Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově

Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Příprava na boj o holý život, který nenastal.

Autor: DoubleD | 2 hodiny 10 minut | 19.8.2018 | 1

Hra: Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově

Hráči: DoubleD a 1 neregistrovaný

Scénář:

Využití psa:

Využití Pátka:

Výsledek:

První obeznámení se hrou bylo ve hře, kdy jsem se sám bil s ostrovem za pomoci pátka a psa a hra po lehkém průběhu skončila výhrou v 10kole. Následná prohlídka pravidel ukázala spoustu věcí, které jsem přehlídl a neudělal podle pravidel a tak jsem se rozhodl zahrát hru znovu a pro zpestření ve dvou hráčích.

 

Rychlý souhrn:
Trosečníci
130 min
Kuchař + Průzkumník + Pes + Pátek
11. kolem konec
62 Vítězných bodů

 

 

1-10 září. Moře bylo klidné a z potopené lodě se na pobřeží vyškrabal kuchař, průzkumník a jeho věrný přítel pes. Kuchaři stačilo uvařit pár krabů a vůně od ohně přilákala z džungle pátka, který se rychle přidal k naší skupině přeživších s vidinou záchrany. Po pobřeží jsme nalezli ještě čutoru a barometr a kousek od pláže se ve vodě vznášely bedny s jídlem. 4 z naší skupiny jsme šli na průzkum ostrova a odvážný průzkumník se vydal zachránit jídlo. Vše se povedlo a našli jsme si pod skalním výběžkem hezký úkryt a tak se prvních 10 dnů velmi vydařilo.

 

 

 

11-20 září. Úkol zněl jasně, zabít stvůru, která nás napadla, vyrobit sekeru a mapu. Pátek šel tedy na lov se psem beze zbraně, naštěstí potkal hroznýše a tak mu štěstí přálo a se psem se mohli vrátit s trofejí zpět do tábora mapa i sekera byly vyrobeny a naše šance na přežití se radikálně zvětšila.

 

 

 

21-30 září. Jediné co popisuje těchto 10 dní je průzkum a zase jenom průzkum. A tak jsme se za pomoci mapy vypravili prozkoumat 4 místa ostrova. Vše bylo úspěšné a my jsme si díky tomu užívali příval dávky žetonů objevu. Průzkumník sice musel zůstat přes noc mimo tábořiště, které bylo přesunuto nedaleko, bez přirozeného ukrytu, a tak jsme všichni strávili noc pod širým nebem. A v příštích měsících můžeme začít budovat tábor, jelikož léto je již u konce.

 

 

 

1-10 října. Podzim udeřil ze dne na den a ochlazení a přívalové deště se začali objevovat. Postavili jsme tábor, vyzkoumali hrnec a pokračovali v průzkumu ostrova.

 

 

 

11-20 října. Zkratka nám dala zabrat ale i tu jsme nakonec postavili a s příjmem 3ks dřeva každý den jsme mohli začít v dalších měsících stavět hranici, s jejíž pomocí bychom se dostali z ostrova. Průzkum neznámých míst nadále pokračoval a povedlo se nám smotat provaz.

 

 

 

21-30 října. Tábor se stále zvětšoval a rozrůstal. Nová střecha, ohrada a vyzkoumané cihly nám od duše vkládalo naději a i morálka se zvedala k lepšímu.

 

 

 

1-10 listopadu. Toto nikdo nečekal. Podzim odešel, ale o to silněji přišla zima a přinesla nebezpečná zvířata. Pokračovali jsme s bojem s nelítostným počasím stavbou pece. Postavený nůž jsme nabrousili a úroveň zbraní se zvedla o 2 lvly.

 

 

 

11-20 listopadu. Tábor začíná být v nebezpečí. Postavena další úroveň střechy, palisády a zbraní. Boj ještě neskončil.

 

 

 

21-30 listopadu. Další střecha další zbraň. Ovšem počasí v podobě mrazu, mohutné vichřice, průtrže mračen a následně ničivého uragánu nás neustále nutila se těmto problémům postavit čelem. A co bylo hlavní? 4. úroveň hranice byla postavena a loď Santa Monica by u ostrova měla kotvit celý prosinec. Naděje na záchranu tu ještě je.

 

 

1-10 prosince. Plán zněl jasně, dostaneme 3ks dřeva. 2 vložíme na poslední úroveň hranice a s posledním za pomoci lana a kůže z divočáka postavíme stožár, jenž nám pomůže se dostat z tohoto místa ve zdraví. Jasné jako facka a vítězství v tomto kole. Požár, který zachvátil celý ostrov, ovšem naše plány změnil a bez zisku jediného kousku dřeva jsme nebyli schopni udělat nic než se jen léčit a čekat na hrůzy, které přinese počasí. Jako i v kolech předešlých byla i tu schopnost kuchaře uvařit pořádnou kořalku, která nám dovolí přečkat nepřízeň počasí.

 

 

 

11-20 prosince. Zisk 3 dřev mohl spustit náš plán na útěk a vše se vydařilo na jedničku. Hranice hoří, a ze Santa Monicy k nám míří malý záchranný člun. 

 

 

 

Nakonec jsme všichni ve zdraví přežili.

 

 

 

Celkový počet VB 62

 

 

Odehráno v: Polička (Okres: Svitavy)

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z aukcí

Too Many Bones - Tink + žetony z Ally Packu
Too Many Bones - Tink + žetony z Ally Packu
Akt. cena: 749 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas