Autor: Pizloid | 24.4.2016 | 0

„Při výrobě hry ani v průběhu jejího hraní nebyl a nebude zraněn žádný skutečný králík. Now, let's kill some bunnies!“

Killer Bunnies and the Quest for the Magic Carrot jsou vtipnou a satirickou rozšiřitelnou karetní hrou, kde jde především o zábavu a velkou roli v ní hraje náhoda. Cílem hry je mít na konci hry kartu kouzelné mrkve. Která to je, se stanoví na začátku hry tajným náhodným zamícháním malých kartiček mrkví. Na konci hry se postupně odkrývá hromádka mrkví až k poslední - „kouzelné“. Kdo vlastní tuto mrkev, vyhrává. Dobrou strategií proto může být nashromáždění co největšího počtu mrkví. Lze ovšem vyhrát i s jednou jedinou, pokud je to ta správná. Důležitým pravidlem je, že nelze vyhrát hru bez živého králíka na stole. Výbornou strategií je proto také zabíjet co nejvíce a nejčastěji králíčky soupeřů.


Příprava hry:

Každý hráč na začátku dostane 7 karet, všechny karty peněz si dá stranou na stůl před sebe, všechny karty „play immediately“ zahodí na odkládací balíček a dobere si znovu tak, aby měl 7 karet. Z těch si vybere 2 karty, které bude hrát v následujících dvou kolech a položí je před sebe na stůl ve zvoleném pořadí. Na ruce mu tak zbyde 5 karet. Všechny tyto karty jsou buď králíci, zbraně, akční karty, nebo speciální karty.


Průběh hry:

Hra probíhá v tazích hráčů, každý tah má následující strukturu:

  1. Hráč na tahu otočí první připravenou kartu a zahraje ji (= vyloží si králíčka/zaútočí na cizího králíčka zbraní či akční kartou/uloží si speciální kartu, aby ji mohl zahrát později/splní text na neútočné akční kartě).
  2. Svou druhou kartu přesune na první místo.
  3. Z dobíracího balíčku si lízne jednu kartu.
  4. Vybere si kartu z ruky, kterou bude chtít dále zahrát a doplní ji na druhé místo. Pak hraje další hráč.

Soupeři jsou vyzbrojeni zbraněmi od úrovně 1 (například Kuchyňská metlička) až do úrovně 12 (například Jaderná hlavice), které králíčci musí přehodit na kostce vyšším číslem než je úroveň zbraně, aby přežili. K obraně lze použít různé bonusové karty jako Šťastný čtyřlístek (pro snížení úrovně zbraní), nebo speciální karty jako Kouzelná špachtle (pro zničení jakékoliv zbraně) apod. Nejlepší je ale zabít cizí králíčky dřív, než soupeři zabijí vašeho. K tomu jsou dobré zbraně s vysokou úrovní nebo karty, které donutí soupeře nakrmit svého králíka. V takovém případě musí do konce svého kola koupit dostatečné množství zelí a vody, aby králík neumřel hlady (pokud mají peníze, aby tak učinili...).

Killer Bunnies jsou poměrně jednoduchá, velmi zábavná karetní hra, ve které se soupeři nezastaví před ničím, aby vás vyřadili z pátrání po kouzelné mrkvi. Doporučuje se hrát pouze s osvědčenou partou přátel (kteří mají dostatečný smysl pro humor), protože se snadno dostanete do strašně mstivé nálady, kdy se hra zvrhává do obecného chaosu, bouřlivý smích rychle střídá strašlivé vrčení a je prostě sranda! =)

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z aukcí

NOVÉ Loony quest + rozšíření The lost city
NOVÉ Loony quest + rozšíření The lost city
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas
Some text as placeholder. In real life you can have the elements you have chosen. Like, text, images, lists, etc.