Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Ewo

Kostlivec + Nekromant OP?

Príde mi to ako dost silná kombinácia, alebo niečo sme hrali zle...
1. Kostlivec, ked je vyvolaný sa može hned pohnút + útok
2. Kostlivec hádže 2 kockami a ma 4HP(žiaden armor)
3. Je to brané ako hráč čo ovladá 2 postavy: Hrdina 2 akce aj Kostlivec dalšie 2 akce v tom tahu
4. Teoreticky (v pravidlách nie je nič proti) si hráč vie vyvolat viac kostlivcov...
5. Aktivácia( prebieha na začiatku tahu a může len jedného pomocníka/kostlivca), aktivácia nestojí akciu? a nemusí byt hrdina pri kostlivcovi?
6. Tarja si vie zmenit jeden hod... Platí to aj pre útok kostlivca?
9.5.2020 11:17:14

Ewo
1. Aktivovat ho lze až na konci tahu hrdiny, který ho vyvolal.
2. Ano
3. Kostlivec se aktivuje buď na začátku nebo konci tahu hrdiny a má dvě akce, může to být pohyb nebo útok, útok i pohyb může udělat maximálně jednou za aktivaci.
4. Ne, nemůže, jich být víc najednou, můžeš si vyvolat Kostlivce znovu, tím se odstraní původní z mapy a umístí se podle pravidel pro vyvolání, ovšem pokud již byl ten předchozí aktivován,nelze toho znovu vyvolaného v tomto kole znovu aktivovat.
5. Jak jsem psal, buď na začátku nebo na konci tahu hrdiny, který Kostlivce vyvolal, nestojí to akci, nemusí být u něj.
6. Neplatí.

9.5.2020 15:24:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Ještě dotaz
Když hrdina umře - odstraní se i kostlivec z mapy? My hrajeme, že tam zůstává, tak jen jestli je to správně?

9.5.2020 15:51:43

Boart
Hrdinové neumírají, asi myslíš, když je sražen do bezvědomí,ano kostlivec zůstává ve hře.

9.5.2020 16:19:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Ewo

Kostlivec OP
aj ked ma len jednoho kostlivca, tak mi to pride dost silne... ze jeden hrac ovlada dve postavy a ma 2+2 akce

10.5.2020 09:44:44

Ewo
Kostlivec neodolá žádné otravě, nemoci atd., nezapomínat že za aktivaci může udělat jen jednu akci pohyb,jeho vyvolání sežere necromancerovi únavu a akci, a sejmes ho relativně lehce, takže jeho opakované vyvolávání necromancera dost omezuje a pokud ho dost unavis ma smulu, silný je hlavně zezacatku kampaně, později se sice dá vylepšit přes další schopnosti ale pořád se dá lehce sejmout a nestvůry II.aktu by si s ním měly lehce poradit,ano necromancer je silný ale OP mi nepřijde

10.5.2020 12:01:32

Ewo
Je to přesně jak píše Froggery. Nekromant je celkem silný, ale určitě se najdou i lepší povolání bez vyvolaných spojenců.

Uznej:

Vyvolání kostlivce tě stojí akci a únavu. Za akci bys mohl útočit (namísto vyvolání kostlivce). Nekromant většinou útočí na dálku a kostlivec má jen jeden pohyb a jeden útok, takže k cíli dojde a zaútočí. Povětšinou OL kostlivce setne hned jak má příležitost, protože tím nutí nekromanta k vyvolání dalšího a tím ke spálení další akce a únavy. Většinou tím sice OL spálí útok, který by jinak cílil na hrdinu, ale chytrý OL vezme příšery s plošnými útoky jako Merriody, nebo draky. Tím se zbaví kostlivce a ještě útočí i na jiné cíle.

11.5.2020 11:48:08

Ewo

Otrava a pomocník
Asi máte prvadu, že zo začiatku to vyzera dost silne, 4HP vs moji gobliny s 2HP a jine nestvůry s 4hp... Potom sa to asi vybalancuje... Ako ste to mysleli že neodolá nemoci?

13.5.2020 12:26:54

Nemoc a pomocník
Pomocník nemá atributy, takže nikdy neháže na úspěch/neúspěch. Tzn. že se nemoci nemůže zbavit, navíc nemůže dostat únavu, takže přichází o život.

13.5.2020 13:32:36

Vybíráme z Bazaru

Ticket to Ride
Ticket to Ride
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas