Rudý úsvit - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Alexander Schmidt
Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo

Ahojte, hráva ešte niekto Rudý úsvit sólo okrem mňa? :)

Páči sa mi, že je to svižné do pol hodinky odohraté a dajú sa vymýšľať pekné kombinácie (je nad čím premýšľať, ale zároveň sa mi nezavarí mozog). Po asi 10tich hrách som narazil na 2 také povedzme problémy. Prvý sa dal vyriešiť ľahko a na druhý som prišiel s jedným drobným “houserule” a rád by som si vypočul váš prípadný názor:

 

1/ prvý problém bola vlastne moja chyba, že som bol vždy začínajúci hráč, tým pádom Automa končila a bol dosť problém (pokiaľ nehráte za kolej Appola) ísť karty ktoré počítajú so žetónom nadvlády na konci hry, keď totiž končí automa, tak je dosť vysoká pravdepodobnosť, že si k sebe žetón nadvlády vezme. Pri jednej hre to spravilo rozzdiel takmer 120 b, pretože som mal na žetón naviazané brutal kombo…ale ako hovorím, dá sa to vyriešiť ľahko a už volím začínajúceho hráča náhodne…

 

2/ druhý problém som mal s tým, že oproti hre viacerých hráčov (kde sa často točia dokola tie isté karty), je automa taká čierna diera na karty a čo vezme už sa do hry nemá moc ako dostať (výnimočne ak autome nejakú kartu náhodne vyhostím a potom ju nejak z vyhostených dostanem na ruku, dosť rare situácia). Tu prichádza do hry môj malý houserule: prvú z dvoch karite s pokynmi pre ťah Automy vyhodnotím tak, že kartu nenasadím z balíčka kariet, ale z jej “ruky” (teda náhodne vyberiem jednu z jej horných dvoch kariet a tú nasadím na príslušnú lokáciu). Výnimka je, ak by si mala Automa zobrať na ruku kartu, ktorú práve nasadila, vtedy postupuje podľa štandardných pravidiel a pokúsi sa nasadiť z “ruky” až podľa druhej pokynovej kartičky, ak aj tá by zrovna bola taká, že berie tú čo nasadila, tak proste toto kolo odohrá automa klasicky… Výsledkom je, že sa aspoň čiastočne dostávajú  naspäť do hry zahrané karty a trochu viac sa hra pripodobní hre viacerých hráčov… samozrejme má na konci Automa o niečo menej kariet na ruke, ale aj tak u mňa mávala predtým ďaleko cez 20 kariet, takže s tým problém až tak nemám, aspoň sa nesnažím, čo najrýchlejšie končiť hru, kým nemá až moc kariet na ruke, ale môžem sa viac sústrediť na vytvorenie nejakého komba na svojej ruke…  celkovo to asi o niečo zníži bodový zisk Automy, ale to sa dá tiež ľahko vyriešiť zvýšením obtiažnosti, aby bola hrá stále challenge…

 

Za prípadné komentáre ďakujem

hrám zdar

 

 

 

19.5.2022 01:15:40

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý Svět - OBALY GAMEFOUND CARD SLEEVES
Zaklínač Starý Svět - OBALY GAMEFOUND CARD SLEEVES
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas