Autor: cholerus | 2.8.2009 | 0

Pár století nazpět, král u moci nepohodlný, ambiciózní šlechtic v pozadí, černé i čisté praktiky povoleny.

Hráči ve hře Královské rošády představují jednotlivé šlechtice bojující o moc prostřednictvím svých pomocníků - panensky čistých Romea a Julie, královny či samotného krále, nestálého trubadúra a také zákeřného mága, čarodejnice či dýku do zad vrážejícího vraha a zrádce.


Průběh hry:

Každý hráč má svůj balíček karet (pro všechny hráče je stejný, jen barevně odlišený), ze kterého si dobírá karty do počtu 3 v ruce. Karty se pokládají na střídačku po směru hodinových ručiček do sloupců, jejichž počet je rovný počtu hráčů. Každý sloupec začíná bodovací kartou, kterou na konci hry získá některý z hráčů. Každá karta položená do sloupce má svou hodnotu síly, někdy podmíněnou spoluprací s jinou kartou, někdy přímo závislá na počtu ostaních karet ve sloupci. Aby hráči nemohli tak snadno odhalovat plány svých soupeřů, kartičky se pokládají lícem dolů a každou kartičku otočí až karta položená ve sloupci pod ni. Jednotlivé kartičky mají většinou i speciální funkci, která je popsána přímo na kartě.

Jedno kolo končí tehdy, když je v každém sloupci alespoň tolik karet, jaká je bodová hodnota sloupce. Kolo končí okamžitě, nedohrává se. Otočí se včechny do této chvíle neotočené herní karty, uplatní se jejich efekty, pokud mají vliv při vyhodnocování, a spočítá se součet síly karet jednotlivých hráčů v konkrétním sloupci. Hráč, který má ve sloupci nejvyšší počet sílu, si bere bodovací kartičku.


Konec hry:

Hraje se 6 kol a vyhrává ten, kdo má na konci 6. kola za nejvíce bodů za ukořistěné bodovací karty. Pravidla ještě nadbíhají snaze hráče o nezaměřování se boje o sloupce s nejvyšší bodovou hodnotou, ale o sbírání i jednotlivých symbolů umístěných vedle bodové hodnoty. Při získání všech 6 symbolů na ukořistěných kartičkách se bodový zisk dvojnádobí.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Wild Pirates/Piratenspiel
Wild Pirates/Piratenspiel
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas