Steam: Rails to Riches

xxxxxxxxoo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Steam: Rails to Riches - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Divoký západ, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: není
Vydavatelé: Mayfair Games
PHALANX
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ vydání nebo aspoň překlad?

Nevíte někdo, jestli se chystá české vydání? Případně jestli to někdo náhodou nepřekládá? Hrozí akutní nebezpečí, že hru pořídím a pak bych začal i s překladem ... Zase jsem to dneska v krámě obracel v ruce a čím dál víc jsem nahlodanej (spolu s tím, jak se prokousávám pravidly :-)
18.6.2009 17:04:27

Preklad
Včera jsem ji přivezl domů a pohrávám si s myšlenkou, že pravidla přeložím - ale tenhle týden už se k tomu nedostanu...

18.6.2009 17:06:13

to Vlad
Super, milerád ti to přenechám a začínám se těšit :-) Já teď nevím, kam dřív skočit, her je víc, než stačím zvládát ... :-)

18.6.2009 18:54:37

Odklad
Ač nerad, musím přiznat, že poslední týden před dovolenou je hektičtější, než jsem čekal, a že pravidla dopřeložit nestíhám - práce na nich se znovu rozjede po 12/7.

2.7.2009 12:23:26

Corfix
co vím tak to bude mít Corfix s CZ pravidly.

3.7.2009 06:22:18

david

to vlad
Tak jak to vypadá s překladem, pracuješ na tom :-)???

17.7.2009 10:18:24

Albi
Včera jsem byl na Gameconu v Pardubicích a tuto hru bude vydávat Albi. Mají ji dokonce už v katalogu pro rok 2009/2010. Myslím, že mluvili o podzimu, ale to si teď nejsem úplně jist. V každém případě bude krabice vypadat trochu jinak než originál.

18.7.2009 11:36:53

Omluva
Omlouvám se za můj předešlý příspěvek, který tímto ruším, jelikož jsem si spletl diskuzi a domníval se, že je řeč o Dominionu.

18.7.2009 11:58:01

to david
Sakryš, já myslel, že se na to zapomene :)
Jsem někde v půlce (přesně tam, kde před 14 dny), protože mě po návratu z dovolené zavalila práce a nepřeložil jsem ani slovo.
Teď možná bude trochu volněji, tak se k tomu zase dostanu...

18.7.2009 12:28:48

david

to vlad
Kéž by bylo trochu volněji. My už to sice hráli, ale nejsem si jist, jestli v tom jednom přečtení pravidel byly vychytány všechny nuance. A navíc jsme hráli pouze tu "lehčí (základní) variantu. Takže o precizně přeložená pravidla bych určitě stál .-)

18.7.2009 17:42:32

re:david
Náhodou za základní verze není vůbec špatná!

25.7.2009 19:16:55

Pravidla?
Povedlo se vám někde najít kompletní pravidla v angličtině? Já našel jen německou a španělskou verzi :-(

2.8.2009 20:30:14

Pravidla
Myslm, že Mayfair v tomhle případě nemělo zájem na publikování pravidel (aspoň co jsem vyčetl z Production's Diary , co na BGG pravidelně publikoval Alex Yeager).

2.8.2009 21:27:43

Pravidla
Přesně tak, vyadavel neměl zájem zveřejnit eng pravidla ... čímž si tam trochu na***al do vlastního hnízda, protože třeba já si obvykle před koupí hry pročtu pravidla a teprve pak teprve letím do krámu... pokud někdo pravidla nezveřejní, myslím si o něm svoje a jeho hry obvykle nechávám bez povšimnut... nicméně možná v případě Steamu udělám výjimku :-)

2.8.2009 22:27:35

pravidla
a k Age of Steam jste pravidla nečsehnali? Je to prý reprint s nějakýma úpravama drobnýma.

3.8.2009 06:19:53

pro ty co neznají princip hry a jsou nerozhodní
Jen ve zkratce jak se hra hraje:
Na začátku kola si hráči zvolí kolik si chcou půjčit peněz (těžké rozhodnutí). Dále následuje důležitá dražba pořadí hráčů v kole. Poté je výběr "rolí"(nebo spíš speciálních akci pro dané kolo). Následuje výstavba kdy hráči mohou postavit dva dílky železnice (kdo má inženýra tak 3 dílky), za ty musí zaplatit podle terénu kde staví(hory , řeky, města)a počtu napojení či odboček. Snaží se udělat souvislou trasu (tzv. linky) mezi městy, na kterých jsou barevné kostičky zboží (ty jsou nahodně umístěny na začátku hry a mohou se doplňovat podle speciálních akcí. Každé město má také svou barvu, jako poptávku po daném zboží. Právě po výstavbě následuje fáze rozvozu zboží, kdy se hráči snaží dovét do města kostičku dané barvy, aby uspokojili obyvatelstvo a podniky ve městě. Během svého tahu může převést dvě kostičky nebo jednu kostičku a vylepšit svůj vozový park (lokomotivu). Právě v tuhle chvíli hráči získávají svůj příjem nebo vítězné body (hráč se sam rozhodne do čeho bude investovat). Hráč může převézt zboží přes tolik (linků), kolik má velkou hodnotu lokomotivy. Za každý link své barvy dostane bod nebo zaplatí část své půjčky vůči bance. Za každý link protihráče kterým projelo zboží získá toto protihráč. Někdy je lepší jet kousek přes protihráčovu trať a dát mu jeden bod a sobě klidně tři.
Poté nastává nejnepříjemnější část kola a tou je splácení úroků a náklady za vozový park :-) Hráč, kterému nezbyly peníze( protože si to na začátku kola špatně spočítal nebo mu někdo vyfoukl zboží, protože nevydražil dobrou pozici v pořadí, atd. stat se může cokoliv), musí od banky vzít rychle další půjču s velmi nepříznivým úrokem nebo spíš dostane za dané podmínky méně peněz. Půjčky jsou tu řešeny takovým počítadlem zadluženosti, kde každý stupeň zobrazuje 5 peněz. Takže klidně můžeš několik kol byt zadlužený a jen se ti dluh prohlubuje, nevím co je nejlepší, asi být nad nulou ale mis e daří to držet tak kolem nuly.
Hra končí po určitém počtu kol, podle počtu hráčů. V 6 lidech jsme ji hrali cca 3 hodiny. Na konci se hodnotí množství linků, hodnota vozového parku a samozřejmě body za převezené zboží (pokud investoval do bodů a ne do splacení pújček).
Tak asi tak ve zkratce :-))

3.8.2009 06:48:14

princip hry
K Lumiriusovi dodám (nebo spíš opravím), že v jednom tahu může hráč položit až 3 dílky tratě (a v případě zvolení akce pana inženýra, tak 4 dílky) :) Pak bych ještě doplnil, že Wallace ve Steamu odstranil i tu náhodu při doplňování zboží, takže už nikoliv tahat z pytliku, ale vše je již dopředu známo a hráč si můžu zvolit z 10 kombinací 3 zboží (tento počet se pochopitelně v průběhu hry zmenšuje).

3.8.2009 07:39:55

david

Mecenáš trolíků

Lumirusovi
Standardně se nestaví dva, ale tři dílky tratě (ing čtyři :-)).

3.8.2009 07:39:58

david

Mecenáš trolíků

Překlad
Už by to fakt chtělo řádný český překlad :-)

3.8.2009 07:40:31

david
hergot rozdíl 3 vteřiny!! :)))

3.8.2009 07:54:11

to david
Nechci nic slibovat, ale pokud mě nezavalí práce, tak bych to tenhle týden rád dodělal...

3.8.2009 08:48:02

david a richmond
nojo jsem to hrál jen dvakrát, ale na vláčkovku pěkná hra. To téma mě nikdy nebralo, ale tahle hra je pěkná.

3.8.2009 09:36:14

Česká pravidla
Poslušně hlásím, že jsem konečně přeložil pravidla a teď už nezbývá než čekat, až budou posvěcena shůry ;)

5.8.2009 20:35:31

to Vlad
Bomba, asi pro to zítra letím :-))) Staženo, naládováno do PDA... nechtělo by se ti tam nahodit i obrázky? Mám upravený německý PDF, bez pozadí a s vyházeným textem na obrázcích, takže by stačilo jen vytahat obrázky, vložit do textu a případně přidat český popisky ....

5.8.2009 22:35:58

to Merlin
Sorry, nějak nestíhám.
Ale jestli se ti s tím chce dělat, klidně tam ty obrázky dej - popisky jsou tam připravené ;)

5.8.2009 23:33:58

david

to vlad
Super, super, super a ještě jednou super :-). Díky moc.

6.8.2009 07:33:02

Vybíráme z Bazaru

Stroganov
Stroganov
Akt. cena: 590 Kč
Končí za: 5 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas