Dune: The Dice Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

Dune: The Dice Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: (Self-published)
Autoři: Heiko Günther
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Bitvy

1. Jestli jste měl někdo příležitost, prosím napište, jak se vám líbí bitvy?
Ptám se, protože jedna z nejlepších věcí na Duně od Avalonu, z které má tato hra čerpat, jsou právě bitvy. jednak je to použití zrádců a pak strategické karty. Díky tomu je v bitvách pořádné napětí. Tady mi přijdou bitvy dost čitelné. Protože se v cílovém regionu odehraje vždy jen jedna bitva a počet jednotek je daný, tak mi přijde, že je to jen kalkul bez jakéhokoli prvku překvapení.

2. Jestli vás napadá jak bitvy obohatit, ideálně v duchu Duny, dejte to prosím do příspěvku.
Mě napadlo, vytvořit balíček strategických karet, které by hráč čerpal výměnou za symbol koření. Samozřejmě by se muselo vyzkoušet, jestli by počet kostek koření stačil, nebo se musela kostka přidat. Počet karet by byl limitován a držely by se skrytě. Mohly by zvyšovat sílu jednotek, vyřazovat vůdce a tím omezovat celkovou sílu, nebo naopak by mohly mít nějaký obranný efekt. Popř. by zde podobně jako v Duně mohly být karty bez efektu, popř. by mohly mít vliv i na další fáze herního kola. Mám pocit, že by to hru významě obohatilo a přidalo nějaký prvek překvapení. Autor se chtěl co nejvíc přiblížit příběhu a jestli Duna něco je, tak právě překvapení (viz. Yueh, apod.)

Za každý podnět, názor (včetně těch, které se staví proti podobnému zásahu do hry) děkuji, beru všechno co má nějakou nosnou myšlenku ..
30.4.2016 20:15:34

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů: Karetní hra - rev. vyd.
Pán prstenů: Karetní hra - rev. vyd.
Akt. cena: 221 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas