Duchové ostrova: Rozervaná země

xxxxxxxxxx hodnoceno 33x (Seznam vlastníků)

Duchové ostrova: Rozervaná země - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Duchové ostrova
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, strategická
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box & REXhry
Greater Than Games, LLC
Pegasus Spiele
Autoři: R. Eric Reuss
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hraní s více rozšířeními

Pořídil jsem si rozšíření Rozervaná země i Trny a drápy. Čekám až se mi vrátí základní hra(příští týden), abych se mohl pustit do hraní. U základní hry jsem hrál většinu her za jednoho ducha, ale zvládl jsem i některé mocnosti a scénáře. Většinou jsem hrál na tematické mapě, která je těžší, ale víc se mi líbí. Jen škoda, že jsou všechna území laděna do zelené, hůř se na první pohled odlišují.

Lehce jsem nahlédl do pravidel rozšíření a nabízí hodně možností jak si hru připravit, nemyslím tím mocnosti a scénáře.

Začali jste hned s oběma rozšířeními?

Smíchali jste všechny komponenty z rozšíření se základní hrou nebo máte rozšíření uložené odděleně?

PS: Pokud jsem něco nepřehlédl, tak Rozervaná země obsahuje všechny základní herní prvky z Trnů a drápů(vyjma rozšiřující desky kolonizátorů, ale bez té se dá hrát i s událostmi). Samozřejmě s Trny a Drápy máte víc komponent a karet.

23.2.2024 16:12:52

Ano, RZ obsahuje všechno z TD a navíc k tomu ještě pustinu a mechanismus izolace (který se objevil už v Promu 2).

Osobně to mám všechno smíchané dohromady, ale než to vyšlo česky, hrával jsem anglickou verzi s prvním rozšířením, takže to pro mě nebyl takový skok. Pokud ale máš už aspoň párkrát zahraný základ, nebál bych se přidat obojí najednou.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

23.2.2024 16:23:45

Já kdysi zahrál jednu hru základu,pak přidal první rozšíření a už hrál jen s ním, když anglicky vyšla Rozervaná  země tak jsem ji hned přidal. Vše mám pohromadě.

23.2.2024 17:58:09

Kolega už má vše CZ pohromadě, já po dvou letech, co jsem hrál jen základ, zatím přidal pouze Trny a drápy, ať si ty všechny nový karty včetně událostí mám šanci projít. Už tahle jich je najednou 2x tolik (schopností), s RZ by to bylo už třikrát. To velké zahrnu až později, max. zkusím nějakého ducha, pokud by nevyžadoval nové karty/žetony.

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

23.2.2024 22:07:14

Oplatí sa hrať všetko dokopy, Rozervaná země nepridáva žiadne zásadné mechaniky mimo nového druhu tokenu, ktorý nie je vôbec ťažký na pochopenie. My sme po cca 30 partiách základnej hry kúpili všetky rozšírenia vrátane Nature Incarnate a aj napriek tomu, že som ich tiež chcela zaraďovať postupne, tie pravidlové zmeny nie sú nejako zásadné, najväčšie sú eventy a tokeny z prvého rozšírenia, ale tie tokeny nie sú nič zložité na zahranie a údržbu, pokiaľ to teda nie je úplne prvá hra. A mať viac kariet schopností, strachu, mocností atď. je fajn, aj keď nechcete hrať nových duchov.    

Pri hraní základu len s jedným rozšírením môže byť trocha problém, že tie eventy z prvého rozšírenia sú viac swingy a často viac neférové, ďalšie rozšírenia majú oficiálne errata, ktoré vyhadzujú niektoré z hry a tuším aj pridávajú pravidlo, aby sa event prvé kolo nevyhodnocoval. 

23.2.2024 23:25:38

Ano, událost se první kolo odhodí bez vyhodnocení.

23.2.2024 23:29:13

Že se událost v prvním kole nevyhodnocuje, ale pouze odhazuje, je už ale psané přímo v pravidlech Trnů a drápů…

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

23.2.2024 23:52:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky za připomenutí, ono je to erratované pravidlo, takže na něj budu muset při hře myslet (a nebo si ji holt budeme dělat trochu těžší :) ). V původní anglické verzi totiž nebylo (stejně jako tam třeba nebylo pravidlo 2N+1 pohrom na kartě pohromy, ale bylo jich tam jen 2N).

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

24.2.2024 00:09:15

@Kew Jojo, to vím, jen uvádím na pravou míru, že ty errata jsou v rozšíření zahrnuta.

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

24.2.2024 00:16:58

Díky všem za rady. Vidím to tak, že si dám jednu hru jen v základu pro připomenutí, přece je to už doba co jsem hrál naposledy a asi zapojím obě rozšíření.

PS: Jsou duchové, kteří se dají hrát jen s rozšířeními?

24.2.2024 08:25:47

Väčšina nových duchov a aspektov nejakým spôsobom využíva nové tokeny, takže na ne rozšírenie treba. V druhom je zopár duchov, ktorý ich nepoužívajú a dá sa s nimi eventuálne hrať aj základ bez tokenov/eventov a mali by byť vypísaný v pravidlách.

 

 

24.2.2024 11:15:49

Měli by mít i na desce vyznačené, jaké žetony používají.

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

24.2.2024 11:18:41

Jak píše VanessJ, Rozervaná země odlišuje symboly jednotlivé komponenty podle toho, jak pokročilá pravidla jejich zapojení do hry vyžaduje (je to definováno v úvodu pravidel). U Trnů bohužel nic takového není, ale tam je to jednoduché – oba duchové vyžadují pravidla z rozšíření.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

24.2.2024 13:39:14 | Upraveno autorem (porovnej)

S každým zakladnim duchem uhraji zaklad, pak přidám branch, uhraji za oba a teprve pak až to smicham vše. Už mi chybi dohrát jen za oceán. 

27.2.2024 10:58:31

Vybíráme z Bazaru

KOUPÍM - Battlestar Galactica: Daybreak
KOUPÍM - Battlestar Galactica: Daybreak
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas