Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

IN
IN - avatar

Pravidla

Tak konečně můžeme začít diskutovat nad pravidly..:).
Hned mám první dotaz. Při čtení pravidel jsem narazil na odstavec o tom jak se utraceji "surges" za speciální efekty. Chapu to správně tak, že nelze kumulovat jako v předešlé edici? Tedy pokud má zbraň za "surge" +1 damage a já hodím 2 blesky, tak můžu utratit pouze jeden (a za jeden se třeba zbavit únavy), ale nemůžu dát +2 damage. A pak utracení zbylých blesků na únavu, zde je řečeno, že lze utratit také pouze jeden, je to tak?
10.8.2012 16:46:39

DJ

Pomoc s pravidly
4. Když počítám od figurky k cílí schopnosti, počítám i políčko na kterém stojí?

9.7.2014 16:03:29 | Upraveno autorem (porovnej)

DJ
1.) Ano
2.) Karty hledání jsou ty s tím zeleným kolečkem na rubu.
3.) V zadání dobrodružství míváš uvedené zda a za jakých podmínek můžeš povolávat posily - tj. vracet zabité nestvůry.
4.)Ne nepočítáš.

9.7.2014 21:27:14

DJ
ke 4) políčko, kde stoj tvoje figurka nepočítáš, ale políčko s cíílem už ano.

9.7.2014 23:31:44

DJ

Pomoc s pravidly
Ještě jedna věc.
Musí pán zla po aktivaci skupiny nestvůr udělat postupně akce s každou netvůrou zvlášť?
Díky za odpověď.

11.7.2014 16:24:19

DJ
No když s nějakou nestvůru začne provádět akce, musí je s ní dokončit, nemůže s ní udělat jednu pak udělat jednu s jinou a zase se vrátit k té první.

11.7.2014 23:51:45

DJ

pravidla
1.Ja je to s omráčením? Můžu potom provádět akce, v opravě překladu o bylo napsáno
2.Velitelé mohou také útočit pouze jednou?
3.Dveře umisťuju vždycky mezi 2 díly mapy že?

22.7.2014 14:28:24 | Upraveno autorem (porovnej)

DJ
1) Jestli myslíš ochromení, platí ten opravený text, použiješ akci k odhození ochromení, pokud ti nějaká akce ještě poté zbyla, můžeš ji vykonat.
2) Ano, sami o sobě jednou.
3) Ano.

22.7.2014 15:03:41

Bordel
Může mi někdo vysvětlit ten bordel, že klíčové slovo "Ochromení" není v pravidlech? Po hodinách hledání najdu jakousi kartičku s tímto slovem a nějak si domyslím, jak se to asi hraje. Potom se náhodou dozvím, že je to na té kartě špatně přeloženo a doteď jsem to hrál špatně. A to vše za 1600 Kč? Ptám se, je to soudně napadnutelné? Nějaká žaloba? Přemýšlím o tom. Ale asi to nemá cenu... průměrný soudce ani neví, co je to token.
BF zdar a jen tak dál.

29.10.2014 19:01:49

To Cecyl
Tak ty děláš, jsi mě ochromil. Je to legrace, ne? Pokud to však myslíš vážně, tak s tebou musí být opravdu zábava si něco zahrát.

Opatruj se.

29.10.2014 20:28:00 | Upraveno autorem (porovnej)

To Cecyl
Tak ty děláš, jsi mě ochromil

29.10.2014 20:29:00

hrdinové, OL a předměty
Máme "pár" :) problémů co jsme řešili anebo řešíme. Problémy mají číslo případně písmeno tak prosím u reakce uveďte na co reagujete. Díky.

-1.) karta "Zapovězený rituál":
Mám skupinu 5ti goblinů.
-a)kolikrát ji můžu zahrát. V balíčku jsou sice jen dvě, ale 5 goblinů = + 2-4 karty do ruky takže při hře 4 hráčů si ji líznu zpět jak nic. Spolu s kartami "Slovo utpení", "Pečeť temnot" ap vykosim celou družinu levou zadní. Zatím to teda hrajem jen na max 2xpoužití na jednu skupinu nestvůr v jednom kole.
-b) hodim 2x "Zapovězený rituál" a při aktivaci goblinů hodím na goblina stojícího u dveří spěch anebo šílenství. 2x"ZR" ruší 2 akce takže zruším spěch anebo šílenství a goblin má ještě 1-2 normální akce. Hodí se když potřebuju zavřít dvěře. Zatím to tak hrajeme.
-c) lze použít na skupiny jež jsou ještě neaktivní? - čeká se na otevření dveří anebo jinej trigger. Zatím to tak nehrajeme pač by to bylo zadarmo a jsou mapy kde je těch tajnejch skupin fakt hromada.
-2.) Nastražené oko/Lečka s pavučin aj + Jáma
Syndrael použije akci pohyb - hejbne se o 1 - OL na ni okamžitě hodí toto combo a pokud Syndrael failne oba savy tak je ochromena a hejbla se jen o jedna. Je možno takto využít?
-3.) hrdinská schopnost Syndrael
Kdy se hejbe druhej hrdina? Hned, jindy anebo až ve svém tahu?
-4.) karta Poslední vzepjetí a Krvavé běsnění
-a) počítá se takto "zachráněná nestvůra" do limitu? Nestvůry se obecně umísťují na začátku OL kola, ale nikde není přesně dáno která akce má přednost. Takže nejprve hodim klasické posily a až potom hodim nestvůru přes "Poslední vzepjetí". Karta není omezena limitem nestvůr ani v ČJ ani v AJ.
-b) Použiju jedno "Krvavé běsnění" okamžitě hodím "Poslední vzepjetí" a v příším tahu na tu samou již předem poraženou nestvůru hodim další "Krvavé běsnění". Je v tom někde problém?
-c) Může se "Krvavé běsnění" a "Poslední vzepjetí" použít i na velitele a pokud ano lze ho použít i v případě, že porážka velitele = konec scénáře?
-d) konec tahu u karty "Krvavé běsnění" znamená konec tahu OL nebo konec tahu aktivované nestvůry?
-5.) jakýkoliv heal
-a) Zruší omráčení?
-b) Mají AoE healy efect na omráčené hrdiny?
-6.) relikvie a poražení velitelé
relikvie ztratí svoji sílu při první porážce velitele nebo až ve chvíli kdy OL prohraje danné střetnutí? Zatím hrajeme na první.
-7.) plášť a jiné přeměty anebo skilly s efektem "zruš 1xblesk při útoku na tebe"
Stínový drak hodí 2xsrdc+blesk a 1xsrdce+blesk OL přihodí "Temnou moc" a "Kritický úder" při útoku na Syndrael. OL použije jeden blesk na vyvolání "ohnivého dechu" a druhým přidá +2srdce a třetí na "Kritický úder". Ohnivý dech jde od Syndrael přes Ashrian, která má plášť až na Leorica.
Mohl bych uvést i jiné situace, ale tato je asi nejiluzornější. Pokud by měla plášť Syndrael tak zbude k řešení jen c).
-a) Ashrian se rozhodne použít plášť - může to udělat? Pokud ne tak b) a c) jsou off.
-b) může si Ashrian vybrat kterej blesk zachytí? nebo to určí OL?
-c) oslabí anebo přímo zruší se tím síla "ohnivého dechu" při výpočtu zranění pro Leorica? Mohl padnout jen jeden blesk, ne tři. Hrajeme, že Syndrael (tj 1.cíl) to ruší i pro ostatní, ale Ashrian (tj další cíl) jen pro sebe.
-8.) neúročné akce nestvůr a velitelů
spousta nestvůr má hromadu akcí jež přímo nejsou útok. Mohou tyto akce použít i vícekrát za kolo? Barghaist - vytí, Elementál - voda, země a vzduch, Etin - odhození, Měnivec - léčení aj.
-9.) kuše a efekt "posuň cíl útoku o 1 políčko"
mohu příšeru pomocí výstřelu z kuše i přitáhnout k sobě o 1 políčko?
-10.) friendly fire
možná vám to příjde jako blbost, ale využití se rozhodně najde
-a) je možný ať už za hrdiny anebo za OL cíleně kosit vlastní?
-b) dá se použít jen efekt anebo to jde vždy i se zraněním?

Zcela určitě jsem na něco zapomněl, ale i tak nám hodně pomůže srovnání jak tyto situace řešíte vy anebo jak by jste je řešili.

12.1.2015 21:46:43 | Upraveno autorem (porovnej)

GFFT
1)
a) na stejnou skupinu jen jednou, podle pravidel nemůžeš hrát dvě karty se stejným názvem na stejný cíl jako důsledek stejné akce.
b)tak dvakrát to na ty gobliny zahrát nemůžeš, ale jinak ano, nestvůra bude mít za ten rituál o akci méně, je na tobě, kterou ji sebereš, můžeš jí vzít nějakou z těch, které jí přidaly jiné karty.
c) ne nelze, jen na ty, které jsou už na mapě.
2) Ano lze.
3) Oba se hýbete hned, kdo z vás začne jako první je podle mě spíš na domluvě mezi hrdiny.
4)
a)No nemůžu říct s jistotou, ale na kartách, kde se nestvůra nepočítá do limitu nestvůr to bývá uvedeno, takže já to beru tak, že stále platí limit a pokud pro ni není volné místo při jejím návratu, nemůže přijít do hry.
b) podle mě není, oboje probíhá v konci tahu, takže záleží jaké pořadí tomu určíš.
c)Krvavé běsnění ano, Poslední vzepjetí ne, v překladu je to trochu zavádějící je tam uvedena jen nestvůra, lepší by bylo kdyby tam bylo správně běžná nestvůra (v orlginále je minion or master monster).
d) má uvedeno na konci svého tahu=konec tahu vládce zla
5)
a) ano
b) mají
6) po první porážce velitele už nemůžeš do konce dobrodružství relikvii použít, i když nějak vrátíš velitele do hry nebo se např. objeví v druhém střetnutí, a pokud není ve hře velitel tak samozřejmě relikvii taky nemůžeš používat.
7)
a) ne nemůže, nebyla cílem toho útoku, při kterém padl na kostkách blesk.
8) ano, mohou
9) můžeš
10)
a)útočit lze pouze na nepřátelskou figurku, u efektů záleží jakým způsobem je popsáno co můžeš cílovat, tam asi u něčeho půjde to prát do vlastních.

12.1.2015 23:37:54 | Upraveno autorem (porovnej)

stretnutia a ochromenie
Chcem sa spýtať dve otázky:
1.) Bráni sa nejako ochromená príšera/postava ak je napadnutá?
2.) Keď sa ide z jedného stretnutia do druhého a z jedného dobrodružstva do ďalšieho, zranenia a únava ostáva alebo sa v "mezičase" majú možnosť hrdinovia uzdraviť?

31.8.2015 14:04:48

Nekro
1) Vše je u ní normální, jen první akce té postavy je spotřebována na odhození Ochromení, jinak by nemohla nic dělat.

2) Mezi dobrodružstvími se vše vynuluje.
Mezi střetnutími zůstává zranění a stavy.
Vynuluje se únava a pokud hrdina provedl hrdinský čin tak se jeho tabulka otočí zpět tak, aby ho mohl znovu provést.
Použité předměty z karet hledání zůstanou otočené.
Pokud je nějaký hrdina poražený, tak se vyléčí tak jako by se vzpamatoval. Vládce zla si ponechá karty co má v ruce.

31.8.2015 14:15:35

Froggery
Ide mi hlavne o schopnosť Ashrian, kedy ochromí susediace príšery a ostatný na nich útočia. Či hádže príšera na obranu alebo nie.

2.9.2015 00:08:09

Nekro
Hod na obranu zadnou akci nevyzaduje,takze hazi.

2.9.2015 07:08:22

Froggery
A ja som vedel, že zbytočne prišiel o 2 Ettinov a Mericka. Ďakujem za odpoveď, v ďalšom stretnutí im to vrátim :)

2.9.2015 16:05:48

Nekro
Jak píše Frogery, ochromení funguje uplně jinak (přijdeš o jednu svou akci). Nicméně běžná schopnost Ashlin s ochromováním sousedních nestvůr stejně funguje jen na běžné (bílé) nestvůry, takže ani lordu Ettinovi ani poručíku Mevrickovi se stejně nemělo nic stát. To tě tedy tvý spoluhráči pěkně napálili... :-)

2.9.2015 17:38:51

únava
za pohyb na víc na sebe mužu vzít únavu, mohu využít toho že na sebe vezmu únavu třeba za akci navíc (třeba vezmu otep slámy ve 2 scénáři)
Díky za odpověd

15.10.2015 00:16:40

worel
Ne,to pravidlo je pouze na body pohybu.

15.10.2015 06:59:01

Pohyb vs únava
Navíc se bere jeden žeton únavy za pohyb o jedno pole. Mít tedy za 1 žeton únavy celou akci, by bylo moc přehnaný.

15.10.2015 09:54:25

Kolik karet lize OL?
Z oravidel mi neni jasne, zda OL na zacatkzu sveho tahu lize jednu kratu NEBO jednu kartu za kazdeho hrdinu...

Jak to je, prosim?

Moc diky...

29.10.2015 13:17:25

Saracen
Jednu za každého hrdinu líže na začátku dobrodružství, tím si vytvoří nějakou počáteční ruku. Pak už během hraní líže po jedné kartě, jednu kartu líže také za hrdinu kterého umlátí do bezvědomí :)

29.10.2015 13:25:40

Perfektní, díky za ujasneni ::)
Perfektní, díky za ujasneni ::)

29.10.2015 13:29:09

Pravidla pro 6 hráčů
O víkendu máme hraní 5 hrdinů + OL.
chtěl bych se zeptat, jak byste vybalancovali hru, aby to pro hrdiny nebylo moc jednoduch.

Zatím s enejvíc přikláním k variantě, kterou jsem našel a o to: + šedá kostka k obraně a 2 HP u každé bytosti.

Našel jsem ještě jednu zajímavou variantu a to:

Hrdinové začínají a pohnou se tři charaktery, potom OL hraje karty + pohne jednou skupinou bytostí, potom hrají zbylý dva hrdinové a nakonec OL pohne zbylými skupinami bytostí.

Co si o tom všem myslíte, prosím?

Díky všem moc za postřehy!!

29.10.2015 13:40:08

Vybíráme z Bazaru

Archa nova + opravené karty a promo mapa
Archa nova + opravené karty a promo mapa
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas