Ahoj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Piráti, Zvířátka
Herní kategorie: strategická
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box
Leder Games
Portal Games
Autoři: Greg Loring-Albright
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

solo

Nekteri tu psali, ze se jedna o “dite Rootu”. Ten ma svoje mechanicke rozsireni. Chtel jsem se otazat, jestli jste nekdo cetl nebo videl zminku o solu pro Ahoj …

---------------------------------
x - Everything is nothing - x

16.3.2024 20:51:48

@Block Neviděl. Sleduju kanály Leder Games, teprve teď dokončují první rozšíření “New Horizons”, které přidá čtyři nové frakce: dvě variace Žraloků a Ulit, dvě úplně nové, mořskou příšeru Leviatan a Korálové korzáry. Nick Brachmann, který za rozšířením stojí, solo pro Ahoj neplánuje. Dobrá zpráva je, že Ahoj se hraje mnohem líp ve dvou či třech oproti Rootu. Srovnávání s Rootem je za mě jinak dost ošemetné, začíná u asymetrie a končí u ilustrací Kylea Ferrina, jinak jsou obě hry překvapivě rozdílné.

31.3.2024 15:21:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Na BGG je neoficiální Solo print and play pokus. Nezkoušel jsem, ale můžeš to prozkoumat a dát echo ;) 

Za mě mechanické rozšíření bylo u Rootu hlavně proto, aby to šlo hrát v méně, než ve 4 hráčích. V poslední expanzi jsou pomocníci, kteří také zlepšují zážitek v méně hráčích. Ale primárně to je pro 4 frakce, kde probíhá i domluva a různé zrady.. 

Ahoy má naopak super hru ve 2 a pašerák je za mě trochu doplněk, aby naopak dvojkovka šla hrát i ve více hráčích a zároveň to nebylo tak těžké jako Root. 

31.3.2024 16:00:42

Vybíráme z Bazaru

Na prodej
Na prodej
Akt. cena: 55 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas