Chlupatí zabijáci

xxxxxxxxoo hodnoceno 44x (Seznam vlastníků)

Chlupatí zabijáci - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Ramy Badie
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nevyrovnane a kratke hry pri 2/3 hracoch - house rules?

Neviem ci je to len blba nahoda, ale hrali sme to asi 6-7x vo dvojici a 2x v trojici a casto sa stalo ze 1 hrac mal dobre uvodne karty a za 3 kola zabil 3 monstra, ostatni ho nemali ako zablokovat ci rychlo zostavit partiu a bolo po hre. Pri dvoch hracoch to je celkom bezny jav, pri 3 hracoch menej bezny, ale staci aby nikto nemal challenge kartu ci modifikator hodu a podmienka na vyhru - zabitie 3 monstier je otazka 15 minut.

Na forach rozne house rules na predlzenie hry a vyrovnanie sanci napr.

A, Podmienka na vyhru 4/5 zabite monstra ALEBO 3/4 monstra + 6/7 roznych tried hrdinov v partii (vyssie pocty pri verzii s expanziami)

B, 3 zabite monstra + 6/7 roznych tried hrdinov ako podmienka na vyhru 

C,  Limit na startovaci a max pocet kariet na ruke podla poctu hracov: 2/3/4/5+ hracov zacina s  4/5/6/6 kartami a max na ruke po ukonceni SVOJHO tahu 8/9/10/10 (tzn. ak ma pasivky, pri ktorych taha karty aj v tahoch inych hracov limit neaplikuje, ten sa aktivuje az na konci svojho tahu)

Mna napadlo, ze po porazeni monstra ma monstrum reakciu hrac hodi znova oboma kockami:
1-5 - monstrum  stihlo zautocit a zabit 1 z hrdinov, ktory bol v boji (vybera hrac)
6-8 - hrac zahodi lubovolnu kartu z ruky
9-12 - monstrum sa netrafilo.

Pouzivate nejake house rules aby sa hra natiahla a sance sa vyrovnali, ale aj aby hra netrvala 90+ minut? Mne sa pozdava variant A v kombinacii s C.

28.12.2023 12:57:48

Pytal som sa kamosa, ktory to hrava v 4-5 hracoch a partia trva v priemere pre nich 30-40 min, co mi tiez vychadza tak 3-4 tahy na hraca, co mi pride malo.

28.12.2023 14:15:16

Vybíráme z Bazaru

Matryoshka
Matryoshka
Akt. cena: 36 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas