Agricola - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Potomci

Ahoj,
mám dotaz pro zkušené - je možno dát si v jednom tahu dva potomky najednou, pokud pro ně mám připravené dvě místnosti ? (případně tři potomky do tří místností ?) V pravidlech jsem k tomu nic nenašla a tak to takhle hrajeme, jen občas uvažuju, jestli je to správně... Díky :-)
12.11.2012 10:39:01

potomci
tak to určitě správně není. Dva potomky můžeš udělat jedině tak, kdy využiješ obě akce potomek (ale pak zase nemusíš mít dvě místnosti). Zajímavější je, jestli můžeš udělat potomstvo i bez volné místnosti v okamžiku, kdy ji volnou máš a pak ještě potomstvo (ve stejném kole, ale časově až poté).

edit:
citace z pravidel:

Hráč, který využije akci potomstvo, bude mít od příštího kola jednoho člena rodiny a tedy i jednu akci navíc.

12.11.2012 13:08:05 | Upraveno autorem (porovnej)

dva způsoby
když se ve hře se objeví karta kola POTOMSTVO. Za nějaké to kolo se ve hře objeví karta kola POTOMSTVO BEZ VOLNÉ CHÝŠE. Pokud nikdo z hráčů nezahraje ani jenu z těchto dvou akcí, pak je můžeš zahrát klasicky tak, co karta to 1 člen. Na člena dáš potomka. Takto lze vyprodukovat v jednom kole 2 potomky.

Další způsob je ten, že máš dokoupené "rozšíření", balíček K. Tam je karta profese KOJNÁ (Při stavbě místností smíte ihned rozšířit rodinu o tolik členů, kolik jste právě postavily místností.)

Jinak to nejde udělat. je mi líto. Ale to by pak bylo moc jednoduchý.

To Pelly - sory že se opakuju. Začala jsem to psát v 13:00 a asi 10x jsem odběhla k děckám a hrncům na plotně.

12.11.2012 13:45:36 | Upraveno autorem (porovnej)

pamir
je mi to jasný... první akce potomstvo, druhá akce velké vybavení kamna, přeměnit jednu zeleninu a jedno prase na jídlo ... :)

12.11.2012 13:54:36

Problem s potomstvom
Na zaciatku hry mal modry 4 drevenne chyse a 3 clenov rodiny.
Tah je v ramci jedneho kola.

1.V prvom tahu zahral Potomstvo bez chyse.
2. V druhom tahu chcel zahrat Potomstvo a po te male vybaveni.

Je to mozne takto spravit?

Ja si myslim, ze nie, nakolko prvym tahom sa hned jeho pocet clenov rodiny zvysil na 4.
Pri druhom tahu nesplnal podmienku - volne miesto v chysi a tak tah nemohol urobit.

Co vy na to?

22.12.2013 09:49:08

Nando78
Souhlas. Pokud by chtěl v jednom tahu takhle získat dva potomky, musel by to zahrát obráceně.

22.12.2013 11:03:10

aradraug
Dakujem. Som rad, ze sme zahrali spravne.

22.12.2013 13:07:16

Vybíráme z Bazaru

Escape the Dark Castle - vo folii
Escape the Dark Castle - vo folii
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 2 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas