Papírové Doupě: Nová dobrodružství

xxxxxxxxxo hodnoceno 12x (Seznam vlastníků)

Papírové Doupě: Nová dobrodružství - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Papírové Doupě: Čmarovné dobrodružství
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Leandro Pires
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tento příspěvek jsem dával na Facebooku do Sólohráčů, tak si to dovolím dát i sem, ať tady v té diskuzi u rozšíření není jen pusto a prázdno :-)

--------

Ještě bych se zastavil u mého lednového hraní. Hrál jsem hru z mého oblíbeného žánru roll and write a to sice #Papírové Doupě: Čmarovné dobrodružství  včetně rozšíření Nová dobrodružství. Odehrál jsem celkem 38 her a trvalo mi to 24 hodin a 10 minut. Hra má v základní krabici 12 map podzemí a v rozšíření dalších 12 map podzemí. Všech 12 map se dá spojit dohromady a odehrát je jako epickou velekampaň (takto to nazývají pravidla), prostě spočítat dohromady body ze všech 12 map a pokusit se jich získat co nejvíc. A to byl i můj cíl, který jsem si dal před začátkem hraní - odehrát velekampaň základní hry a pak rozšíření. Minimálně tedy 24 her. Napřed jsem dal jednu zkušební hru základu pro osvojení pravidel a pak jsem odehrál postupně mapy A až L ze základní hry, kde jsem získal celkem 1233 bodů. A hra mě skvěle bavila. Ta základní hra je poměrně jednoduchá, osvědčilo se mi projít celý spodní řádek a pak jít po diamantech, abych jich sebral co nejvíc, je za ně halda bodů. Pak už šlo jen o to, zvolit správný průchod mapou s ohledem na mizející diamanty, pokusit se splnit co nejdřív úkoly a cíl a pobít co nejvíc přisluhovačů. 
Když jsem dohrál  velekampaň základní hry, tak jsem si ji dal ještě jednou. Během prvního průchodu jsem zjistil, jak to nejlíp hrát a tak jsem chtěl překonat dosažené skóre. Během druhého průchodu velekampaní jsem v každé mapě nahrál vždy více než 100 bodů, rekord byl 124 bodů na mapě F a dohromady to pak dalo 1320 bodů. Když mám hodnotit základní hru, tak je to pohodová jednoduchá hra, která mě bavila i po těch 25 zahraných hrách. Na BGG jsem našel sólovou kampaň, kde se nehraje na skóre, ale je vždy potřeba splnit tři konkrétní úkoly a navíc každý ze 3 netvorů má nějakou schopnost, která po jeho poražení přestane ovlivňovat hru. Např. že první netvor způsobuje, že všichni přisluhovači jsou o jedna silnější a teprve až ho porazím, tak se ta schopnost ruší. Je tam celkem 12 karet, pro každou mapu jedna. To mě hodně lákalo, ale napřed jsem si chtěl zkusit projít rozšíření Nová dobrodružství.
Rozšířená Nová dobrodružství pro mě bylo velké zklamání. S ním dochází k opravdu velkému nárůstu obtížnosti hry a mě to u této hry nebavilo. Ze základní hry jsem si zvykl na poměrně jednoduchou přímočarou hru a rozšíření to úplně mění. Vlastně během těch 12 her jsem nezjistil, jak to mám hrát :-) Podle mě je nutné minimalizovat zranění, protože je za ně výrazný bodový postih a splnit oba dva vedlejší úkoly, je za ně dohromady 30 bodů. Pro splnění vedlejších úkolů je potřeba 6 kostek, ale 2 z těchto kostek jdou získat jako symboly na mapě, takže v ideálním případě jsou potřeba jen 4 kostky a pak ještě správně naplánovat průchod mapou. Je podstatně snížená odměna za diamanty a trochu za přisluhovače. Nejde se vyhnout zranění za lebky, takže když nepadají kostky, jde to celé do kopru. Je omezen počet hozených bot a čtyřlístků. Některé pasti dávají dvě zranění, což je v souvislosti se zvýšeným postihem hodně znát. Pokladnice je úplně zbytečná, velitel co ji hlídá je příliš silný a riziko zranění velké. Odehrál jsem 9 map a zjisti jsem, že mě to nebaví. Poslední 3 mapy jsem dojel na výpary, abych splnil to předsevzetí. Nakonec jsem za celou velekampaň rozšíření získal 963 bodů a jednu mapu jsem musel opakovat, protože jsem tam prošel zdí, když jsem neměl potřebnou schopnost. 
Celkově mě rozšíření odradilo i od toho základu, že bych třeba někdy dal tu kampaň z BGG. Prozatím jde hra do skříně, těch 38 her zahraných her je dost a uvidím, jestli se k tomu někdy vrátím.

 

11.2.2024 17:30:40 | Upraveno autorem (porovnej)

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

EXIT zapovezeny hrad
EXIT zapovezeny hrad
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas