Tajuplné říše: Prokletý poklad

xxxxxxxooo hodnoceno 20x (Seznam vlastníků)

Tajuplné říše: Prokletý poklad - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Tajuplné říše
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
BoardM Factory
REBEL.pl
WizKids
Autoři: Bruce Glassco
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

etg

Jake to je?

Nikde jsem se zatim nedocetl, jake to je, tak bych poprosil o dojmy nekoho, kdo ma/zahral si…

Zakladni hra bavi vetsinu hracu, se kterymi hraju, tak jesti rozsireni jeste neco zabavneho prida nebo spis ubere…

7.9.2022 10:48:47

Hrál jsem zatím jen jednou a bez prokletých předmětů, ale žádnou změnu jsem extra nepocítil. Hra funguje pořád stejně jen s mírně jinými mechanismy u nových barev - nemrtvých a cizinců (outisder).

Osobně jsem si myslel a doufal, že jak se balík naředí novými kartami, tak se hodně ztíží podmínky pro vítězství těm, kdo hrajou na takové ty drahokamy s postupkou a Sběratele, což se u nás děje třeba ve 2 ze 3 případů. To se ale nepotvrdilo a opět vyhrál Sběratel s drahokamem a svíčkou.

Za esenciální rozšíření to určitě označit nelze. Zbytečné, jak někdo píše v hodnocení? To zas taky ne.

7.9.2022 11:34:21 | Upraveno autorem (porovnej)

S rozšířením se hra mírně prodlouží (8 karet na ruce místo 7, konec při 12 kartách místo 10). Teoreticky tedy lze více taktizovat a sbírat lepší komba. Ale zase je více karet, takže je těžší se k těm kombům dostat.

První 2 hry jsem byl spíše rozladěn, že je to víc rozplizlé a že chodí karty, které se k nehodí k těm na ruce. Další 2 hry už mi to přišlo lepší (možná bylo potřeba si zvyknout).

Určitě doporučuju hrát i s prokletými poklady. Ale rozhodně to rozšíření nepovažuju za must have.

7.9.2022 15:49:00

etg

Jasne, tak nejak bych to cekal (zaklad sam funguje podle me skvele, takze tezko to posunout jeste na nejaky vyssi level). Ale celkove mi prislo, ze se toho rozsireni tady na Zatrolenkach lidi vcelku zbavuji, tak jsem z toho byl prekvapeny a premyslel, jestli koupit, ale vypada to podle vaseho popisu, ze asi jo, ze spis ty lidi meli nejaky nerealny ocekavani... takze diky za zhodnoceni (rozhodne ale svoji trosku do mlyna muze pridat i nekdo dalsi, rad si poctu)!

8.9.2022 09:08:10

Ještě dodám, že já si rozšíření ponechám a budu s ním hrát. Přijde mi to mírné vylepšení. Ve čtyřech hráčích jsem se dřív skoro nedostal ke slovu. Teď je nějak víc prostor na kombení a není to jenom závod. Přišlo mi, že to jde nějak líp posbírat. 

Co je trochu protivný, tak to, že to neni úplně jako teď si zahraju s rošířením a druhou hru bez něj a pak zase s ním. Jsou tam upravené karty, aby fungovaly i s tím rozšířením a tak nahrazují ty samé s původním neaktuálním textem. Představa, že bych (byť jen cca 10 karet) měl pokaždé dohledávat a vyměňovat je, to radši nechám pohromadě. Proto se člověk musí rozhodnout, jestli to tam chce mít, nebo ne, nebo jestli je ochoten dát tomu vyměňování karet ten čas a úsilí navíc :D

8.9.2022 09:58:13

Zkušenosti bez Pokladů: Není to nezbytné rozšíření - protože samotná základní hra je dost dobrá. Zkušení hráči (obzvláště ve dvou) si v základní hře jdou dost po krku, zatímco tady zápolí více i se samotnou hrou, aby získali kvalitní kombinaci; cest je více, ale ne vždy se objeví ty správné karty.

Rozšíření ale dodává pestrost a nová témata, s více možnými kombinacemi zpřístupňuje hru i méně soutěživým hráčům. Navíc je tu nová mechanika Prokletých pokladů, které jsme ale ještě nezkoušeli.

8.9.2022 11:42:20

Za mě tedy velké zklamání. Tajuplné říše jsou naprosto boží hra (nahráno cca 200 her) a moc jsem se těšil, ale… 
1. nové karty: když pominu extrémně hnusnou novou grafiku, tak je za mě těch pár karet velice slabých. Jediní zajímaví jsou nemrtví, zbytek je nic moc.
2. prokleté poklady: trash! Náhoda, náhoda a zase náhoda. Mechanika je prapodivná, do hry to vůbec nesedí a luck v podobě pokladů je naprosto šílený. Většina z nich je dost situačních a stane se, že nebude dávat smysl hrát ani jeden, zatímco soupeř si tím pomůže k solidní kupě bodů.

edit: naprosto se ztotožňuji s hodnocením uživatele SedllY

8.9.2022 12:42:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny dvě De luxe rozšíření
Hra o trůny dvě De luxe rozšíření
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 16 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas