Kronika zločinu

xxxxxxxxoo hodnoceno 151x (Seznam vlastníků)

Kronika zločinu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: David Cicurel
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Mal som v Essene možnosť prehovoriť pár slov s Tomom Vaselom, a spýtal som sa ho, ktorá hra ho zaujala najviac. Jeho odpoveď bola - Chronicles of Crime, a tak som vyskúšal, neodolal, natlačil do už plného kufra, a hra putovala domov...

Tom, ďakujem!
Táto hra je skveláááááá!!

Máme za sebou tutoriál a prvý scenár, a skvele sa bavíme! Z môjho pohľadu je to výrazne lepšie než Time Stories, a s prehľadom to prebíja to aj únikovky. Aplikácia je fajn, v podstate simuluje rozhovory ľudí a analýzy dôkazov. Tiež poskytuje možnosť pozrieť sa vizuálne na miesto činu, a je na vás, čo tam nájdete a preskúmate, a hlavne, k akým záverom sa dopracujete.

Je to ako kriminálka, v ktorej sa cítim ako aktívny hlavný vyšetrovateľ. Vďaka aplikácii sa občas vyskytne udalosť, na ktorú treba reagovať - napríklad sa pýtate na nejakú podozrivú osobu, a o pár minút tú osobu niekde zavraždia, čo vám aplikácia oznámi krátkou správou. Môžete aj nemusíte na to reagovať, je to na vás, hráč je ten, ktorý vedie vyšetrovanie.

Výbornééé! Veľmi tematické, skvele spracované, teším sa na ďalšie prípady!

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry
31.10.2018 22:39:03

WTF?!
Jak to může fungovat bez fyzických komponentů, když je nejdřív musíš najít a pak správně použít? Když odendáš ty komponenty, tak si to prostě nezahraješ.

A to, že by to už rovnou mohla být aplikace můžeš použít úplně u všeho... Teď vyšla Mars: Terraformace jako počítačová hra, předtím Scythe a předtím Through the Ages. A dá se to hrát, ale nevychutnáš si to jako když to máš u sebe ve fyzické podobě a nemůžeš si na to šáhnout. A to platí i pro Chronicles of Crime... Ano, máš pravdu mohla by z toho být normálně adventura, ale není. Šlo by to normálně udělat, ale proč?

Prostě asi HatersGonnaHate.

8.11.2018 15:18:46 | Upraveno autorem (porovnej)

nebylo by jednodušší...
Nebylo by, ne jenom jednodušší, ale rozumnější, uznat, že prostě se neshodnete (neshodneme) na tom, jaké typy her komu připadají přijatelné? Za mě je mnohem důležitější uznat, že když mi způsob té hry nelíbí, nehrál jsem jí, tak ji nehodnotím (nebudu udělovat hodnocení - hodnotit v diskusi můžu samozřejmě vždy).
Podobně se teď diskutovalo, že někteří hráči dávají "Discover: země neznámé" minimální hodnocení (na BGG), protože podle nich to je nekompletní hra, nelíbí se jim sytém, že každá krabice je originál...
V tomto případě mi přijde fér, pokud si to zahraju a fakt mi to přijde blbé, můžu hodnotit. Pokud nehraju, můžu kritizovat v diskusi, mám nárok na svůj názor, ale udělovat hodnocení mi přijde hloupé. Stejně jako dávat vysoké hodnocení, protže se mi na té hře něco líbí, ale nemám ji zahranou a vlastně nevím, jestli je opravdu tak dobrá, jak si myslím.

9.11.2018 09:23:35 | Upraveno autorem (porovnej)

peca007
Na tohle téma se diskutovalo u Falloutu snad tři dny a stejně se nic nevyřešilo.

Já uznávám, že se neshodneme, ale na hodnocení nic měnit nebudu, protože smazat bohužel nejde. Kdyby to šlo, tak bych to nejspíš i udělal. Ale čistě z principu odmítám jakékoliv vyšší hodnocení udělit. Tak si ho prostě nevšímejte a je to.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

9.11.2018 09:35:05

Počet hráčů
Nebudu se vyjadřovat ke kvalitě hry ani zda se jedná o deskovou hru nebo PC hru, měl bych ale dotaz k počtu hráčů. Mám v plánu si koupit podle mě zajímavější detektivní hru Detektiv od Portal Games, protože mám pocit, že tam skutečně skupina 5 ti lidí řeší společně nějaký případ, tady si to bohužel nedokážu moc dobře nad mobilním telefonem představit. Osobně, i když jsem tu hru nehrál, mám pocit, že toto bude ideálně fungovat ve dvou hráčích. Tři, čtyři už bude docela z mého pohledu docela křeč, když si budou předávat mobil z ruky do ruky. Ve dvou můžete sedět vedle sebe a koukat na místnosti a společně diskutovat co dále. Dokážu si to představit jako společné hraní s přítelkyní. Možná se pletu, ale zajímal by mě názor lidí co hru vlastní a hráli. Zatímco výše zmíněný Detektiv mi přijde, že ve větší skupině bude fungovat lépe, protože všichni vidí vlastně všechno a současně poslouchají řeší tak tady bude méně více (a jako soliter to asi bude nuda, to bych určitě sáhl spíše po dříve zmíněných počítačových hrách).

7.1.2019 00:31:54

Hodnota této diskuse - dojmy z HRANÍ
Hru jsem nehrál ale zvažuji koupi. Tak zajdu na zatrolenky a přečtu si dojmy z hraní ostatních hráčů a uvidím. Pročítám diskusi a nestačím se divit. Devět z dvaceti devíti příspěvků, tedy třetina, je od pana BuenoExcellente, který má asi opravdu velkou zkušenost a ostatním musí říct své dojmy ze hry. Jenže pokaždé, když někdo napíše nějaký svůj názor či dojem ze hry odpoví pan BuenoExcellente to samé, jak tato "deskovka" není deskovka ale aplikace a než tuhle aplikaci je lepší hrát deskovky s žehličkou. Protože ostatní jsou hlupáci a on jediný ví co je pro nás ostatní nejlepší a co mají hrát. A i přes názory ostatních, které jeho názory nijak nerozporují, bude pořád mlít tu svou, která už vlastně ani nikoho nezajímá a všichni nevěřícně koukají (čtou) s otevřenou pusou, jak je vůbec něco takového možné. A když, tak by jeho názor měl být někde dole pod čarou, malým nečitelným písmem jako když podepisujete úrazové pojištění, které vůbec nic nekryje. Pan BuenoExcellente mi přijde jako rozmazlený fracek, který si neuvědomuje, že se svět netočí jen kolem něho a na světě jsou i lidi co mají jiný názor.

Moc se omlouvám za to, že spamuji vlákno ale nemohl jsem si pomoct. Asi tak, jako si nemůže pomoct ani pan BuenoExcellente. A děkuji, že jsem se díky panu BuenoExcellente dozvěděl dojmy z hraní této hry.

24.6.2019 14:56:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Medic
Přesně! Nechápu vás. Když odsuzujete aplikaci v deskových hrách, jednoduše je nehrajte, nehodnoťte a nerozmazávejte to do nějakého chytrého slohu a nechte hru hrou. Akorát kazíte ostatním hráčům zábavu. Tak to podle vás "není" deskovka, tak hrajte deskovky a neotravujte tu s nesmyslnými dohady.

26.6.2019 20:40:50

Dojmy
Dovolím si napsat své dojmy po zahrání, třeba to někomu pomůže.

Jako vášnivý hráč deskovek jsem zároveň i vášnivý hráč počítačových her a kupodivu mi křížení těchto dvou žánrů úplně nesedí. Tato hra mě v tom jen utvrdila a pro mně je už dost přes čáru.

Když si chci zahrát deskovku, nechci strávit 2/3 herní doby s mobilem v ruce, načítáním QR kódů a předčítáním ostatním, co se ve hře děje. Příběh, alespoň scénář, který jsem hrál, byl dost přímočarý, takže o nějakém rozhodování nemohla být řeč. Hra se zvrhla do toho, že nám v lokaci vypadly nějaké předměty nebo se objevili nějací lidi, vše jsme postupným načítáním zkombinovali se vším, protože co kdyby tam přeci jen byla nějaká zajímavá informace a ono nás to vždy posunulo dál. V půlce hry mě to už moc nebavilo, trošku mi to připomínalo PC adventury z devadesátých let.

Já takovou hru na stole nepotřebuji, raději se posadím k PC před velký monitor. Chápu ale, že pro ostatní to může být zajímavá zkušenost a zážitek. Něco nového. Proto si rozhodně nedovolím tuto hru hodnotit hvězdičkama. Možná jen doporučím si před koupí hru vyzkoušet, alespoň tutoriál.

Nejlepší využití aplikace ve hře je stejně v Alchymistech ;)

27.6.2019 00:22:31

Kajousek
Ahoj, máš zkušenost i s hrou Detektiv: Po stopách zločinu ?

27.6.2019 09:13:00

Medic
Nemám, chystám se ale v sobotu :)

Hrál jsem ale shodou okolností se dvěmi lidmi, kteří Detektiva pár dní předtím dohráli a prý je pro ně mnohem lepší. Zatím jsem na něj slyšel jen chválu a tak se těším.

27.6.2019 14:09:34

Kajousek
Napiš pak prosím porovnání do vlákna Kronika vs. Detektiv, díky.

27.6.2019 16:48:29

@Simca12
Tema sa vola dojmy a vladne tu sloboda, pokial viem. Bueno, len povedal svoj nazor (viac krat), a nie je jediny, ked si vsimnes nad tvojim poslednym prispevkom, komu vadilo to iste co popisuje bueno. Mne napr. to dost pomohlo, hru som zvazoval, ale nechcem drtivu vacsinu casu cumiet do mobilu, o tom deskovky ozaj nie su (podla mna)...Nejaka vypomoc aplikacie ok, ale toto je asi moc. A ked si ty sama presvedcena, ze je to super deskovka, tak predsa nejaky bueno ti to nemôze znechutit, ibaže ...

27.6.2019 19:23:57 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
To samozřejmě chápu, jen nechápu dotyčného člověka, co tu musí pořád dokola opakovat tu stejnou věc, jako kdyby jeho názor měl být posvátný. Stačil by přece jeden příspěvek, netřeba se dohadovat s dalšími, kteří to prostě mají jinak a ty aplikace jim ve hře nevadí. Tečka, dále to nehodlám pitvat.

28.6.2019 06:17:17

CZ a rozsirenia
pls neviete niekto ako to je s pripadnymi rozsireniami pre CZ verziu?
PS: ak sa to tu niekde riesilo sry ale nejak som to medzi zabomysimi valkami prehliadol :D

28.6.2019 09:15:03

Rozšíření
Jsou řešené jen stažením scénářů do aplikace, jsou tam už v angličtině a u většiny se píše "Připravujeme". U bonusových scénařů je už uvedena cena (139,99 Kč).

28.6.2019 11:42:47

Díky moc za přínosnou diskuzi. Udělal jsem si obrázek a byť jsem byl vždy proti hrám s appkou, tak téhle dám jako první šanci a koupím ji. Většina přispěvatelů tu měla rozumné komentáře a argumenty. Ty příspěvky, z kterých byl cítit afekt, jsem ignoroval (hlavně od jmenovce mého nejoblíbenějšího kapitána, který se rozbrečel, že mu někdo mrví jméno :).

4.1.2023 08:42:46

Ta hra je naprosto skvělá.

Máme zkušenost s Detektivem a ten mi přijde zbytečně zdlouhavý. A ač mi Detektiv zprvu přišel, co se čtení a poznámek týká, komplexnější, nakonec musím říct, že opak je pravdou, protože v Kronikách Zločinu se vám žádný text nikam neuloží, tzn. co si nezapíšete, to nevíte. Proto je to míň o prolézání ingame wikipedie a víc o nějakém spojování vodítek. A celé je to intuitivnější tím, že se prostě jen naskenují dvě karty.

Překvapilo mě taky, že je hned první případ dost temný. Skoro se mi až nechtělo pokračovat, jak nepříjemné pocity ve mě vzbuzoval a to bych řekl, že mám laťku nastavenou dost vysoko.

Řešit otázku co je a není deskovka, mi přijde naprosto bezpředmětné. Nedokážu si představit vhodnější hru pro nalákání nedeskovkářů (tzn. třeba členů rodiny) aby si tuto hru svátečně zahráli. U mě teda Kroniky vedou, co se týká hraní s rodinou, tam prostě složité Eurovky tahat nebudu, naopak Kroniky je lapily neuvěřitelně. Partnerka chce hrát co nejdřív, rodina nám zakazuje ať to hrajeme sami a všichni se těšíme, jak ten případ dopadne. 

Určitě budu kupovat všechna dostupná rozšíření. 

27.1.2023 09:02:07

Vybíráme z Bazaru

Sagrada Passio
Sagrada Passio
Akt. cena: 320 Kč
Končí za: 9 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas