Space Station Phoenix

xxxxxxxxoo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Space Station Phoenix - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Rio Grande Games
Autoři: Gabriel J. Cohn
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Joe
Joe - avatar

Dojmy

Začal som svoju prvú hru na BoardGameArene - a musím povedať, že zaujala! Na rozdiel od Gaia Project (ktorú som počas prvej hry pomaličky odsunul do šuflíka “nie pre mňa”) mi SSP sedí omnoho viac.

Vo svojom ťahu má hráč na výber z 2 akcií:

Prvým typom akcie je používanie akcií na lodiach (svojich, súperových s dodatočným poplatkom jemu, či neutrálnych za drahšie) za účelom:

  • získavania surovín (voda, jedlo)
  • stavby nových sektorov ku svojej základni (platba železom podľa sektora), vždy od 1. úrovne z 3 a z každej farby len jedna rada
  • vysielania expedícií (z ktorých tiež môže hráč získať suroviny či astronautov na políčka do svojej základne, ak už má postavené nejaké sektory k nej)
  • zošrotovania niektorej svojej lode (a získanie železa z nej)
  • transportných akcií (nákup emzákov do sektorov v základni podľa farby a premena surovín 2 na 1/nákup surovín za drahokamy)

Po každej akcii lode sa skontroluje, či niektorý hráč nezíska diplomatický bonus za to, že predtým postúpil vo vhodnom stĺpci diplomatického vývoja na vyššiu než základnú úroveň. Ak je najvyššie, môže si vybrať bonus z tých úrovní, ktoré už dosiahol. Pri prípadnej zhode všetci takíto hráči získajú niektorý z nižších bonusov, než na akej úrovni sú (to samozrejme neplatí, ak sú stále na základnej úrovni).

Druhým typom akcie je získanie príjmu, keď hráč už použil nejaké svoje lode, alebo má málo drahokamov, alebo už nemá lode, ktoré by mohol použiť. Vtedy získa príjem zo všetkých zdrojov vo svojom “motore”, ktorý doteraz postavil:

  • za každú svoju existujúcu loď
  • za bonusy z obsadených políčok sektorov základne a samotnú základňu
  • A navyše môže premiestniť emzákov/astronautov na iné voľné políčka sektorov základne.

Počas hry hráči získavajú aj víťazné body, ktoré sú jedným z determinantov konca hry. Ak niektorý hráč dosiahne 40 VB, ALEBO postavil všetkých 9 sektorov okolo svojej základne, ALEBO zostávajú v zásobe len 4 emzáci a menej, dokončia sa ťahy zostávajúcich hráčov v kole a spočítajú sa body.

Body na konci hry:

  • postavené sektory (4/6/10 za sektor podľa úrovne)
  • obyvatelia základne (2 body za každého)
  • ak má hráč najviac z určitej farby emzákov či samotných astronautov, než všetci ostatní, získa za takýto typ 10 bodov, druhé miesto 5 bodov (prípadne sa rozdelí 15 bodov pri zhodách)
  • body z koncových efektov na základni a sektorov 3. úrovne
  • 1 VB za každých 20 drahokamov / 5 surovín

-------------------
Prekladateľ Joe

26.7.2022 16:17:39

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Euthie angl. Verze
Euthie angl. Verze
Akt. cena: 3600 Kč
Končí za: 16 hodin

Offcanvas