi přijde, že Storm Goblins jsou jednou z nejzajímavějších frakcí co vymysleli.

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

2.5.2024 07:19:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Nenašel by se někdo kdo by zorganizoval profi-tisk?

2.5.2024 07:53:39

Vybíráme z Bazaru

Pokémon ETB Paradox Rift doplňky + promo karta
Pokémon ETB Paradox Rift doplňky + promo karta
Akt. cena: 70 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas