Gloomhaven: Lví chřtán

xxxxxxxxxo hodnoceno 344x (Seznam vlastníků)

Gloomhaven: Lví chřtán - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra ve dvou

Doma hrajeme zatím jen ve dvou, než budou větší děti, je to dobré i ve dvou? Kolik vezme času jeden scénář?
Myslíte, že se dá hra tohoto typu po odehraní kampaně ještě prodat na bazaru? Ptám se proto, že jsem zachytil zmínky o samolepkách na mapu.
Díky!
11.3.2021 10:40:21

Drussbarb
Ve skutečnosti lepit nic nikam nemusíš. Pokud to chceš časem prodat, piš si postup někam na papír. Věřím, že něco takového bude ke stažení (zkus BGG). Co se týče lepení na karty, tak stačí do obalu vložit papírek. Ta mapa je spíš tak jen na okrasu, abyste měli pocit nějakého vývoje děje. A pak si to třeba zarámovali a dali na zeď :)

EDIT: samolepky na karty jsem bral podle "tlustýho" Gloomhavenu. Když tady nejsou, tak je to ještě jednodušší :)

11.3.2021 11:31:00 | Upraveno autorem (porovnej)

2
Jedine samolepky v hre su tie co sa daju nalepit na mapu, na karty nic nelepis. Kazdopadne to neni povinne a vies si progress v hre znacit aj inak. V dvoch hra odsypa v idealnom tempe nemusis cakat na tah spoluhraca a samotna hra je aj vyvazena pri tomto pocte hracov. Dlzka scenarov sa asi bude lisit podla daneho scenaru. 5 scenarov na zaciatku je tutorial a prve 3 zvladnete do 30-45 min. Potom by som povedal ze sa to bude pohybovat medzi 60-150 min. Ale to je aj podla hracov atd. Ak to nepolepis tak to na bazere pohode predas a myslim ze aj keby to polepis tak nebudes mat problem.

11.3.2021 16:06:21

Ve dvou
Ve dvou ideální. Teoreticky si vlastně tu kampaň můžeš zahrát dvakrát. Za dvě dvojice postav. Samolepky jsou skutečně jen na mapu. A ta je skutečně jen estetická. Tedy... Je fakt pěkná.

11.3.2021 16:39:05

Ve dvou paráda… doporučuji. Poté co jsme začali velkej GH, a uhráli několik scénářů - a pak nám (s těma desítkama dalších her) doma “usla”, jsme po dlouhé době koupili toto - a jsme nadšení. A táhne mě to znovu k velkejmu GH. Postavy jsou přenositelné… na samolepky kašli - nebudeš je lepit - o nic nepřijdeš. My je lepíme - a taky o nic nepřicházíme :-)

5.8.2021 02:40:58

Nechápu v dnešní době diskuzi nad samolepkami. Snad má každý přístup ke skenru/kopírce a samolepkám. Mapu a samolepky ze hry si před prvním zahráním okopíruj na samolepící papír a hotovo. Ve Lvím chřtánu se to pohodlně vejde na A4. Jediná nepříjemnost je ta, že samolepku musíš před nalepením vystřihnout místo pohodlnějšího sloupnutí.

5.8.2021 07:08:06

Vybíráme z Bazaru

Caylus
Caylus
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas