Tajuplné říše: Prokletý poklad

xxxxxxxooo hodnoceno 20x (Seznam vlastníků)

Tajuplné říše: Prokletý poklad - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Tajuplné říše
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
BoardM Factory
REBEL.pl
WizKids
Autoři: Bruce Glassco
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze


Nevíte, jestli bude překlad do češtiny?
17.2.2021 16:47:51


Dúfam čím skôr :)

28.4.2021 15:16:02

Eyron a Aneken se na svém youtube kanálu vyjadřovali, že by být mohl, ale nic neslibují, aby je pak fanoušci nenaháněli, že jim to moc trvá. A taky doufám, že bude co nejdřív. :-)

28.4.2021 17:00:08

S vydáním Rudého úsvitu mi to připomnělo, že je možné vydání i tohohle. Po zkouknutí videí a recenzí se mi do toho Úsvitu moc nechce, abych pravdu řek. Tak počkám na kluky z Rexher… :o) Když už mám dvě kopie Tajuplných říší…

22.6.2021 13:50:48

No kdyby se toho kluci z RexHer ujali, byl bych moc rád a rozhodně si to koupil. Od Tajuplných říší jsem nic moc nečekal a teď to je srdcovka.

4.7.2021 11:40:24

Rozšíření bylo oficiálně potvrzené na FB Rexher zatím bez data vydání.

16.8.2021 11:57:12

Neviete kedy ma byť čeština? 

3.1.2022 21:31:56

Je to v tiskárně, tiskneme to v Polsku, tak to apk bude rychleji tu, ale termín dokončení výroby neznáme ještě… 

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

4.1.2022 09:39:17

ZTK

Už mají skladem na Planetě her. Jmenuje se Tajuplné Říše: Prokletý poklad.

22.2.2022 17:10:18

Jo, dorazilo to dost narychlo, prakticky jsme se jen dověděli, že to míří k nám na sklad ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

22.2.2022 21:28:59

@aneken to je skvělá zpráva. Mohu se zeptat jestli je zahrnuta i karta Fénix? Tak byla myslím jen ve Španělsku, ale stejně… Díky.

22.2.2022 22:20:57

Super správa, po dlhej dobe aspoň nejaká hra, ktorá prišla do obchodov nielen načas, ale možno aj skôr, než všetci čakali :)

A pritom stačilo presunúť výrobu naspäť do Európy. Predpokladám, že to môže byť postupne aj trend do budúcnosti, keďže v súčasnej komplikovanej situácii sa pri hrách vyrábaných v Číne nedá odhadnúť nielen mesiac, štvrťrok, ale niekedy ani len rok, kedy vlastne dorazia na sklad :)

Každopádne hra už je objednaná, tak sa teším, až to budem môcť vyskúšať.

Pravdupovediac som celkom zvedavý, ako vyriešili balans hry po pridaní tých 3 nových farieb kariet. Predsa len, istá časť stratégie tej hry spočíva aj v odhadovaní perentuálnej šance, že niektoré karty zo sady, ktorú sa snažím zbierať, vôbec do konca hry ešte prídu na stôl. A tá samozrejme pri väčšom počte kariet v balíčku dosť výrazne klesá.

Čo mi ináč pripomína - pravidlá už sú, alebo budú niekde k dispozícii?

23.2.2022 12:52:24

No nevim, to musi bejt hrozna zabava hrat takovou hru s nekym, kdo pocita karty. Myslim, ze jsi v mensine a lidi to hrajou spis casual.

23.2.2022 17:18:51

Podíval jsem se a žádný Fénix tam není.

5.3.2022 14:57:20

>No nevim, to musi bejt hrozna zabava hrat takovou hru s nekym, kdo pocita karty.

To presne som nemal na mysli, ale je logické, že máš o dosť ťažšie vo všeobecnosti získať kartu určitej farby, keď sú teraz v balíčku o 3 farby navyše (o získaní určitej konkrétnej karty ani nehovoriac, to je pochopiteľne ešte ťažšie).

Našťastie si to uvedomil aj autor, a tak sú v rozšírení určité úpravy, ktoré to do istej miery riešia:

  • hra končí až vo chvíli, keď je v odkladacom priestore 12 kariet (namiesto pôvodných 10)
  • každý hráč má na ruke na konci hry 8 kariet (namiesto pôvodných 7), resp. maximálne ich môže mať 9 (keďže v rozšírení je niekoľko kariet, ktoré dávajú 1 kartu navyše ako bonus)

Čo sú zmeny rozhodne k lepšiemu (aj keď sa tým nepatrne predlžuje herná doba), skôr je teraz trochu komplikácia, že pôvodný skórovací bloček nie je moc kompatibilný s týmito zmenami, a treba na ňom teraz hľadať miesto navyše na body za extra karty (+ prípadne aj za prekliate predmety).

To len ako sumár zmien v pravidlách, ak by niekto uvažoval o kúpe rozšírenia, keďže z nejakého dôvodu nevisí rulebook tu, a dokonca ani na Rexovej oficiálnej stránke.

 

 

12.4.2022 13:17:37

Také se přidávám s žádostí o pravidla, naše pravděpodobně propadla do jiné dimenze.

26.8.2022 12:53:03

Nahráno u nás na stránkách i tu, takže po schválení se to tu zjeví ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

7.9.2022 11:14:21

Vybíráme z Bazaru

Vzestup Fenrise ve fólii
Vzestup Fenrise ve fólii
Akt. cena: 3099 Kč
Končí za: 23 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas