nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Expedition: Northwest Passage

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: (Web published)
Matagot
Autoři: Yves Tourigny
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Duel s Matesem

Autor: Rukavička | 1 hodina 0 minut | 28.1.2015 | 1

Použitá hra: Expedition: Northwest Passage

Hráči: Rukavička a 1 neregistrovaný

Čekání na včerejší game party jsme si s Matesem zkrátili duelem. Moc jsem od toho nečekal, ale nakonec z toho byla zajímavá partie. První dvě části herní mapy jsme se drželi při sobě. Nikdo jsme nechtěli razit cestu tomu druhému, tak v rámci taktizování jsme hlavně snímaly žetony map. Mates si udržoval výhodu prvního tahu a bylo jasné, že si jede pro 10 bodů za objevení severozápadní cesty. K cíli zbývala poslední třetina cesty. Pokusil jsem se nás rozdělit a položil jsem před nás díl mapy, který vodní cestu rozdělil na severní a jižní větev. Přičemž severní strana byla nebezpečná vzhledem k blížícímu se zamrznutí. Mates si na jižní straně připravil cestu pro svou loď.

Nicméně můj tah znemožnil dosáhnout severozápadní cestu přímým směrem lodí, ale bylo ji možné dosáhnout přímým směrem saněmi. V následujících postupných tazích jsem vyložil saně, položil připravené dílce mapy a o jeden tah před Matesem si vzal „trofej“ v podobě deseti bodů. Mates si kolo za mnou, připlul pro zbývající tři body.

To už se severozápadní cesta stala pro loď nedosažitelná. Mates vyhodil saně a chopil se objevování úžin, za které platil nemalým počtem svých námořníků. Bylo jasné, že tady ho netrumfnu. Sebral jsem jednu úžinu, abych měl na konci hry body za druhé místo a vracel se zpět ke své lodi, přičemž jsem měl v cestě žeton s Franklinovým  táborem. Za ten bych měl dva body, při závěrečném hodnocení dalších šest za sérii, protože to byl poslední žeton, který mi chyběl. Mates Franklina neměl a neměl ho ani v cestě. To by pro mě na konci hry znamenalo dalších 13 bodů. Problém byl, že pokud bych za něj obětoval tři své muže, zůstal bych stát na ostrově jedno políčko před lodí, která byla bez posádky. V následujícím kole by voda kolem ostrova rozmrzla, což by znamenalo totální zkázu mé expedice vydané na milost hladu a ledním medvědům. Zahájil jsem proto návrat na loď. Mates na jihu měl loď použitelnou o nějaké to kolo dřív a čile směřoval směrem ke Grónsku vybaven žetony s ostrovy a úžinamy. O body za Franklina jsem sice přišel, ale body za návrat byly ještě ve hře. Mates se významě přiblížil, ale já byl pořád o něco severněji blíž Grónsku, což mi dalo šest bodů. Před závěrečným sčítáním měl Mates 15 bodů a já byl na 20. Mates dostal za úžiny a ostrovy dalších 20, zatímco já jenom 10 bodů. Tím otočil naše pořadí na bodovací stupnici a stal se vítězem hry. Mě nezbylo než smutně koukat na žeton Franklinova tábora, který zůstal na mapě. Nicméně o tom tahle hra je.

Odehráno v: Jihlava (Okres: Jihlava)

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář

Tato funkce je dostupná pouze přihlášeným uživatelům!

Můžeš se přihlásit nebo registrovat.

Vybíráme z aukcí

Carcassonne: Hrad
Carcassonne: Hrad
Akt. cena: 495 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>