Lifeform - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi, Horror
Herní kategorie: desková hra
Čeština: není
Vydavatelé: Hall or Nothing Productions
Autoři: Mark Chaplin
Toby Farrands
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

tak po třech hrách můžu řící, že pro mě je to zatím nejlepší převedení filmu Vetřelec do herní podoby (zatím jsem nehrál Nemesis) a neberu v potaz deckbuilding Legendary encouters: Alien. Jasně kvůli licenci jsou změny - Matka je setra, alien je lifeform, koucour se nejmenuje Jones a postavy se také jmenují jinak. Děj hry přehrává závěr filmu, kdy je spuštěna destrukční sekvence a na posádce je naplnit záchranný modul věcmi potřebnými k přežití a odstartovat než dojde k destrukci. Během toho je neustále loví vetřelec a oni mu můžou pouze utéci, schovat se a popřípadě zahnat o 1 nebo 2 pole (místnosti) zpět plamenometem nebo el. šokem. Ve hře je několik konců a může dojít i na finální boj v záchranném modulu. Atmosféra se dá krájet. Hrál jsem 2x za posádku a 1x za vetřelce obje strany jsou na hraní zajímavé. Štvou mě jen některé nedotažené věci, které však nemají na hru vliv. Za prvé to jsou lama-karty, které jsou A4 a jsou na nich vysvětlené pouze ikonky (a ještě ne všechny) a přitom jsou z jedné strany prázdné (bez potisku), hodil by se popis kola a jednotlivých činností. Za druhé zbytečně veliké karty posádky, které zabírají spoustu místa na stole. A poslední věc je že jsem žetonky misí, nástrah a výpadku energie nahradil barevnýma kostičkama a hned je vše přehlednější.
21.10.2019 16:54:09

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Kaskádie - insert (základ + rozšíření)
Kaskádie - insert (základ + rozšíření)
Akt. cena: 470 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas