nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Eldritch Horror

Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Nikki Valens
Richard Launius
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Bojová střetnutí

Ahoj, chtěl jsem se zeptat. Je mi jasný, že když jsem na políčku s nestvůrou tak s ní musím bojovat a když jí porazím tak ještě řeším střetnutí dané místem nebo žetonem v tom samém tahu. Když ale nestvůru jen zraním a ne zcela zabiju tak stejně řeším ještě setkání dané místem nebo žetonem nebo tím bojem pro mne fáze setkání končí? Díky za odpověď.

6.8.2016 11:40:18

stepmare

Nejdřív řešíš nestvůry,pokud tam žádné nezbyly, můžeš řešit zvláštní střetnutí. Karty majetku ti zůstávají pokud není uvedeno že je máš odhodit

23.3.2020 21:47:19

Yog Sothsoth

Zdravím, chtěl bych se zeptat, hrajeme prastarého Yoga Sothsotha a finální mysterium říká, že pokud je hráč na políčku s bránou, může podstoupit speciální střetnutí "klíč a brána". Pokud jsou na tam i nestvůry, musím se napřed utkat s nimi a až potom jít řešit speciální střetnutí (klíč a brána) nebo ho můžu řešit rovnou?

A ještě mi není úplně jasné toto: předměty, které mám např brokovnice, benzin atd. nebo artefakty jsou jednorázové a po použití je zahodím nebo je mám napořád?

Díky

23.3.2020 18:30:25

MattRicks

Když jsi zpožděný během fáze akcí vyšetřovatele (např. přijedeš na políčko s žetonem tajemství u Cthulhu, přijdeš o všechny zbývající akce, pokud jsi zpožděný během fáze střetnutí, (což bývá nejčastější případ) tak v následujícím kole nemůžeš provést žádnou akci, tím pádem z políčka s nestvůrou neodjedeš a až dojde na fázi střetnutí budeš ji muset řešit (pokud tedy tebe nebo nestvůru nějaký efekt nepřemístí nebo nemáš něco co ti umožní se při střetnutí vyhnout nestvůrám)

14.7.2017 16:57:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Zpožděný

Díky za vysvětlení. A ještě čistě že zvědavosti, chápu to dobře, že kdybych zpožděný byl, tak bych to střetnutí s monstrem musel podstoupit?

14.7.2017 16:31:58

MattRicks

Bojové střetnutí se řeší až ve fázi střetnutí, a to předtím než se střetneš s políčkem na kterém stojíš, fáze mýtu je až úplně poslední fáze, takže potvoru v tu chvíli neřešíš a během příštího kola máš akce, kdy můeš z políčka odejít (pokud nejsi zpožděný). A až teprve když všichni vyšetřovatelé odehrají své akce, tak se přejde na řešení případných nestvůr.

14.7.2017 16:21:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Názor

Myslím si, že můžeš odejít, protože souboj se řeší až v druhé fázi jako střetnutí. Něco jiného je, když tě nestvůra přepadne na základě nějakého efektu, s tou pak musíš bojovat, ale myslím, že po vyřešení boje zase zmizí. Ale to není ten případ jak píšeš.

14.7.2017 14:58:23

Ještě jednou pro blbý (to jest pro mě)

V důsledku efektu na kartě mýtu se na políčku, kde stál vyšetřovatel, objevilo epické monstrum. A teď jsou tu dvě tvrzení, která jsou dle mého protichůdná. Jedno říká, že když je vyšetřovatel na políčku s nestvůrou, musí s ní bojovat. A to druhé, že nestvůry v pohybu nijak nebrání. Znamená to tedy, že ve chvíli, kdy začne tah vyšetřovatele, můžu monstru ukázat zdvižený prostředníček a v klidu odejít? Nebo s tou mrchou musím bojovat?

14.7.2017 14:44:09

l.ba

1) Ano
2) Ano

27.4.2017 20:45:29

Skúška bojového stretnutia

1) V prípade bojového stretnutia je hod na skúšku vôle, resp. sily modifikovateľný napr. stavom "Požehnanie"/"Prekliatie"?

2) "v prípade skúšky v divočine hádž jednou kockou naviac" (pasívna vlastnosť postavy, tuším explorer)- vzťahuje sa to aj na boj (teda bojové skúšky)?

27.4.2017 20:21:08

From nowhere

Nestvůry ti nijak v pohybu nebrání-

6.8.2016 13:05:39

...

Díky.
Já si myslím, že odejít můžeš ve fázi akcí a pak až řešíš ve fázi střetnutí jestli je na tvým políčku nestvůra nebo ne. Ale jistý si fakt nejsem.

6.8.2016 12:38:56

...

Střetnutí v lokaci nebo žetonu řešíš jen když na daném políčku není nestvůra. Takže pokud provedeš souboj a nestvůra přežije, fáze končí.

Je to na zadní straně reference guide
2 encounter phase
druhý odstavec.

Mě by spíš zajímalo jestli můžu z políčka s nestvůrou odejít namísto toho abych s ní bojoval?

6.8.2016 11:53:40 | Upraveno autorem (porovnej)

runner333

Pokud tam zustane nestvura,tak uz dalsi stretnuti neresis.

6.8.2016 11:52:12