The Elder Scrolls V: Skyrim – Dobrodružná hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

The Elder Scrolls V: Skyrim – Dobrodružná hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Javier Angeriz-Caburrasi
Juan Echenique
Rob Harris
Stefano Guerriero
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Hra je to super, obsah zakladnej krabice poskytne kopu hodin questov a skumania Skyrimu, s pridanim oboch rozsireni, je to hra na faaaak dlho.
Vedel som ze pravidla su napisane dost zmatocne ( kus tu, kus tam, atd.... ), cize moje nekonecne cakanie na hru mi aspon dalo moznost pozriet si dostatok gameplayov a tutorialove na youtube, aby som sa na zakladne herne mechaniky pripravil 🙂
Nechcel som si kazit kampan tym ze sa budem ucit hru ( hra ma v sebe aj tutorial ale moc sa mi do neho nechcelo, nakolko to nie je hranie tutorialu ale vsetko je cloveku nadiktovane, lepsie by posluzilo animovane video ako nutenie cloveka do hry toho co tu je ako tutorial ), takze som si "pustil" Free Roam, alebo teda, volne brazdenie krajnou a volne branie questov. Tento herny rezim je super, clovek si ho moze modifikovat podla potreby ( pridavanim eventov do event decku ), robit hru zaujimavejsou, bohatsou, ci narocnejsou.
Po par stretnutiach s nepriatelmi clovek zisti, ze nutne potrebuje nabrat skills ( aby ziskal viac kociek na hody ) a nejaky ten armor ktory ochrani pred roznymi druhmi utokov. Utokov je tu viacero druhov a kazdy armor chrani len pred nejakym druhom ( pripadne ich kombinaciou ), rovnako to funguje aj opacne pri utoku na potvory. Inak boj ako taky je prijemny, zabavna mechanika uberania jednoho ci viac armoror je fajn napad a ked uz som bol na tretej urovni tak kociek na utoku bolo fakt dost ( myslim ze 6, ak som to pochopil z pravidiel spravne ).
Tu by som zabrdol do jedneho mensieho negativa hry a to kocky pri skill checkoch ( aj pri boji ). Ono ta pravdepodobnost hodenia niektorych ( lepsich ) symbolov je dost osemetna a clovek fakt casto dostane na budku ( niekomu to vadit nemusi, niekto si moze ohnut pravidla ). Jo a dopredu upozornujem, hra zabera fakt docela dost miesta, moje stol je 80x180cm a takmer ho nevidno 😃
Questy ako take su super. Maju ducha hry ako by clovek cakal, vedia sa vetvit ( pri plneni sa da vybrat z 2 moznosti toho ako sa zachovat ) a zbierat a riesit ich je naozaj zabava.
Poslednym bodom by boli rozsirenia. Mam doma obe, Dawnguard aj From the ashes. Prve spomenute pridava do hry dejovu linku a samostatnu kampan boja upirov a skupiny lovcov ktori sa ich snazia znicit. Pridava na mapu pevnosti obch frakcii, nove strety, nove predmety, kuzla a podobne. Na druhu stranu From the ashes je rozsirenie ktore si mozete okamzite zakomponovat do hry, rovnako sa pridavaju strety, predmety a podobne srandy, no tato krabica ma v sebe niekolko peknych minirozsireni ktore si v hre mozete "aktivovat" skrz obohateny event deck. Defacto kazde toto minirozsirenie vam hru urobi tazsou a prida novych nepriatelov. Konekretne sa jedna o velkeho draka ( ma v krabici aj krasnu figurku ) a o duchov ( v krabici je 10x figuriek z priehladneho plastu, vyzeraju fakt skvele ) z radov Blades, ktori za vami pomaly budu behat po mape, az ich budete musiet porazit.
Za mna by hra dostala tak 8.5 z 10. Nieco na zabave ubera mnozstvo neuspesnych hodov ( ako som pisal vyssie ), nieco na kvalite niektorych hernych komponentov ( nie je to az take zle, mal som v rukach asi uz aj tensie kart, atd. ).
Tesim sa az sa pustim do kampane a uzijem si pribeh. Kto nema problem s anglictinou, tak onedlho by sa retail verzia hry mala objavit v obchodoch, mozem ju rozhodne len doporucit.

13.1.2023 06:37:06

moc díky za dojmy

13.1.2023 11:30:42

@cibenopk ďakujem Ti veľmi pekne za priblíženie, čo môžeme očakávať… a vďaka Tvojím písmenám sa už teraz neviem dočkať na CZ verziu…..

22.4.2023 00:09:05

Vybíráme z Bazaru

Draftosaurus (nová ve folii)
Draftosaurus (nová ve folii)
Akt. cena: 240 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas