Summoner Wars (druhé vydání): Mistrovská sada

xxxxxxxxoo hodnoceno 37x (Seznam vlastníků)

Summoner Wars (druhé vydání): Mistrovská sada - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Colby Dauch
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad Rozšířeních

Zdravím,

jelikož se Mindok k rozšířením nemá ( a doufám, že teď už názor nezmění :D ) tak jsem se rozhodl, že přeložím tyto rozšíření:

  • Cloaks = Rebelové
  • Crimson Order = Karmínový Řád
  • Deepwood Groaks = Kvákalové z Hvozdorostu
  • Eternal Council = Věčná Rada
  • Forged = Zkouťáci
  • Fungal Dwarves = Plísňoví Trpaslíci
  • High Elves = Vznešení Elfové
  • Mountain Vargath = Horští Vargathové
  • Obsidian Dwarves = Obsidiánoví Trpaslíci
  • Phoenix Elves = Fénixovi Elfové
  • Sand Goblins = Píseční Goblini
  • Shadow Elves = Stínoví Elfové
  • Skyspear Avians = Opeřenci z Oštěblohy
  • Swamp Orcs = Orkové z Bažiny
  • Tundra Orcs = Orkové z Tundry
  • Wayfarers = Poutníci
  • + Promo → Mercenaries = Žoldáci (6x)
  • ++ Přehled pro tvorbu balíčků

Nyní máte k dispozici dalších 16 národů + Žoldáky

Plán 2024 - Květen : 

  • Storm Goblins = Bouřkoví Goblini
  • Shimmersea Fey = Třpytkomořské Víly

TVORBA : Každý jednotlivý balíček jednoho národa se skládá z :

  • 1 x Vyvolavač (Zadní strana udává startovní rozložení) 
  • 3x Hrdina
  • 2x Epická událost 
  • 6x Standartní událost (3 druhy po dvou) 
  • 16x Běžná jednotka (4 druhy po čtyřech) 
  • 2x Startovní běžná jednotka (Uvedena na kartě vyvolavače) 
  • 1x Portál (10hp - startovní)
  • 3x Portál (5hp)

Celkem : 34 karet na jeden balíček národa 

27.7.2023 08:05:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Zatiaľ mám taký pocit, že SW2 je pre Mindok ešte menej úspešný, ako SW1… takže smelo do toho!

-------------------
Prekladateľ Joe

27.7.2023 09:42:57

Jsem pro! 

27.7.2023 16:21:17

Paráda, som za.

27.7.2023 22:52:24

Tohle rozhodně také potřebuji. 

28.7.2023 12:27:01

Update k 30.7.2023 :

Nejen kvůli vašemu velkému zájmu, jsem se rozhodl, že přeložím všechny dostupná rozšíření, jmenovitě:

Cloaks ; Eternal Council ; Fungal Dwarves ; High Elves ; Obsidian Dwarves ; Phoenix Elves ; Sand Goblins ; Shadow Elves ; Skyspear Avians ; Swamp Orcs ; Tundra Orcs ; Wayfarers

Celkem se jedná o 12 frakcí, každá má 34 karet (12 unikátních).

Celkem tedy 408 karet + 4 PROMO Mercenaries.

Aktuální stav: Připraveny podklady ke grafické tvorbě, Překlad hotov z 35%.

– Jde to rychleji než jsem si myslel, takže si myslím, že do konce týdne by to mělo být :) 

30.7.2023 08:28:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak to je super, našel by se někdo kdo by zorganizoval profi tisk? Rád bych se přidal

30.7.2023 09:33:24

Update k 1.8.2023 :

Překlad dokončen 100% , Přidání do grafiky je z 70% hotovo, V neděli bych to chtěl nahrát (dát na schválení) na zatrolenky. ((Ještě nevím jestli vše sem a nebo k příslušným podstránkám daných rozšíření))

@totalpan Tentokrát, pokud se nikdo nenajde, tak bych to klidně zorganizoval já, protože karty budu chtít taky a asi už lenivým, když si je nechci vyrábět sám. (:D)

  • Našel by se tu někdo kdo by chtěl projít všech 412 karet a zkontrolovat překlad s originálem - hledat šotky? ((Procházím to sám, ale nikdy nevíte, on i v originále je někdy šotek, minimálně v nejednotnosti napříč rozšířeními)) - podklady poskytnu

1.8.2023 14:19:11

K dnešnímu datumu mám hotovo = soubory předány ke schválení.

Co se týče profi tisku, ještě si to rozmyslím, v říjnu by měli vyjít další dvě frakce (Jmenovitě jde o Mountain Vargath a Crimson Order), které si chci taky přeložit, takže uvažuji, že si to nechám v říjnu vytisknout všechno najednou.

Prosím, až (jestli) se soubory schválí, jestli byste na to nemrkli a případné chyby mi psali. Rád je opravím.

3.8.2023 14:06:28

Soubory nahrány, jedná se o Verzi 1.00

Už teď jsem dal soubory rovnou aktualizovat na verzi 1.05, kde už jsou opravené některé neduhy a chyby první verze. Děkuju za pomoc s opravou @Okow .

Ještě poznámka k frakci “The Skyspear Avians”  s ženou jsme vymysleli překlad : Opeřenci z Oštěblohy (Milujeme Prattchetovky).

Případné chyby (po aktualizaci souborů) prosím hlašte.

 

14.8.2023 08:33:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Skvělá práce, díky ;)

14.8.2023 12:09:48

@Tormentr Rádo se stalo.

Děkuji za další postřehy @totalpan 

V další aktualizaci souborů budou opraveny další neduhy překladu. Nejspíše se jedná o poslední aktualizaci (snad). 

Změní se také překlad těchto frakcí:

 “Phoenix Elves” z Fénixoví elfové na Fénixovi elfové

 “High Elves” z Vysocí elfové na Vznešení elfové

V říjnu vyjdou dvě nové frakce: Mountain Vargath a Crimson Order, předběžný překlad bych viděl na: Horští Vargathové a Karmínový řád.

Verze 4.0 - https://ulozto.cz/file/FRIELnicm1yE/sw2-v4-0-cz-by-bounty-zip

 

17.8.2023 14:28:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky, že sis dal s tím práci, je to parádní. :⁠-⁠) Jen mě napadlo co nechat překlad Mountain Vargath jako Kozlobry z původní edice? 

9.9.2023 17:35:54

@Deidara-san Rádo se stalo.

Co se týče názvu frakce tak určitě v tom nevidím problém zase dám do souboru na stažení obě varianty. Ostatně očekávám, že tu bude asi i další boj o změnu některých názvu jejich jednotek, protože jsem zase pustil uzdu své fantazie.

PS: Nalezena nová “menší-pravopisná” chyba u jedné karty vznešených elfů, příští týden dám soubor ke schválení s korekcí.

9.9.2023 20:26:57 | Upraveno autorem (porovnej)

To bude super. Mě tvoje překlady jednotek a frakcí nevadí, jsou zajímavý. Nemyslím si, že by to muselo být všechno stejný jako první vydání, například Opeřenci z Oštěblohy (i když jsou nový) se mi líbí. Jediný co bych neměnil, jsou Kozlobři a Torodin, hodně krát jsem se sním střetl a i když to není nejoblíbenější frakce tak se stal legendou. :-D

Ještě bych chtěl upozornit, kdyby někdo sestavoval balíčky. Tak na oficiálních stránkách mají občas chybu a je lepší si najít ofocený zadní strany jednotlivých frakcí. Zatím většinou platí 1x Vyvolávač, 1x tři hrdinové, 5x dvě běžné jednotky, 4x zbylé dvě běžné jednotky, 2x čtyři události, 1x hlavní portál a 3x slabší portály.

17.9.2023 14:50:39

Update k 22.9.2023 :

Dnes byly dvě nové frakce zveřejněny, proto jsem se do toho se zápalem pustil a již mám hotovo. Po schválení souborů si tak budete moci vytvořit a zahrát dvě nové frakce : Karmínový řád (Crimson Order) a Horští Vargathové  / Kozlobři (Mountain Vargath). 

Pokud by se tu někdo zase našel na projetí souborů a hledání chyb, tak zde je soubor na stažení i s originálem. 

https://ulozto.cz/file/s8WGvZP85A4P/soubory-na-kontrolu-a-verze-0-9-zip

Chyby a případné lepší nápady na překlad prosím hlašte. 

Jako bonus plánuji udělat menší návod k rozšířením a tvorbě balíčků. 

22.9.2023 16:03:14

Díky @bounty !

25.9.2023 23:25:23

@injanyr Rádo se stalo, příští týden dojde ještě k první aktualizaci dvou nových frakcí - oprava několika drobných chyb.

+ Dodám zadní karty se startovní pozicí.

Přeji spoustu zábavy s novými frakcemi :) 

29.9.2023 20:14:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Zdravím, předně také musím vyjádřit své díky @bounty za překlad a práci se zpětnou korekturou. Má v plánu někdo dělat hromadný tisk? Jsem už nedočkavý a přemýšlím o amatérském tisku doma, ale kdyby byla možnost profi tisku rád si počkám.

JeSSi

3.10.2023 17:39:02

@JeSSi :) děkuji za milá slova.

Ještě pro zajímavost, pokud jste koukali na ten návod k tvorbě balíčků, tak matematicky lze očekávat, že vydají nejméne ještě 4 další frakce. (Neboť chybí osm krát symbol do celkového počtu čtyř jednoho druhu)

Někde jsem vyčetl, že v lednu mají vydat tyto frakce : 

  • The Forged
  • Deepwood Groaks

a po nich někdy tyto dvě :

  • Storm Goblins
  • Shimmersea Fey

4.10.2023 18:11:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Abych zkrátil čekání, tak jsem dal do souborů ke schválení opravu dvou karet ze základní sady.

Konkrétně se jedná o karty Ledové beranidlo a Sera Eldwynová 

  •  https://www.plaidhatgames.com/news/2023/01/23/summoner-wars-revised-cards/

6.11.2023 06:56:05

Môžem sa spýtať, v čom to prekladáte a odkiaľ máte karty na to? Rád by som si chcel doplniť ku každej frakcii karty brán, lebo tie ste nepridával k frakciám.

25.11.2023 19:24:27

@3blackrose3 Karty portálů a zadní stranu jsem sem nenahrál neboť je to něco co si každý může (teoreticky) naskenovat a vytvořit sám ze svého originálu. 

-------------------------------------------------------------
*** “Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.”

25.11.2023 20:52:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Ďakujem :) Syn dostane až pod stromček základnú sadu, čiže to ešte nemám k dispozícii na skenovanie :D A aj mne napadlo zobrať podklady z online verzie SW, len som myslel, že máte nejaké čisté podklady, kde stačí len dopísať text a nie predtým mazať anglické texty :D A písmo ste niekde našiel, alebo z anglického originálu photoshopom okopíroval a po jednom písme tak vkladal? 

26.11.2023 09:34:38

@3blackrose3 Rádo se stalo, písmo jsem si našel, ale osobně mám text efektu karty psaný v jiném fontu, zdá se mi čitelnější. A z online verze jde právě stáhnout prázdná karta :) 

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

26.11.2023 10:59:08

V online verzii sú prázdne karty? Vedel by ste mi povedať, kde tam? Lebo to neviem nikde nájsť.

26.11.2023 18:25:42

Vybíráme z Bazaru

Agricola
Agricola
Akt. cena: 20 €
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas