Gloomhaven: Lví chřtán

xxxxxxxxxo hodnoceno 344x (Seznam vlastníků)

Gloomhaven: Lví chřtán - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nové (další) postavy?

Ahoj,

včera jsme začali hrát, projeli tři scénáře a dojmy mám zatím lehce rozporuplné, ale to není to hlavní.

Ve čtyřech hráčích jsme se tak tak dohodli na rozhození postav, ale uvítal bych nějakou větší variabilitu. Existují nějaké další postavy do Lvího chřtánu?

Dají se použít postavy z původního Gloomhavenu (i když nevím, kde je vzít, celou hru kvůli tomu fakt kupovat nebudu)? Nebo neexistuje nějaké rozšíření jen s postavami?

A konečně, co si myslíte o variantě si jednu postavu zduplikovat a hrát třeba se dvěma gardisty nebo sekerníky namísto ničitelkou? Kromě menších potíží s iniciativou by to fungovat mohlo, ne?

Díky za všechny tipy a názory.

21.7.2023 09:24:25

Pro větší variabilitu tu jsou skutečně jen a pouze postavy z původního Gloomhavenu. Což mi osobně přijde trochu škoda…

Myšlenku duplikovat hrdiny jsem také zvažoval a pokud to vyzkoušíš, byl bych hodně zvědavý na výsledek. Skupina třech inoxských sekerníků v akci vypadá minimálně tematicky docela zajímavě :) 

21.7.2023 10:24:44

Co vím, tak k tomu další postavy nejsou-je to víceméně lineární příběh pro tuhle partičku a scénáře jsou stavěny na tyto postavy (a jejich kombinace).. pokud jste se dohodli tak, že nikdo není úplně mimo komfortní playstyle tak bych to odehrál takto, další run můžete obměnit.. či pokud v tutoriálu (prvních 5 scénářů) někdo zjistí, že to opravdu není jeho playstyl tak to prohoďte..:) 

asi by se daly použít postavy z normálního Gloomhavenu, ale budeš to mít mnohem nevyváženější a tím, že je nemáš tak to nemá smysl řešit..

co se týká duplikování postav.. neměl bys mít stejnou postavu ve scénáře víckrát.. a pokud bys to udělal pak budeš mít problém s některými scénáři a některé budou asi o něco snažší..

21.7.2023 10:24:46

Nojo, toho se tak nějak obávám, že budeme mít problém dál v kampani, pokud nebudou ve hře všechny postavy. I když dohratelné by to být mělo i se dvěma libovolnými postavami, ne? To je minimum pro hru.

 

Každopádně asi zkusím zduplikovat sekerníka a zkusit ho místo ničitelky. Ta nám nikomu nesedne ani tematicky. Každopádně při naší rychlosti hraní nám to bude trvat pár měsíců, než z toho budou nějaké první dojmy :-)

23.7.2023 16:29:12

Popravdě nedokážu si představit duplikáty hrdinů. Už jenom to že by tam pobíhaly dvě Strážkyně tak mě jímá hrůza z nevyváženosti.

Ničitelka je dobrá, jen potřebuje se dostat na větší level.

Hra je dohratelná i za dvě postavy v jakékoliv kombinaci.

23.7.2023 16:43:56

@Merlin ano, dohratelné je to jen s dvěma (jakýmikoli) postavami, ovšem ta nevyváženost tam bude.. ale to uvidíš sím jak moc..;)
budeš muset při duplikaci nějak rozhodnout případnou stejnou iniciativu…

23.7.2023 22:21:18

Vybíráme z Bazaru

Safari Bar - Další šelmy na tahu
Safari Bar - Další šelmy na tahu
Akt. cena: 185 Kč
Končí za: 15 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas