Harry Potter: Boj o Bradavice – Obrana proti černé magii

xxxxxxxxoo hodnoceno 81x (Seznam vlastníků)

Harry Potter: Boj o Bradavice – Obrana proti černé magii - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
iHRYsko
REBEL.pl
The OP (dříve USAopoly)
Autoři: Andrew Wolf
Kami Mandell
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kletby

Tak po několika hrách můžu říci, že jsme vždy hráli do jedné hodiny, často spíše mezi 30ti-60ti minutami. První kolo často končilo také docela rychle, zvlášť, když jako mazlíčka máte kočku a v nabídce není příliš karet se srdíčky, ale naopak s blesky..

Nicméně, co mě zaráží, je síla karet, které dávají soupeři do balíčku kletby. Ano, kletby se dají se ničit, ale ne vždy je taková ničící karta v nabídce a také, když tam je, může si jí koupit ten druhý.. Takže se nám několikrát stalo, že hráč s prokletým balíkem ztrácel na tempu více a více a neměl pak už šanci hru zvrátit. Proto uvažuji nad pravidlem, aby kletby nezmenšovaly počet karet na ruce, a po vyložení kletby si hráč dobral novou kartu a tu vyložil. Fakt ale je, že pak by zase karty kleteb ztratily svojí zákeřnost. Takže mne napadlo řešení, jen pokud hráč vyloží druhou kletbu v jednom kole, toto pravidlo aplikovat.

Máte na toto téma prosím někdo jasný názor, či existuje někde diskuze na toto téma?

Protože až na tento fakt mi přijde hra opravdu pěkná, atmosférou jiná než Star Realms, Hero R., nebo SW Deckb. A ani nevadí, že jeden z nejdražších předmětů je cukrovinka :)

7.2.2024 20:56:59

Mám na to ten názor, že ta hra funguje skvěle tak jak je a nic bych neměnil. Máme odehráno 50+ partií. Občas s kletbami ve vlastním balíku opravdu nejde nic dělat, ale vždycky se dá zkusit rychle vyhrát.

7.2.2024 21:29:15

Také hrajeme bez “home rules”.. Prostě, pokud ten druhý vidí, že si beru už 3 kartu na tvoření kleteb, musí jednat rychle. Kolikrát jsem prohrával 2:0 a podařilo se mi nabrat během toho 5 karet na kletby a v průběhu jsem infikoval dobírací balíček. Pak přišel ten obrat a vyhrál jsem 3:2. V tom mi to přišlo vždy pěkné :)

Když se zamyslím nad tím, že by se dobrala další karta, tak by ztrácela kletba (která zakazuje dobírání karet) smysl. Například. Nebo proč by si měla dobrat kartu, kde jsou 2 blesky a dodělat mne? Proč by si měla dobrat kartu, kde si může dát 2 životy a zachránit se? Mě ta hra přijde vyvážená už v základu :)

8.2.2024 13:40:33

Ano, souhlas, není třeba nic upravovat, po dalších hrách vidím, že hra funguje skvěle. Občas kletby potrápí, ale to do hry zapadá.

9.2.2024 23:17:12

Při hře se nám už párkrát stalo, že karty na odstranění kledeb prostě nikde. Nakonec jsme vybrali všechny karty kledeb a nic. Potom karty na udělování dalších kledeb jsou k ničemu. Ale jinak je to dobře udělané. Máme prostě pevně stanovený počet karet a když to prostě bude padat blbě, nic s tím neuděláme.

29.3.2024 08:12:10

Vybíráme z Bazaru

Warehouse 51
Warehouse 51
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas