Siegestorm - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Kamil 'Sanex' Cieśla
Marcin Świerkot
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pojem "útočí" a nevyváženost frakcí.

V pravidlech jsem pojem “útočí” ve slovníčku nenašel. Karta Divoch ze Siung-maa má schopnost, že spojenci útočí při úderu dvakrát. Týká se to celého provedení úderu - tedy porovnání útočného čísla i provedení akce? Drtí mě teď pravidelně devítiletá dcera :-) , která si vždy počká, až se jí v ruce sejde tahle kombinace: Mistr školy Meh-Tech, který má ÚČ 5 a akci, že pokud má dva spojence uštědří ještě 5 DMG. Za něj šoupne kartu, že spojenci ignorují obránce, a za to kartu s vlastností, že spojenci před tou kartou útočí při úderu dvakrát. Tuto poslední kartu nasadí a pak zahraje akci Obrněného jaka, kdy posune armádu o jednu pozici. Pokud platí, že opakuje i akci, tak mě tímhle kombem mě vždy připraví o 20 karet a dost těžko se tomu dá bránit. Maximálně s tím počítat dopředu a okamžitě se snažit třeba toho Mistra vyhodit co nejdřív po nasazení, pokud mám zrovna kartu. Celkově mi přijde, že frakce Yrsa je proti Čchun-laj výrazně slabší. Než si dcerka našla tuhle strategii, tak se mi asi jednou vyhrát podařilo, ale bylo to těsně a jde to defacto podle mě jen přes používání Proměny slabých karet za silné. Chtěl jsem vyzkoušet, jestli to jen nehraju blbě, ale asi budu muset nějak změnit ten základní balíček u Yrsa o jiné karty, abych tu sílu trochu vyvážil.

Jak si vykládáte ten pojem “útočí” vy a jaké máte zkušenosti za hraní těchto dvou frakcí? 

12.2.2024 19:13:58

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Tapestry CZ
Tapestry CZ
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas