Steam: Rails to Riches

xxxxxxxxoo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Steam: Rails to Riches - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Divoký západ, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: není
Vydavatelé: Mayfair Games
PHALANX
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

tenista

steam vs. brass

Chcem sa spýtať-vlastním hru Brass, a preto by ma zaujímalo, či sa oplatí zakúpiť aj hru Steam v tomto prípade(nie sú hry príliš podobné, prinesie mi to niečo nové?)niekde som totiž čítal, že hra Brass je len vylepšený Steam(resp. Age of Steam)
9.5.2010 12:29:49

Steam vs. Brass
No, neporadím, rozhodnutí je na tobě, ale máme obě:-)

Významnou výhodou u Steamu je, že ho může hrát více než 4 lidi, zatímco Brass je v zásadě pro 3 nebo 4. Ale tématicky mi sedí více Brass.

9.5.2010 20:31:47

tenista
Ve steamu je hned jasny o co jde a je tak lepe pochopitelny pro nove hrace. Brass je ale mnohem komplexnejsi, tematictejsi a herne hezci. Brass je moje srdcova zalezitost, kdezto Steam si "jen" rad zahraju. Taky ti asi neporadim. Pokud se ti libi Brass a chces si zahrat neco s podobnou tematikou s trosku lehcimi pravidly, tak neprohloupis. Je to taky pekna hra.... A tou komplexnosti u Brasse myslim, ze je tam mnohem vic moznosti. Ve steamu je to porad o tom stejnym. V obou hrach ale hraje nahoda minimalni roli.

9.5.2010 20:47:19

srovnani
Určitě bych nesouhlasil s tvrzením, že Brass je jen vylepseny Steam. Ačkoliv je zde pár podobných mechanismů, jsou to docela odlišné hry. Výhoda Steamu je, že to jsou tak trochu 2 hry (basic jako odlehčenější verze, standard pak pro "vytrvdlíky" :) Brass je ale komplexnější a je to i můj miláček a dle mého soudu dokonce i nejlepší hra vůbec. Navíc obě hry je možné pořídit docela levně v ČR.

10.5.2010 08:59:56

tenista
Nevýhodou Steamu je, že dost ničí počítač...

10.5.2010 10:24:50

Vlaada

Trochu v opozici...
... ke zdejším názorům. Steam je vláčková hra, je to o spojování městeček kolejema tak, abys byl schopen vozit zboží určitých typů do určitých měst. Zůstane to o tomtéž i po několika hrách, i když to začne být i dost o výběru či dražbě rolí atd.

Brass ti přijde ze začátku taky tématický, spojuješ kanálama a kolejema města, stavíš v nich továrny, doly, přístavy, lodě... ale po pár hrách se z toho to kouzlo docela vytratí, a začne to být více méně hardcore abstraktní strategie, je to o tom, jak "odmazávat" technologie, koleje stavíš především proto, aby za ně bylo na konci co nejvíc bodů (to, že se s nima odněkud někam dostaneš je sekundární), budování příjmu je ve skutečnosti méně důležité než body, a to už v první fázi, protože půjčky se nemusí splácet (a už tak od půlky hry úroky, které za ně do konce hry zaplatíš, ani nepokryjou velikost půjčky), posledních pár kol první půlky hry je to o závodu, kdo zaplatí méně peněz, aby ve druhé fázi začínal a nastavěl železnice na nejvíce bodovaná pole atd. Měl jsem možnost v USA hrát Brass jedním z největších příznivců Brassu, který je podepsaný pod novou verzí pravidel (Matt Ackerman), a přesně o tomhle to bylo. Téma se z toho prostě vytratí.

Neříkám, že je Brass špatná hra, ale Steam je prostě hravější.

10.5.2010 10:51:55

Vlaada
Nova verze pravidel Brassu? Kde tam došlo ke změně?

10.5.2010 11:24:23

Vlaada

Mecenáš trolíků

Richmond
Myslím, že nikde, že šlo jen o přeformulování a zpřehlednění...

10.5.2010 12:22:35

Vlaada
Tak na tyto problemy staci vymyslet nejakej patch :) To co mi vadilo nejvic, bylo to nesmyslny staveni koleji, protoze se to proste vyplatilo nejvic. Kdyz se ta stavba tech dvou koleji zvedne na 20, tak je to hned o necem jinym. Nebo je treba i mozny upravit bodovy hodnoceni koleji (treba bodovat jen silnejsi konec trate tzn. u Manchesteru a Liverpoolu max 4 body, nebo dat konstantni 2 nebo 3 body). A na ty pujcky by se taky dalo urcite neco jednoduchyho vymyslet. Treba za jednu pujcku jit na prijmu o 5 misto 3, nebo neco takovyho a jeste by se za kazdou pujcku strhl bod. Hned by si nikdo nebral milion pujcek na nesmyslny staveni koleji. I pres ty maly nedostatky, cos uvedl je to pro me proste top hra :) Vzdycky, kdyz to hrajem s klukama, tak si to fakt uzivam:)

10.5.2010 16:02:57

Vlaada (pujcky)
Clovek by si mohl v jedne akci pujcit kolik chce, ale za kazdych 5 penez by sel dolu o jedna na prijmu (coz pokryje uroky). Hned jak to budeme s klukama hrat, tak nektery tyto veci vyzkousim a pak se ozvu, jak se zmenila hra.

11.5.2010 12:37:17

DC

úpravy
Zdravím, máte už někdo nějaké "oficiální" úpravy pro tuto skvělou hru (půjčky, stavění kolejí atd)??

24.7.2012 15:00:43

DC
Brass :D

24.7.2012 16:16:26

Vybíráme z Bazaru

Noc upírů
Noc upírů
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas