Kacíř: Zkáza Roanoke

xxxxxxxxxo hodnoceno 20x (Seznam vlastníků)

Kacíř: Zkáza Roanoke - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, karetní hra, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Lucky Duck Games
Maldito Games
Super Meeple
Wyrmgold GmbH
Autoři: Kåre Storgaard
Kasper Kjær Christiansen
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Má cenu pořizovat rozšíření?

Ahoj, chci si předobjednat základní hru, ke které, ale vychází spousta rozšíření:

  • Kacíř: Za palisádami, 
  • Kacíř: Předkové, 
  • Kacíř: Souboj myslí, 
  • Kacíř: Dávné soudy 
  • Kacíř: Blízká setkání

Má cenu do některých jít nebo si vystačím se základem? Obecně jsem hráč co spíše hraje do šířky a rozšíření poslední dobou obvykle nekupuji.

29.2.2024 08:36:46

Já osobně přemýšlel nad tím samým. Zkouknul jsem však pár názorů ( Dice tower, Juoub cast), kde zmiňovali, že je toho v základu relativně dost. No a jelikož například cena kompletního bundlu ( myslím bundle pouze s rozšířeními) je v celkovém součtu levnější jen o cca 200 kč, tak si objednám pouze základ a pak se uvidí.  

Též sem měl tendence koupit nějaké další rozšíření, ale jelikož hrají také spíše do šířky, tak než ty ( základní) hry ohraju, tak to trvá

29.2.2024 09:30:04

Také by mě zajímalo, hlavně od někoho kdo má osobní zkušenost, co jsem si pročítal na BGG tak se to tam dost různí, někdo tvrdí že hlavně to velké, někdo zas že to velké nemá cenu a jen ty malé. Chtěl jsem jít jen do základu a toho velkého, pak jsem si říkal že i playmat a deluxe žetony se hodí a nakonec vzal all-in ale je to pro mě tak trochu zajíc v pytli :)

29.2.2024 09:31:13 | Upraveno autorem (porovnej)

ještě jen že asi nejvíce preferované je rozšíření Předkové, ale mám to jen z diskusí

29.2.2024 09:49:09

"Za palisádami" na 100% kvůli té nové mechanice žlutých lebek, ta je super a jak to zkusíš, tak to už bez toho hrát nechceš. 

“Předkové” na 100%, protože ty základní veničané se ti ohrají, takže chceš variabilitu.

A ještě bych uvažoval o žetonech vlivu, protože ta čísla na točítkách jsou malá, takže k soupeři je blbě vidět, kolik aktuálně má.

29.2.2024 10:12:48 | Upraveno autorem (porovnej)

@Csf.-Jackal, @totalpan a @Varouch díky za názory. Momentálně jsem nejvíce nakloněný variantě Základ + předkové.

1.3.2024 06:40:53

za mna ak hrajes do sirky nepotrebujes ziadne. hra je plnohodnotna bez akehokolvek rozsirenia

1.5.2024 14:45:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Po první hře můžu říci že se určitě vyplatí nahradit počítadla jakýmikoli žetony, kvůli přehlednosti (nemusí se kupovat origo) a pak do budoucna Předkové, pokud to nebudeš hrát pravidelně tak ti tohle musí vystačit napořád.

1.5.2024 15:38:38 | Upraveno autorem (porovnej)

@Eigis ano, základ + předkové je kombinace “nejvíc muziky za nejmíň peněz”, pokud bys chtěl víc tak příběh Palisády. Zbylá 3 jsou imho dobrá jen pro lidi co di rádi staví balík sami. 

Nejnutnější rozšíření jsou ale jakékoli žetony vlivu. S těmi kolotoči se skoro až nedá hrát. 

Správce katalogu her ZH, KDH Kartago, Nithrania

4.5.2024 20:18:40

Ahoj, uvažoval jsem stejně. Hlavně předkové, palisády a žetony. Ale pak už toho moc navíc nezbývá, tak jsem se rozhodl pro komplet, tudíž mít to celé, což jsem bral i jako podporu kompletního vydání v CZ :). 

4.5.2024 22:27:33

Vybíráme z Bazaru

East India Companies
East India Companies
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas