Divukraj: Skalověží

xxxxxxxxxo hodnoceno 82x (Seznam vlastníků)

Divukraj: Skalověží - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Divukraj
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
REBEL.pl
Starling Games
Autoři: James A. Wilson
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak co? Jaké to je? :) Jak moc to mění základní hru?

23.5.2022 19:55:03

Zatím hráno 6x (4x ve čtyřech a 2x ve třech hráčích) a naprostá spokojenost všech u stolu. Jak po herní stránce, tak po grafické a vtipně překladatelské. Základní hru to oživuje (větší výzva), ale nijak neomezuje v plynulosti. Herní doba se nám prodloužila max. o 10 min. na hráče, ale to jen proto, že pořád uvažuješ nad tím, jak vyzrát na omezující karty počasí a oproti tomu jak nejvíce vytěžit z karet objevů. Co se týče pochopení pravidel, tak to klaplo na první dobrou a nikdo neměl problém. Takže za nás super! Rozhodně lepší než Perlava a to ji máme rádi :)

24.5.2022 08:20:18

Nebudu hodnotit cenu rozšíření vůči obsahu, ale jen herně. První dojmy pozitivní. Je fakt dobrý, že to je jednoduché na správu (týká se to hlavně konců období + kontroluješ efekt počasí), nijak tě to neruší, partie nejsou kvůli tomu delší (respektive pouze minimálně) a hra jako taková zůstala stejná (stavba městečka a kombení karet) - na rozdíl od Perlavy, kde to perly a vysoce bodované památníky za mě rozbily a raději to hrajeme bez ní. Nové karty přinášejí další možnosti, jak bodovat, a ti dřevění meeplové velkých zvířat a jejich schopnosti jsou taky moc pěkné.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

24.5.2022 08:53:22

Hra mi přišla včera a ještě jsme nestihli vyzkoušet, ale chci se zeptat, hráli jste to někdo se vším - mini rozšíření + Perlava? Vím, že v pravidlech to vyloženě nedoporučují. Rozbijí to nějak zásadně hru? Prvních pár her chceme dát jen se základem, ale asi bychom rádi později hráli všechno.

24.5.2022 16:12:36

Akú sú dojmy?

Ovplyvňovalo ma počasie. Určite vyložíte do svojho mesta menej kariet ako ste doteraz vykladali. Divy som vôbec nevyložil. Treba šetriť suroviny.

24.5.2022 17:25:12

Hráli jsme s Legendy, Slyšte! Slyšte! a Perlovou (bez divů) a nebylo to špatné. Díky malým perlovým kartičkám to nebylo až tolik náročné.

Už to ale není o tom, mí město z karet s nejvíce body, ale optimalizovat výběr. 

Za mě dobré rozšíření.

24.5.2022 21:06:15

Ahoj, prosím o názor, jak moc dělají karty počasí + další mechaniky rozšíření hru náročnější na rozhodování hráče a plynulost? (Už se mi doma u několika rozšíření stalo, že pokud hru příliš zkomplikovala nebo rozbila najeté postupy, nebyla přijmuta příliš dobře).

Zvažovala jsem radši Perlavu, která pouze rozšiřuje mechanismy dané v základu, ale často je zde na ZH kritizován poměr cena/výkon. Jdeme do Divukraje napodruhé (poprvé byl jen půjčený, ale nebyla atmosféra na nějaké nadšení), proto zvažuju zatím pouze jedno rozšíření (chci ho mít ale připravené k základu, kdyby hrozilo jeho akutní ohrání).

Proto bych Vás ráda požádala o doporučení toho rozšíření, které by bylo lépe přijímané hráči, kteří “mají rádi své jisté” (tzn. neradi rotace o 180° oproti dosavadním mechanismům, strategiím a plynutí hry). Zároveň bych ale ráda za 1300 Kč rozšíření, které hru opravdu obohatí (nedokážu posoudit, zda je obsah Perlavy skutečně tak tristní, jak bývá zmiňováno)?

 

Děkuji velice.

1.11.2022 09:40:26

Super rozšíření. Už jen kvůli tomu, že se musí o dost lépe hospodařit se surovinami (počasí). Velcí tvorové - paráda, karty s bonusy - paráda. Hru to v žádném případě nijak nerozbíjí. Je jen o trochu “hutnější”.

Ad Perlava: Základ je díky němu “zajímavější”. Perly jsou další cíl, karty říčních tvorů vítané zpestření, divy o dost důležitější než v základu.

Co se týče ceny, je to prostě za víc.:-) My máme doma všechno, co zatím v češtině vyšlo, a hrajeme se vším.;-)

_____________
liščí pohůnek

1.11.2022 13:36:40 | Upraveno autorem (porovnej)

My byli zpočátku zklamaní z Perlavy, teď ji hrajem pořád :) Na Skálověží jsme se těšili a za nás je to nejslabší rozšíření zatím, přídavná mapka nás mate, zajíc se tam posunuje tak divně mohlo to být menší a přehlednější, akorát to zabírá místo, postihy jsou dost nepříjemné, přičemž neustále jeden z nás zapomene pohlídat ve kterém je období a jaké má omezení, pak se to zahraje a jsme z toho akorát otrávení. Já vím, je to náš problém, ale prostě nám to nějak nevyhovuje. Ty věci, které mají naopak pomoci nic moc, skládání stezky taky nenadchlo, buď ho nebudeme hrát vůbec nebo zvažuji nějaký homerules bez přídavné části louky a bez stezky, jen by se otáčely karty postihů a těch přilepšení, pak by to mohlo být přehlednější.

1.11.2022 13:43:12

Za mě je Skálověží zásadní rozšíření, protože mi dodalo chuť ohraný základ znovu hrát.

Stejně jako Perlava řeší pro mě hlavní neduh základní hry, kdy máte po Podzimu obrovské množství surovin, které hráč nevyužije pokud neměl štěstí na karty tvorů, které bodují suroviny na konci hry. Zajíc cestovatel mi přijde parádní a karty “vylepšení” jsou příjemný boost.

Karty počasí se mi taky nelíbí a příště je zkusíme nezařadit. Ony ty rozšiřka jsou vedeny formou modulů a můžeš si tam přidat co chceš. V nových rozšířeních o tom přímo píšou.

 

2.11.2022 08:27:52

Vybíráme z Bazaru

Malá velká dobrodružství (CZ)
Malá velká dobrodružství (CZ)
Akt. cena: 570 Kč
Končí za: 8 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas