Divukraj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Gém Klub Kft.
Hobby World
Maldito Games
REBEL.pl
Starling Games
YOKA Games
Autoři: James A. Wilson
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólohra

Tak jsem zkusila porazit Břitvu. Jako hra nic moc dle mého názoru. Je to hrozně o náhodě. Když Břitva posbírá 6 jedinečných karet a za každou má 3 body, navíc se na louce objeví karty na splnění významných událostí až na podzim kdy jsou obsazené Břitvou, tak toho moc nevymysliš. Má hned tedy 12 bodů za moje nesplnitelné nesplnění a 18 bodů za karty rozkvětu. Vykládat levnějši karty než 2 nemá význam, to vždycky přebije. Kombinace to nenavyšuje o tolik. Ještě to párkrát zkusím, snad bude mít Břitva smůlu a já štěstí..... Jediné pozitivum mi zatím přijde, že je to rychle za mnou :)))). Máte lepší zkušenost?
31.12.2019 22:46:27

Jednou
Zatím jsem zkoušel jen jednou a vyhrál jsem 40b vs 39b. Určitě budu chtít zkusit i ty dvě další obtížnosti.

1.1.2020 15:56:21

solo
Hrál jsem dvě hry ve dvou a připadly mi hrozně sólové. Ta interakce je minimální. Tak jsem hned zkusil 3 hry v sólo variantě a byl jsem celkem spokojený. Břitva moc neotravuje (nesnáším obecně automaty). Hry byly velmi vyrovnané, prohra (o bod), remíza a výhra (o 3 body). Vykládám i levnější karty než za 2, pokud to pomůže při expanzi a doufám, že se jich později vězením nebo univerzitou zbavím. Mám dojem, že je dost důležité se hodně karet zbavovat a zase nabírat, prostě otočit co nejvíce z balíku pro lepší složení karet ve městě a splnění významných událostí (zatím je rekord jedna splněná:) ).

2.1.2020 13:29:25

solo
Hrál jsem zatím jednou a prohrál těsně o 2 body (58/56). Jinak celkem fajn, až na tu blbou náhodu, kdy jsem si několikrát vždy hodem černou kostkou (za Břitvu) odebral z Louky kartu, kterou jsem chtěl v příštím tahu vyložit. Málem mě z toho kleplo. Kostky jsou zlo :D

A ještě jeden dotaz: Když Břitva získá kartu "Hodinová věž", získá na ni také ty 3 body?
Já to tak hrál i když mi přišlo, že beztak už bude mít kopec bodů...

* * * * *
Board games klub, Trenčín

3.1.2020 08:32:15

solo hodinova vez
Podle mě nedostane nic. Efekty karet, které vykládá Břitva nemají na hru vliv.

3.1.2020 11:35:35

nasson
Tak, že by jsem nakonec vyhrál? :)

Ale v pravidlech (str.16) píší, že: Břitva získá body (mimo jiné) ...za žetony bodů které mu dáte. Kromě této karty a možná nějaké jiné tam nevidím způsob jak jinak by k nim přišel. Hm?

* * * * *
Board games klub, Trenčín

3.1.2020 11:50:09

vulcano
Jo, přesně to mě taky napadlo. Ale asi lze využívat otevřené budovy postavené Břitvou a za to se dostávají body.

3.1.2020 12:33:51 | Upraveno autorem (porovnej)

nasson
Vidíš to mě nenapadlo :) Mám za sebou pouze 3 hry a ještě jsem zatím tuto možnost otevřené akce nevyužil. Vždycky jsem měl lepší možnosti než poslat pracanta k soupeři a ještě mu darovat bod :D
Možná časem v tom spatřím nějaké taktické výhody...

* * * * *
Board games klub, Trenčín

3.1.2020 13:00:16

Pro nasson
Tak díky. Jde takto skoro vždy nad Břitvou vyhrát, i když třeba těsně o bod. Točit karty co to jde, vybírat a kombinovat ty nejlepší a nečekat a hlavně zbytečně nešpekulovat jak ve 4 lidech. Břitva totiž nemyslí jak člověk, valí to na pravděpodobnost, tak se musí porazit stejnou zbraní.

4.1.2020 00:12:02

Dobirani
Caute, kdyz vykladam kartu z ruky tak břitva vyloží 1. kartu z dobiraciho balicku?

9.2.2020 15:22:47

Pro RadstaR
Nezáleží odkud vyložíš/zahraješ kartu do svého města - jestli z ruky nebo z louky. Břitva vždy hodí kostkou a podle toho, co mu padne, tak si z louky vezme kartu ležící na daném pořadí - tzn. padne-li 3, vezme si z louky z prvního řádku třetí kartu zleva (1.karta je první karta vlevo nahoře)

o()xxx[{::maneek:::>

10.2.2020 14:31:00 | Upraveno autorem (porovnej)

První dojmy
Tak mám za sebou asi 4 solohry.

V prnvích třech jsem Břitvu neporazil, spíše jsem se s hrou seznamoval, zkoumal atd. Ve čtvrté partii, už se mi povedlo Břitvu porazit, ale jen o malý počet bodů.

Každopádně hra mě baví i jako solovka :)

19.3.2020 17:22:37

První dojmy
Tak mám za sebou asi 4 solohry.

V prnvích třech jsem Břitvu neporazil, spíše jsem se s hrou seznamoval, zkoumal atd. Ve čtvrté partii, už se mi povedlo Břitvu porazit, ale jen o malý počet bodů.

Každopádně hra mě baví i jako solovka :)

19.3.2020 17:22:38

První dvě hry

Hru jsem si koupil teprve teď v karanténě, takže nebylo a kým hrát. Ale chtěl jsem si to hodně vyzkoušet a hlavně se s hrou seznámit. Zkusil jsem tedy sólo hru proti Břitvovi. Při první hře jsem koukal častěji do pravidel než na stůl, ale nakonec jsem Břitvu porazil 53:47. Druhý večer jsem zkusil 2. rok, čili vyšší obtížnost a povedlo se mi Břitvu porazit 80:60. Pravidla a otázky tady na Zatrolenkách jsem měl neustále po ruce, takže sebemenší pochybnosti jsem hned vyřešil. Jsem si tedy jistý, že jsem opravdu vyhrál a neudělal nikde nic proti pravidlům. Důležité je se soustředit na významné události, protože za ně má Břitva 12, respektive 24 bodů, pokud mu je necháte. V obou hrách se mi povedlo získat 2 významné události. A taky jsem si hlídal běžné události. Pokud měl na ně Břitva karty, snažil jsem se je získat před ním.

20.4.2020 00:29:00

dojmy
Mám za sebou dvě hry za 2 postavy a jednu sólo hru. první dojem ze sólo hry je, že se musí hrát s jinou taktikou než hra ve více hráčích a že je sólo hra významně rychlejší. Také se domnívám, že nejdůležitější je soustředit se na významné události, ale měl jsem zrovna smůlu, nepřišly karty, takže nešlo žádnou splnit.
Přemýšlel jsem o názoru nasson, že je dobře protočit co nejvíce karet ve městě (vězení, universita). Z první hry jsem takový pocit neměl. Oproti hraní ve dvou jsem měl přístup k menšímu počtu karet a v posledním období jsem se byl schopen dostat jen k jedné fialové kartě. Vykládat kartu za 1 nebo 2 na poslední dvě políčka, které nemají žádný další efekt mi nepřišlo taktické. Uvidím po více hrách.

13.3.2021 09:41:08

Nomad
Nejde ani tak o protočení karet ve městě, ale protočit karty v ruce. Pokud tedy nemá člověk velké štěstí a nedojdou mu do ruky ty správné karty.

15.3.2021 17:42:53

Solo
U Divukraje neni problem s kartama, ale s delnikama.

Kdyz nejdou karty tak je vymenim ve svatyni za suroviny a naberu si dalsi karty u reky.

Treba v Marsu kdyz nejdou karty tak se s tim neda nic moc delat.

15.3.2021 18:30:19

Vybíráme z Bazaru

Human Interface Be a Better Human: Cyberpsycho ed.
Human Interface Be a Better Human: Cyberpsycho ed.
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas