Pán Prstenů: Putování po Středozemi

xxxxxxxxxo hodnoceno 285x (Seznam vlastníků)

Pán Prstenů: Putování po Středozemi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Grace Holdinghaus
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Boj (zranění, strach, útok)

Karty zranění a strachu pokud nejsou obráceny lícem (a vyhodnoceny + odhozeny) ale rubovou, tak se při ukončení kola vždy odhazují? Nenašel jsem způsob jak léčit postavu, zatím máme jen první odehraný scénář za s sebou a jasné mi to zcela není.
16.5.2019 14:11:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Zranění
Neodhazují se. Heal probíhá akcí odpočinek, kterou mají jen některé postavy. Některé karty zranění ti přikážou odhodit kartu zranění.
Pokud bys je odhazoval po každém kole, bylo by to až trapně jednoduché :)

16.5.2019 14:27:24

Rubové karty zranění
Pokud tedy nasbírám třeba pět rubových karet zranění, mám je tedy vedle akčního balíčku a jakmile je jich víc než moje postava "unese" tak zemře nebo se dává přes aplikaci "Poslední vzdor" této postavy ? Pokud hraji za Hobita, který heal nemá (nebo jsem jej nenašel) tak nemám se jich jak zbavit? To je zase naopak poměrně dost těžké.

16.5.2019 14:30:58

Útok
Pokud útočí skřeti, kteří jsou na stejném místě jako několik hráčů a hra neřekne na koho konkrétně chtějí útočit, na koho útok aplikovat (z naší družiny na stéjném dílku je třeba hobit a trpaslík) ?

16.5.2019 14:36:57

útok
Pokud vrací, tak na toho kdo útočil, pokud je to běžný útok a není uveden hrdina, nebo na uvedeného hrdinu nedošáhne, tak si vybereš...

16.5.2019 15:03:03

Zranění a utok

Zranění a strach se dá většinou eliminovat nebo snížit zkouškou, kterou ti zadá aplikace. Každopádně útokům je třeba se ideálně vyhýbat:)
S cílením útoku nepřátel, kdy jsou od nich postavy stejně vzdálené a aplikace neřekla, na koho je konkrétně cílený útok je to tak, že se hráči domluví, kdo by měl být cílem útoku.

16.5.2019 15:08:29

?
Asi hraju jinou hru... Str 3,přehled pravidel :po každém dobrodružství hrdinové odhodí všechny žetony a karty zranění, strachu a výhod. Navíc se dají hrdinové léčit kartou s klíčovým slovem : odpočinek (str. 14,odstavec 48).

16.5.2019 16:13:10

Hracik
Ano po konci dobrodruzstvi ano,ale v dotazu je po konci kola a to fakt ne...

16.5.2019 16:20:25

Ichabod
Bilbo je zrovna docela ošemetný :). Má však plášť, který mu umožňuje snižovat zranění výměnou za inspiraci. Karty léčení do balíčku můžeš dostat také kupováním nových karet (mezi scénáři). Pokud hraješ základní doporučenou roli (lupič), tak se rozhodně snaž být co nejvíce ukrytý. Když už se stane, že na tebe někdo zaútočí, alespoň se vyhneš zranění. Jinak ideálně platí, že zrovna Bilbo by se do žádných krutých soubojů neměl dostávat. Nakonec se dá ještě předejít zranění tím, že ti jiný hrdina bude dělat stráž (opět klíčové slovo na kartách některých hrdinů) ve chvíli, kdy z nějakého důvodu potřebuješ být poblíž nepřátel.
---
Autor hry Velryby ničí svět

16.5.2019 16:41:50

Vybíráme z Bazaru

The Dark Summer, Normandy 1944
The Dark Summer, Normandy 1944
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas