Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

actions, timing

Založil jsem schválně nové vlákno, protože jsem s těmi, kteří by toto rádi prosadili (každé pravidlo - nové vlákno, aby dotazy na určitá pravidla nezapadla v dlouhém 10ti stránkovém vlákně) :)
4.5.2012 00:27:57

...
právě jsem koukal na video, kde týpek hraje na Lackey. Zahrál Steward of Gondor na hrdinu a hned vzápětí ho použil (aktivoval akci), ale ještě neskončil fázi hraní allys a attachments, zdroje ze SoG využil na hraní jiné karty.

Pokud to chápu správně pravidla, tak udělal chybu. SoG může nejdříve aktivovat až po zahrání karet, před quest fází. Získá tak 2 zdroje, ale může je použít jen na actions nebo events, ne na ally, protože fáze hraní allys a attachments už skončila.

Chápu to správně?

4.5.2012 00:33:54

Beholder
Podivej se na predposledni stranku pravidel, je tam prehled kola. Ve fazich oznacenych zelene "Any player can take actions generally, or between the game steps stated in the rules." - muzes hrat jakekoli akce, pokud to neni detailneji rozepsano v pravidlech (jako treba u boje).
Takze to ten typek udelal spravne.

Ohledne noveho vlakna pri novem dotazu - sice te chapu, ale pravidel je tolik, ze to tu bude pretekat tematy, pokud to tak kazdy udela.

Jinak se taky muzes divat do unofficial FAQ (google, stahnes nekde), treba toto tam zrovna je napsano a hromada dalsich nejasnosti ohledne nekterych karet.

4.5.2012 07:14:05

SoG
Tiež ho hrajem tak, že hneď po pripojení, exhaustujem SoG a za ďalšie dva resourcy prípadne vyložím allies resp. attachments.

Pre hlbšiu analýzu:
http://www.boardgamegeek.com/filepage/66624/clarified-turn-sequence-and-quick-reference-w-faqs

http://www.boardgamegeek.com/filepage/66894/comprehensive-card-reference-unofficial-faq

4.5.2012 07:36:32 | Upraveno autorem (porovnej)

jancos
takže pes je zakopaný v tom slově generally? Protože si nedokážu nějak srozumitelně přeložit větu "Any player can take actions generally", ač vím co každé slovo znamená :). Je tím myšleno, že v těch "zelených" krocích můžu hrát akce jak se mi zachce? Kromě zelených kroků v combat fázi, tam bylo oficiálně autorem vysvětleno, že můžu hrát akce pouze mezi jednotlivými podkroky (declare defender, resolve shadow effect, atd.) nikoliv během nich.

Teď už to doufám chápu správně :)

4.5.2012 08:13:46

jancos - ad nová vlákna
Podle mě je stokrát jednodušší najít určité pravidlo v několika i desítkách vláknech (pokud je to dobře nadepsané) než ho hledat v několika desítkách příspěvcích v jednom vlákně

4.5.2012 08:16:54

Beholder
Volny preklad:
Kazdy hrac muze hrat obvykle akce.
Mozna je tam to slovo proto, ze jsou treba quest action, kter muzes hrat jen v quest fazi. Takze nemohli napsat muzes hrat jakoukoli akci.

Ad vlakna - a mozna mas pravdu, tak uvidime jak to dopadne. Napriklad tvuj dotaz na SoG jsem pred nakou dobou resil taky ve vlakne pravidla, ale zes to tam nenasel se nedivim :-)

4.5.2012 08:28:54

Vybíráme z Bazaru

Tajuplné říše
Tajuplné říše
Akt. cena: 225 Kč
Končí za: 16 minut

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas