Steam: Rails to Riches

xxxxxxxxoo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Steam: Rails to Riches - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Divoký západ, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: není
Vydavatelé: Mayfair Games
PHALANX
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Asi něco děláme blbě

Předevčírem jsme hráli Steam dvakrát ve 4, včera dvakrát v 5. Hrajeme tu zjednodušenou verzi bez dražby.

Ať děláme, co děláme, nemůžeme se vyhrabat z dluhů a končíme s penězi kolem nuly. K výměně za VP se ani nedostanem, protože pořád si půjčujeme na splácení dluhů.

Do plusu při závěrečném hodnocení se dostaneme jenom díky bodům za dokončené tratě. Takže máme tak 7-12 bodů. Jinak máme nahráno docela dost Railroad Tycoonu a Brass a tam jsme vždycky za chvíli v kladných číslech.

Absolutně nechápu, proč je stupnice do padesáti. Včera po půlnoci, než jsem šla spát, jsem ještě rychle prošla pravidla, jestli mi někdě něco neušlo. No, nic jsem nenašla, ale přesto mám pocit, že "soudruzi z NDR někde udělali chybu....".

Nenapádá vás, co děláme blbě???
27.3.2010 09:09:10

moje zkusenost
No asi neco blbe delate, protoze u nas se vzdy dostaneme do cernych cisel cca po 3. nebo 4.kole. Tedy v te verzi basic, kde se nedrazi a kde nemusis si dopredu promyslet kolik utratis. Fakt nevim, kde muzete delat chybu. Snad jen, ze je mozne prepravovat zbozi 2x za kolo (pokud nezvolite upgrade lokomotivy), jestli to vyuzivate, protoze to je vzdy velky posun. Posledni kola pak se vsechny prepravy meni na VB a vzdy se dostaneme pres 50.

No v Brassu neni problem dostat se rychle do plusu, v RRT asi taky ne (preci jen to neni tak nekompromisni hra jako Steam, i kdyz basic verze Steam se s tim da srovnavat), ale jak pisu, dle meho neprepravujete 2x za kolo (pokud je mozno).

27.3.2010 10:07:41

to Richmond

Jo, tak máš pravdu. Vozili jsme jenom jedno zboží - už to čtu v německých pravidlech. Nechápu, jak jsem to mohla přehlídnout. Tak dík:-)

27.3.2010 10:27:14

Vybíráme z Bazaru

Etherfields KS + SG + Kittenburg
Etherfields KS + SG + Kittenburg
Akt. cena: 1850 Kč
Končí za: 7 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas