Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Engage an enemy X when enemy engages a player...

Zdarec,

měl bych dotaz na pravidla, který mi snad zkušenější pomohou zodpovědět :).

Pokud je na nějaké potvoře napsáno "after it engages a player..." znamená to, že daný efekt se spustí poté, co nějakého hráče potvora napadne, nebo se spustí i v případě, že tu potvoru dobrovolně napadne hráč?

Hrajeme to asi blbě, což mne rmoutí, protože jestli je správná ta těžší verze, tak jsme fakt v háji, když už teď ty scénáře nedáváme :D
30.7.2019 16:24:15

Lothar135
Pokud to tam je jak píšeš, je úplně jedno jakým způsobem k tomu došlo, zda si ji k sobě stáhl hráč nebo k němu skočila sama.

30.7.2019 17:03:18

Frogg
Well, tak to jsme fakt v hajzlu :)

Netušil jsem, že ta hra bude až tak těžká, to teda musím říct :D. Arkham LCG je oproti tomu procházka růžovým sadem za svítícího slunka a zpěvu ptáčků...

30.7.2019 17:12:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Lothar135
Tak Arkham LCG je stavěný jinak, tam vzhledem k tomu že je to zaměřené na kampaň je křivka obtížnosti spíš postupná, kdy závěr bývá už docela výzva a tvůj postup může ovlivnit obtížnost následujících scénářů (a třeba ve Forgotten Age to už docela přitvrdí, taky je dobré využít taboo list z faq, kdy se některé OP karty stanou hůř dostupnějšími, aby to byla větší výzva) taky je to upravené aby to bylo zvládnutelné s různými typy balíků, zatímco u Pána prstenů jde naopak vždy jen o ten jeden scénář na který si balíček přesně vypiluješ a ty obtížnosti se mohou hodně lišit scénář od scénáře, můžeš mít lehký jako je třeba Encounter at Amon Din nebo brutální jako Battle of Carn Dům, takže si můžeš vybrat na co máš zrovna náladu.

30.7.2019 17:39:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Frogg
No, my to hrajeme spíše kvůli tomu, že máme rádi ten svět Tolkiena. Ta obtížnost je trochu zarážející.

Máme Core, Hobbit ságu, Voice of Isengard, Khazad dum, první dva díly Lotr ságy. K tomu jsme vytiskli pár karet ze základu, co se nám zdáli důležité (unexpected courage, steward of gondor, atd...).

Když si vezmu, že jsme zatím nebyly schopni odehrát ani "To catch an orc" scénář po desítkách pokusech, stejně tak "Unexpected party" proti Bilbovým trollům...a k tomu zjišťuji, že jsou ještě mnohem těžší scénáře, nedejbože Nightmare verze...a ještě jsme si to vlastně hodně zjednodušovali, protože jsme ignorovali ty schopnosti nepřátel, co se spouští po "engage", když jsme je napadli dobrovolně a také jsme mysleli, že se nemusí chodit na quest...

Možná to hrajeme nějak strašně chybně, nevím. Nezdá se mi, že bychom měli tak slabé balíčky, prošel jsem si existující karty a i když by nám pomohly celkem významně, tak rozhodně by to nebyla až tak velká změna, aby se to, co je pro nás nyní zcela nehratelné, změnilo na přijatelnou obtížnost.

Hmm, přemýšlím nad tím, jak tohle zlepšit, aniž hrát "easy" mód.

30.7.2019 18:07:29

Lothar
Spíš to hrajete divně. Hra je docela těžká, pokud hraješ solo = jeden hráč. Pokud hrajete ve dvou jsou určitě některé scénáře těžké, ale většinu byste při trochu slušným namíchání obou balíčků měli udělat. Skoukni nějaký lets playe.

Jinak moje nejoblíbenější karetka, prostě jí miluju :-)).

30.7.2019 18:49:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Lothar135
Ono těžko radit, každý quest funguje jinak a je potřeba pochopit co na něj platí, jak časovat postup do další stage atd. Mrkni sem třeba na líp hodnocené balíky pro inspiraci https://ringsdb.com/ narazíš třeba na komba která by tě nenapadla nebo díky popisům jak daný balík hrát třeba objevíš nějaké finty.

30.7.2019 18:53:01

Eso
No jo, holt jsme strašní looseři :D

Už jsem přečetl snad dvacet článků s radami pro nové hráče a na stavění balíčků a tak a hromadu různých balíčků na té doporučené stránce (za kterou moc díky).

Pořád je toho hrozně moc, na co jsem narazil a co je zajímavé čtení...ale lepším hráčem mě to nějak nedělá i po těch snad čtyřiceti hrách, co mám za sebou :)))

Třeba ten Catch an Orc...většinou konec v druhém kole, kdy už víme, že se toho nasyslilo moc a nemáme co s tím...nebo tři trollové, co nám znemožňují řádně questit, strkaj slušný lidi do pytlů a rozmazávaj zbytek...teda, často i sežerou nějakej ten pytel, že...nebo zaprší a spadnou všechny atachementy...nebo všichni spojenci dostanou 2 zranění...nevím, jak tohle vy veteráni zvládáte :)

Je to hezká hra, opravdu ano, ale taky i silně frustrující :)

30.7.2019 20:41:21

Lothar135
Catch an Orc je fakt těžký, učil bych se na lehčích, a ani nemáte zas takový cardpool. Trollové hratelní jsou, aspoň jsem je někdy před pár měsíci dával myslím s Outlands balíkem. Tady je třeba nějaký playthrough tak z toho se třeba taky něco naučíš https://www.youtube.com/watch?v=3dJx9ILrz9I

30.7.2019 21:28:05

Lothar
Ako píše Froggery, Catch an Orc je náročný scenár. Neviem čo máš všetko odohrané, ale celkovo sú aj sága scenáre náročnejšie a ty máš väčšinou sága rozšírenia. Rozohral by som sa na prvom cykle, pokračoval by som scenármi druhého cyklu. Ten je veľmi zaujímavo spracovaný. Na neskôr vydané rozšírenia treba väčší cardpool.
Ak si dobre pamätám, tak na trolov treba byť dobre pripravený (spojenci, doplnky) a až potom prejsť do druhej časti scenára. Netreba sa unáhliť.
Celkovo ti pomôže pozrieť lets play konkrétneho scenára.

Na blogu nájdeš stratégie aj na sága scenáre. Možno si ešte nečítal:
To Catch an Orc - https://temnyhvozd.wordpress.com/2016/07/06/to-catch-an-orc/

30.7.2019 23:47:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Proroctví + obě rozšíření
Proroctví + obě rozšíření
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas