Agricola - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Exter

Nekolik ujasneni.:)

Ahoj,s pritelkyni jsme si pujcili Agricolu na ozkouseni ale mam par dotazu ohledne hry.:-)

1)Kdyz mam profesy "vyrobce pluhu" Tak muzu zaplatit treba hned zaplatit 2 jidla a zorat o 2 pole navic?Nebo muzu zaplatit jen 1 jidlo a zorat 1 pole?

2)Pokud je na karte napriklad napsano :"muzete vymenit maximalne 2 obili za 4 jidla." tak to znamena ze muzu vymenit 1 nebo 2 obili?

Pokud by tam bylo napsano " muzete vymenit 1 obili maximalne za 2 jidla"
Tak muzu vymenit treba 2 obili za 4 jidla??

Proste jestli je to o tom slovicku "maximalne" a to urcuje kolik toho muzu vyhandlovat.:-)

Dekuji za zodpovezeni meho vycerpavajiciho dotazu!!:-)
28.1.2010 11:47:08

Joe

Gaspar
Pravda, teraz som pozeral nemecké pravidlá a v Dodatku to tam je napísané výslovne - na jednom políčku iba 1 chliev, zato v ohrade môže byť na každom...

28.7.2011 11:31:59

To Gaspar
Str. 12 pravidel, DODATEK č. 2: MÍSTA AKCÍ, kapitola Místa akcí na herním plánu, odstavec "Stavba místností a/nebo chlévů", čtvrtá věta: Na každém políčku může stát pouze 1 chlév.

Takže pravidla o počtu chlévů na vícepolíčkové pastvině opravdu nic neříkají. My jsme to vždycky hráli tak, že může být na jedné pastvině jen jeden chlév. Asi máš pravdu, ale chtěli by se to mrknout do nějakých FAQ.

28.7.2011 11:40:17

z BGG
http://boardgamegeek.com/thread/505252/can-you-build-two-or-more-stables-in-one-pasture

28.7.2011 11:51:04

Joe

Kren
České pravidlá potom neobsahujú úplný Dodatok... V nemeckej verzii to napísané je...

Dagegen ist erlaubt, dass auf verschiedenen Feldern der Weide je 1 Stall steht.

28.7.2011 12:54:22

Pastvina chliev
Na jednej pastvine jeden chliev po prípade na jednom políčku jeden chliev. Veľa krát sa stane že viac chlievov je oplotených jednou pastvinou v tom prípade my to hráme tak že stále môže byť len dvojnásobok celej pastviny. Čiže to môže byť považované ako chyba hráča ( lebo nemôže mať viac zvierat) .Teraz nemám pravidlá pri sebe, ale zdá sa mi že je tam napísané, že chliev zdvojnásobuje kapacitu pastviny. Čiže ak sú dva chlievy stále by malo zdvojnásobovať, chlievy sa nespočítavajú .A mimochodom, čo nieje zakázané je povolené :)) Čiže to kľudne môžeme hrať nesprávne :))

17.8.2011 21:34:40

agricola
a BTW.. agricola je moja úplne najviac obľúbená hra akú som kedy hral :)) Hral som ju asi 100x a nie a nie ma omrziť . Super je že je v každom počte hráčov iná a veľmi variabilná aj napriek tomu že hracia plocha je viac menej statická.. :))

17.8.2011 21:36:28

může být teda na jedné pastvině víc chlévů?
.

18.8.2011 09:39:08

Joe

ta"jemná"
Na ohradenej pastvine viac, na jednom jej políčku pritom max. jeden.

Takže teoreticky toľko chlievov, aká je veľkosť pastviny.

18.8.2011 09:54:43

ta
Áno. My sme to hrali tak: mám pastvinu ktorá má 3 políčka, má teda kapacitu 6 zvierat.
Ak na nej postavím 1 chliev, bude kapacita 2x6=12.
Ak na nej postavím 2 chlievy, bude kapacita 2x2x6=24 zvierat.
Teraz jak som to napísal, mám pocit, že sme to hrali zle. Predsa len 24 prasiat na 3 políčkach je silné kafe :)

Čiže asi by som to hral tak, že na jednej pastvine môže byť viac chlievov, ale maximálne zdvojnásobia jej kapacitu:
Pastvina na 3 políčka, kapacita 6 zvierat.
Pastvina na 3 políčka + 1 chliev, kapacita 2x6=12 zvierat. +1 bod za oplotený chliev
Pastvina na 3 políčka + 2 chlievy, kapacita 2x6=12 zvierat. +2 body za oplotené chlievy
Pastvina na 3 políčka + 3 chlievy, kapacita 2x6=12 zvierat. +3 body za oplotené chlievy
Pastvina na 3 políčka + 4 chlievy - nedá sa!, max 1 chliev na políčko.

18.8.2011 10:06:46 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Až budeš mít 24 prasat, pošli mi fotku.
Jinak viz
http://boardgamegeek.com/thread/505252/can-you-build-two-or-more-stables-in-one-pasture je tam i citován úryvek z anglických pravidel.

18.8.2011 15:19:18

Vybíráme z Bazaru

Age of Dogfights WW1 + všetky rozšírenia
Age of Dogfights WW1 + všetky rozšírenia
Akt. cena: 150 €
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas