Kaskádie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Abstraktní, Zvířátka
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Randy Flynn
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Scénáře a výzvy

Trochu něco ke scénářům :o)
Hru jsem si kupoval hlavně na sólo hraní, napřed jsem si ji vyzkoušel v online verzi, což mě zaujalo. Pak jsem si četl pravidla, no a když jsem zjistil, že tam je 15 scénářů pro sólo, tak to byla jasná koupě. Ty scénáře jsou opravdu dobré a ty pozdější už dají zabrat. Jen škoda, že jich tam není víc, ale třeba se časem objeví nějaké neoficiální...

Momentálně mám za sebou 47 her Kaskádie, z toho:
2x rodinný režim s manželkou  (nebaví, moc přemýšlení :o)
3x proti neoficiální Automě na obtížnost Normal, 2x vítězství a 1x prohra
42x scénáře

Scénáře mají opravdu stoupající křivku obtížnosti, tady je vždy číslo scénáře, na kolik pokusů jsem ho dal a body:
1.  1x  90b
2.  1x  102b
3.  1x  95b
4.  1x  85b
5 . 1x  97b
6.  2x  91b
7.  3x  92b
8.  1x  98b
9.  3x  95b
10. 1x  100b
11. 2x  97b
12. 5x  97b
13. 20x 102b

14. 1x 110b (doplněno 26.2.23) 

15. 8x 104b (doplněno 16.3.23) celkem 51 pokusů

Třináctka mi dala opravdu zabrat a to ještě dva nejtěžší zbývají. Na oslavu zdolání 13 jsem nahrál fotku konečné pozice do galerie, tak doufám, že mi tam nikdo nenapíše, že to mám blbě spočítané, jako u Velkoměsta :o) 


Během hraní 13 scénáře mi pomohlo toto vlákno:


https://boardgamegeek.com/thread/2902586/solo-scenarios-walkthrough


kde jsem zjistil, že jsem blbě pochopil pravila pro ten scénář 13 a zbytečně jsem odehrál 10 pokusů ve ztížené verzi (a nahrál při tom jednou 99 bodů, takže ještě bod a měl bych splněno). Pravidla říkají, že každé káně musí sousedit s wapitim. Takže jsem to hrál tak, že tyhle dvě zvířata spolu musí sousedit, ale ono to tak není. Wapiti nemusí sousedit.

Až se mi podaří splnit zbývající dva scénáře, tak zkusím více her s neoficiální Automou, abych mohl plnit ještě výzvy, ty jsou taky zajímavé, ale určené pro hru více hráčů. To s Automou ani pro sólo není problém, ale ty scénáře jsou větší zábava. Přeci jen Automa, i když je jednoduchá, tak má nějakou režii. Musím rozhodovat, kam dávat žetony, aby to Automa měla za co nejmíň bodů a na konci to počítání taky není nic moc. Ale dá se...

Celkově můžu Kaskádii na sólo hraní velmi doporučit, zatím jsem u ní strávil okolo 27 hodin a i ten scénář č.13 mě na ten dvacátý pokus stále bavil, což je nejdůležitější :o) Dobré také je, že ta hra nemá moc různých druhů komponent a je hrozně rychle připravená, navíc i rychle odehraná. A samozřejmě pravidla jsou jednoduchá a dobře zapamatovatelná, i když to vytáhnu po 14 dnech, tak se nemusím nic učit znovu. Takže když nevím co, jdu hrát Kaskádii :o)

 

14.2.2023 12:46:04 | Upraveno autorem (porovnej)

neviete či sú niekde ešte niake scénare naviac?

16.3.2023 09:44:46

Hledal jsem a nenašel jsem... Ale třeba někdy budou. Je možné i v sólu plnit těch 25 výzev a některé z těch 10 úkolů se zpřísněnými pravidly (str.14 v pravidlech). Stačí si z BGG stáhnout neoficiální automu (karty a herní desku), česká pravidla jsou tady ke stažení. Pár her jsem s ní zkoušel a funguje dobře, přináší další herní rozhodnutí a na druhou stranu samozřejmě prodlužuje hru. Ale není to nic hrozného. V galerii je pár fotek ze hraní s Automou.
Já se na to výhledově taky chystám, dnes jsem dokončil poslední 15 scénář (na osmý pokus a celkově všechny na 51) a tím jsem dohrál tu hlavní herní náplň, kvůli které jsem si Kaskádii koupil. Teď si od toho chvilku odpočinu a pak budu pokračovat v plnění výzev proti automě. Když si to přečtu, tak některé nebudou moc jednoduché :o)

Mimochodem taky musím poděkovat Mindoku za zaslání náhradního dílu do Kaskádie. Ne že by ve hře úplně chyběl, ale po koupi hry jsem zjistil, že jeden wapiti je jen nepolepené nenabarvené dřevěné kolečko. Napsal jsem do Mindoku a obratem jsem dostal nový, takže díky za něj a i za vydání této skvělé hry :o)

16.3.2023 12:50:57

Vybíráme z Bazaru

Formule D
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas