nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Dominant Species

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Chad Jensen
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Dominant species, první pokus

Autor: gwendoneth | 5 hodin 20 minut | 1.12.2019 | 0

Použitá hra: Dominant Species

Hráči: Golom, gwendoneth

Tak jsme se poprvé pustili do Dominant Species, ve dvou s tím, že každý hrál za tři rody (což bylo na první hru docela odvážné, ale zase zajímavější než jen "ptáci proti savcům"). Na začátku nám strašně dlouho trvalo odehrát tah (pořád jsme se ujišťovali, co která akce vlastně přesně dělá), ale pravidla a refernční karty jsou psány tak dobře, že jsme je po chvíli dostali do krve. Vůbec nám nepřišlo, že hrajeme tak dlouho, hra je dynamická, pořád se něco děje a je na co reagovat a co plánovat. 

Já jsem měla pavouky, obojživelníky a ptáky. Pavoučí killery jsemsi hned oblíbila, zvláśť, když mi Michal dominance kartou na úplném začátku vyhladil všechny ptáky... Žabky se držely dobře, znovuzrozeným ptákům ke konci hry pomohla lepší migrace. Hmyzáci jsou pekelný soupeř tím, jak se množí a je jich všude plno. Po masakru mých ptáků měl Michal ohromnou výhodu vrcholu potravního řetězce plus prvního tahu hmyzem, zjevně jsem podcenila akci " iniciativa" (ale zas když jsem si na poslední kolo šoupla pavouky před hmyz, Michal to nečekal :-)). 

K tomu, co budeme příště hrát líp: zvířecí rody jsme si losovali, budeme střídavě vybírat (aby nevznikala náhodně situace "horní vs. dolní půlka potravního řetězce"). V první půlce hry jsme doplňovali karty dominance stejně jako kusy země, čímž jsme do hry zbytečně vnesli víc náhody. Když nám to v druhé půlce došlo, stala se z toho další věc, s níž je nutno počítat ve strategii. A v krabici nám zůstala survival karta... Takže suma sumárum první hra byl pokus, víme, že nás hodně baví a je na ni otřeba mít hodně času a příští hra už bude nelítostný boj o přežití podle pravidel :-)

Odehráno v: neuvedeno

Komentáře

super

ja ji bohuzel moc nemam s kym hrat, kdybyste nahodou nekdy meli cestu do Budejc, tak napiste :-)
Dana

2.12.2019 15:42:01

Přidat komentář

Tato funkce je dostupná pouze přihlášeným uživatelům!

Můžeš se přihlásit nebo registrovat.