Duchové ostrova: Rozervaná země

xxxxxxxxxx hodnoceno 33x (Seznam vlastníků)

Duchové ostrova: Rozervaná země - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Duchové ostrova
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, strategická
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box & REXhry
Greater Than Games, LLC
Pegasus Spiele
Autoři: R. Eric Reuss
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy z hraní s oběma rozšířeními

Jaké máte dojmy z hraní s oběma rozšířeními? Posunuli se Duchové ostrova s rozšířeními směrem který vám vyhovuje?

Mám za sebou teprve jednu hru (kdybych neobaloval všechny karty tak minimálně dvě :-) ), takže na hodnocení je brzy. Překvapilo mě, že přibylo tolik voleb, které duchům pomůžou.

PS: Na kartách událostí jsem se zasekl u slovního spojení “Můžete” V pravidlech je, že si u většiny karet máte vybrat, pak by mi dávalo větší smysl slovní spojení “Zvolte jednu možnost”. Pod můžete si můžu vyložit - nemusíš si zvolit nic, jednu možnost, obě možnosti … Nakonec jsem dospěl k tomu, že si vybírám jednu možnost, ale dost dlouho jsem se u toho zasekl.

5.3.2024 21:28:24

Hraju tak už roky a naprosto mi to vyhovuje.

Ono i v originále je you may: 

Asi to šlo řešit i jinak, ale je to spíš o zvyku, že prostě vybereš jednu možnost.

5.3.2024 22:55:31

V restauraci máš třeba taky možnost, že můžeš platit hotově nebo kartou, což neznamená, že si můžeš vybrat nic a vůbec neplatit.

Jinak hlavní rozdíl jsou pro mě ty události a s nimi spojených 5 nových typů žetonů. Ty té už tak skvělé hře ještě pomohly, je to více dynamické, ještě tematičtější a partie jsou různorodější. A pak stále objevuju nové karty, zatím jsem hrál s rozšířeními jen 5 partií. Je super, že teď jich je trojnásobek (myslím běžné a silné schopnosti), z toho základu se mi už docela ohrály. 

Duchy jsem zatím zkusil jednoho z RZ, jednoho z TaD a pak dva starší, ale s aspekty (Stíny a Blesk). 

V sólu i ve dvou jsem hrál proti Frantíkům (jednou na lvl 1 a pak 2), u nichž ta dodatečná podmínky prohry je docela drsná, teda pokud nejste tak dobrý hráč jako já. :D V obou případech jsme na ni prohráli (tj. umístili 7, respektive 14 osad), i když se to jinak nevyvíjelo tak zle.

Každopádně pecka. SI jsem už tak měl na 10/10, ale teď se mi ještě posunul o příčku výš v mém osobním žebříčku. Je to skvělý osvěžení.

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

6.3.2024 08:58:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozšíření posouvají už tak skvělou hru ještě dal. Je pravda, ze zaklad by se proste jednou ohral, takhle ale tezko. 

Já jsem nejdříve hrál na základní obtiznost za všechny duchy. Což začala být samozrejme nuda, jelikoz bylo jasne, jak hra dopadne. Včera jsem hrál poprvé se zvýšenou obtížnosti (6) a pecka (za řeku proti ty první civilizaci ze základní hry - úspěšně, ale rezerva tam moc nebyla 😁). To co hre přidají rozšíření, tak přidá i zvýšení obtížnosti. Opravdu me překvapilo, jak moc mělo vliv zvýšení obtížnosti na zábavnost. 👍Hraju vyloženě true sólo, tohle je jediná hra, ve které mi spoluhráč překáží 😁

6.3.2024 09:18:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Hrál jsem za ducha Tisíce myslí spojených v jednu na základní obtížnost a měl jsem co dělat. Dařilo se mi bránit plenění, ale hlavně kolonizátoři se mi množili jak plevel. Taky dostat žetony přítomnosti na mapu ostrova nešlo tak rychle jak bych si představoval. Nakonec i s trochou štěstí jsem vyhrál.

@Jonash Tvoje přirovnání s restaurací není přesné. Pokud bych chtěl s přirovnáním zůstat v restauraci, tak bych byl u výběru jídla. Můžete si vybrat jídlo? Můžete a nemusíte.

12.3.2024 14:52:08

Jonashovo přirovnání bylo naprosto přesně, ale tvoje slovíčkaření je zbytečné. V restauraci si můžeš a nemusis dat jídlo, tady můžeš a nemusis zahrát schopnost, když si ďas jídlo a nebo zahrajes schopnost tak dal je to jak pravil Jonash 😉

12.3.2024 15:34:38

No hele, pokud někdy budu v situaci, že by se mi hodilo si schopnost nevybrat a nebudu si jistý, jestli to tak jde, tak půjdu do pravidel. Pokud tam bude věta: “Můžete si vybrat”, tak sorry, ale to zní jednoznačně, že nemusím a budu tím brát odpověď na svou otázku za vyřešenou. Takže ano, je to špatně a tečka.

14.3.2024 11:16:33

@Conan70 Žádná tečka tam není. V češtině se prostě často slovo můžete používá ve smyslu musíte. Takže pokud v pravidlech najdu “Mužete udělat A.” Tak ano, můžu ale nemusím tu věc udělat (jinak by tam bylo "Udělejte A."). Ale pokud je tam “Můžete udělat A nebo B.” tak je tím často myšleno “Musíte udělat buď a nebo B.” Kdyby tím bylo myšleno něco jiného bylo by tam dopsáno: ("nebo obojí, nebo nemusíte dělat nic"). Běžná čeština, možná ne matematicky super, ale co naděláme.

14.3.2024 11:39:16

MN

Zatím jsem furt nepochopil, jestli můžu pořídit jen rozšíření Rozervaná země, když nemám Trny a drápy. Nebo musím postupně zapojit všechno? Říkám si, že Rozervaná země se mi líbí víc a že nemusím mít zatím úplně vše… Díky.

14.3.2024 13:34:29

@MN Ano, k základu lze pořídit jedno rozšíření (libovolné) a hrát. Osobně, kdybych si měl vybrat jen jedno, tak jdu taky do Rozervané země.

14.3.2024 14:20:26

To, že se to v češtině v tomto smyslu (ne výhradně) použivá, je sice pravda. Jako protipříklad bych ale uvedl: “O: Kam se v Praze podívat? A: No, můžete na Pražský hrad nebo na Karlův most. O: To jakože nikam jinam? A: No to zas ne, jděte si kam chcete…” 

Přesto by to v pravidlech mělo být řečeno explicitně, zejména když v pravidlech, narozdíl od hovoru, nemohu položit dodatečné otázky. Z mého pohledu by pravidla měla být “matematicky” přesná.

14.3.2024 15:08:47

@MN  věci v CZ jsou nyní na sobě nezávislé. Nejnovější aj rozšíření Nature incarnate vyžaduje Rozervanou zemi. Trny a drápy (a proma) jsou nepovinná.

14.3.2024 17:37:44

Vybíráme z Bazaru

Fantastic Park
Fantastic Park
Akt. cena: 160 Kč
Končí za: 4 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas