S.T.A.L.K.E.R. Desková hra

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

S.T.A.L.K.E.R. Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Zombie, Post-apokalypsa
Herní kategorie: kooperativní, Vyprávěcí RPG
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Paweł Samborski
Rok vydání: 2024
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ?

Začíná se to rýsovat. Je nějaká šance zjistit, že to bude v cz než skončí kampaň?

24.5.2023 18:42:19

Taktéž by mě zajímalo, protože cena na gamefound včetně dopravy je celkem přívětivá, za to, co vše dostanete.

31.5.2023 19:57:12

Albi vyhlasilo, ze KS v cestine nebude. 

1.6.2023 05:38:40

Tak to je škoda. Jsem v tu lokalizaci docela věřil.

1.6.2023 07:43:03

Len pre upresnenie, hovoríme zatiaľ len o kickstarter kampani, možno hru samotnú preložia, ako to urobili s inými kampaňami aweken realms.

1.6.2023 08:47:13

Třeba nám udělá radost Mindok….

1.6.2023 09:08:09

Mindok by vobec neurobil chybu, tá hra bude super…

2.6.2023 10:45:34

V novém updatu na Gamefoundu je uvedeno, že bude v češtině vydávat Albi 👍😊

14.6.2023 17:35:58

Tak oznámení skrz update, že přidali český jazyk a ujalo se toho Albi. Dobrá práce a jdu do toho.

14.6.2023 17:37:03

Neskutečný, to je několikátá velká kampaň v cz. 

14.6.2023 18:07:37

Tak jsem do toho šel, četl jsem Piknik u cesty, hrál hru na PC a dokonce i kdysi jednou dávno organizoval 1 denní hru v přírodě na tohle téma, takže v pro mě v CZ must have. Po menší úvaze jsem vzal S.T.A.L.K.E.R. Adventurer Pledge

14.6.2023 18:13:58

Ji

Chápu dobře, že Albi vydá hru v češtině, která bude dostupná běžným zájemcům? Nebo snad hru v češtině získá jen ten, kdo ji backnul na Gamefoundu? Díky. Ji

 

 

15.6.2023 17:02:35

@Ji Ano, Albi to potom vydá i v běžné distribuci. V kampani na GF ale získáš výrazně více herního obsahu díky stretch goalům, a jak základní hra, tak i případné add-ony budou pravděpodobně potom v distribuci i dražší.

15.6.2023 17:23:49

Pochvala ALBI za zvednutou rukavici, hry od AR jsou špička a čeština bude stolnímu stalkerovi určitě slušet. Jako velký fanoušek pc předlohy mám ale taky celkem starost, jestli překlad neublíží atmosféře. Jde mi zejména o názvy mutantů a artefaktů. Původní shadow of chernobyl pokud si dobře pamatuji češtinu neměl vůbec, následné hry snad jen titulky ke konverzacím? Pointa je, že všichni znají názvy jen v originále (předpokládám anglickém). Proč by to tak nemohlo zůstat i u stolní varianty?

Pokud to tu ALBI čte, jak to vnímáte? Budou se překládat názvy mutantů, a pokud ano, jak dopadne třeba takový snork, pseudogiant nebo bloodsucker? Kampaň ještě nějaký čas poběží a jazyk si můžeme vybrat. Pokud by na mne z karty měl vyskočit ‘krvesaj’ nebo ‘krvepíč’, tak se předem omlouvám, ale budu preferovat větší autentičnost a atmosféru anglické verze před možností hrát v češtině s děckama… 

23.6.2023 15:04:24

Krvepíč je naprosto dokonalý :), za mňa by som preferoval mať to preložené kompletne bez nejakých hybridných anglicizmov.

23.6.2023 15:57:42

“všichni znají názvy jen v originále (předpokládám anglickém). Proč by to tak nemohlo zůstat i u stolní varianty?” - protože se to neodehrává v Anglii?

 

“budu preferovat větší autentičnost a atmosféru anglické verze” - ano, na Ukrajině se mluví anglicky, to bude velmi autentické a atmosférické, asi nějak takto:

https://www.youtube.com/watch?v=823doKkeemI

 

23.6.2023 18:31:26

Angličtina v původním Stalker (PC) není originál, je to ruština. Proto doufám že si Albi s názvy pěkně pohraje :). Jinak já se snažím hrát  hry v originálním jazyku kde se odehrávají, Zaklínač v polštině, Metro v ruštině, Plague Tale: Requiem ve Francouštině….

23.6.2023 22:01:49

Jen se tu snažím podotknout, že jelikož jde o stolní hru dle pc předlohy, většina cílové skupiny to již nějakým způsobem zná, a to nejspíš v angličtině. EDIT: angličtinu beru jako nejvíce používaný jazyk při absenci češtiny v pc hře; kolik procent hráčů v roce 2007 asi umělo ruštinu natolik, že by si v ní dalo příběhovou hru? Minimálně si bude pamatovat názvy, z nichž některé jsou obtížně přeložitelné a nejspíš budou vyžadovat novotvary, které s původní hrou nemají nic společného. Třeba takový Snork je pro mě legendární a neumím si představit že by se v české verzi měl jmenovat jinak.

Samozřejmě ze ten kdo to chce mít maximálně autentické si to dá v ukrajinštině, ta možnost v kampani na GF je, a českého překladu od Albi se to vůbec netýká. Tedy je ten komentář celkem mimo mísu.

23.6.2023 22:16:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Když jsem svého času hrál na PC Stalkera, tak vím, že byla kolem něho velká komunita. Hra se dala hrát s českými titulky a byl k ní řekl bych dost kvalitní překlad a super módy, které původní hru bezvadně vylepšovaly. Tak jen doufám, že nějaký nadšenec z komunity je také vášnivý deskovkář ;)

23.6.2023 23:14:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Všetky diely S.T.A.L.K.E.R.a mali na PC češtinu. V prípade Shadow of Chernobyl a Clear Sky aj oficiálne. Obidve hry mali aj čiastočné cz dabingy, teda predabovanú hlavnú dejovú líniu. Už si osobne nepamätám, či hra u nás vyšla hneď po vydaní v cz, ale viem, že v roku 2008 som to hral po prvýkrát už v češtine. Takže verím, že práve našinci túto hru poznajú už s cz lokalizáciou. Zároveň si vývojári z GSC požičali názvy niekoľkých anomálií z Pikniku pri ceste. Takže v prípade tohto titulu angličtina je skôr odvodený jazyk než originál. Napríklad snork bol aj v češtine vždy snork, hry som nikdy nehral v ruštine ani ukrajinčine, takže netuším, či aj v týchto jazykoch je to tak. Na základe tohto by teda bolo fajn, keby stolná hra využívala rovnaké pomenovania ako celá séria a možno by napríklad nebolo na škodu, keby pri preklade spolupracovali s aktuálnymi prekladateľmi S.T.A.L.K.E.R. 2.

24.6.2023 15:33:13

“Tedy je ten komentář celkem mimo mísu” - mimo mísu je ohánět se angličtinou v souvislosti s autenticitou.

No, a jak je to s tím Snorkem?

https://stalker.fandom.com/wiki/Snork

Tedy i v tomto případě je angličtina mimo mísu.

25.6.2023 20:12:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Zeměplocha: Semafory
Zeměplocha: Semafory
Akt. cena: 2060 Kč
Končí za: 2 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas