Steam: Rails to Riches

xxxxxxxxoo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Steam: Rails to Riches - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Divoký západ, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: není
Vydavatelé: Mayfair Games
PHALANX
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz na pravidla

Máme nějaké nejasnosti při stavění tratí. 1) Když například mám rozestavěný úsek a jede soupeř a ten taky rozestaví úsek, který skončí naproti jeden hex od mého rozestavěného úseku, tak já v příštím tahu můžu můj nedostavěný úsek spojit se soupeřovým? Pokud ano, čí úsek bude? Pokud ne, tak vlastně nemůžu ve stavbě v mém tahu pokračovat a o daný úsek přijdu a soupeř si ho poté pohodlně spojí a zabere?
2) Můžu postavit koleje tak, že končí u hexu města s kolejema, ale na město se nanapojuje (koleje na dílku s městem jsou jiným směrem) a v dalším kole tento dílek města otočit nebo vyměnit tak, aby se to na můj dílek napojil? Zkrátka můžou me rozestavěné úseky končit jako slepé koleje u již položených jiných dílků?
3) Při výběru akcí je akce vylepšení lokomotiv, kdy zvýšení lokomotivy stojí 4+číslo nové úrovně. Pak si ještě můžu zvýšit úroveň lokomotívy při pohybu zboží. Zde je to zadarmo? Podle pravidel ano, protože tam cena není napsaná, ale dle mě je to potom daleko výhodnější než když si vezme člověk přímo akci a zaplatí balík peněz. Takže platí se zvýšení i u pohybu zboží nebo ne? Díky za rady.
21.1.2012 08:44:14

Tak jsem se konečně mrknul na BGG
a zjistil jsem, že:
2) ANO. Můžeš postavit koleje tak, že vytvoříš předěl pole-koleje, protože "na rozdíl od Carcassonnu, můžeš trať odklonit" (nebo vylepšit).

Odtud pak vyplývá i:
1) spojit úseky opravdu NELZE. Můžeš ale svou trať rozšířit tak, že uhneš a soupeřovu trať pošleš "do polí." (V případě rovné trati, tedy položíš zatáčku). Další možnost je přestavět už postavený dílek, ale pak musíš trať ještě prodloužit, aby ti zůstala.

No a 3) je přesně, jak jsem ti už říkal - "cenou" za vylepšení lokomotivy při převážení zboží, je právě obětování jednoho převozu. A to není cena malá ;)

Ještě sem asi hodím překlad oficiálního FAQ z BGG, jen uvažuju, jestli to mám dát jako soubor ke stažení, nebo jen příspěvek do tohohle vlákna. Zatím aspoň link: http://boardgamegeek.com/thread/483789/official-steam-faq

23.1.2012 13:15:37

Vybíráme z Bazaru

Poslední zpráva
Poslední zpráva
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas